Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Niedziałające czujniki parkowania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum jako że dopiero co stałem się (szczęśliwym?) posiadaczem Megane III z 2010 roku. Mam parę pytań jako że mogę tu spotkać ludzi którzy zdążyli już dobrze poznać to auto. Oczękuję jednak normalnych porad a nie jakichś docinek typu (dałeś sie zrobić w balona czy coś takiego). Otóż, w moim Megane nie działają czujniki parkowania, jako że podczas jazd próbnych przed zakupem nie było okazji cofać przy jakiejś przeszkodzie nic nie pipczało a sprzedający powiedział że oczywiście działają. Podobno powinno być jakieś kontrolne piknięcie zaraz po zapięciu wstecznego ale o tym nie wiedziałem gdyż wcześniej jeździłem okazjonalnie autami z czujnikami jako pasażer. W instrukcji jest że w ustawieniach osobistych jest opcja wyłączenia czujników a nawet regulacji ich głośności więc zajrzałem tam ale ku mojemu zdziwieniu takiej opcji tam nie było. Stąd moje pytanie do was, czy ktoś miał taką sytuację (na forum nie znalazłem dokładnie takiej sytuacji), co można zrobić z tymi czujnikami i czy to możliwe że były one po prostu dokładane a nie fabryczne skoro nie ma opcji ich regulacji/wyłączenia w komputerze. Z góry dziękuję za rzetelne odpowiedzi :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz zamontowane fabryczne ? czy jakaś dokładka ?

Jak fabryczne to musi być menu w liczniku , jak dokładane czujniki nie fabryczne to szukać w instalacji co nie działa

Jak fabryka a nie ma menu w liczniku to wywali błąd konfiguracji jak podłączymy moduł parktronika

Zrób foto zderzaka z czujnikami to ocenimy czy oryginał czy dokładka , chyba że zderzak z czujnikami a dalej nic nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało sie że rzeczywiście nie ma kabli więc dałem sie ładnie zrobić, ale tak to jest jak sie nie miało doświadczenia z samochodami bardziej zaawansowanymi technologicznie. Tylko że dalej nie wiem o co tu chodzi, mam w zderzaku czujniki, a nie mam opcji parktronica w komputerze, więc fabrycznie ich nie było i był puknięty zderzak? wielkiego dzwona raczej nie było bo samochód z tyłu jest cały i podwozie też nie widać żadnych śladów.

Powiedzcie mi jeszcze ile kosztuje takie podłączenie całego osprzętu i czy jest to drogie. Jak wiadomo dziur już nie trzeba nawiercać bo czujki są, czyli zostało okablowanie i jakiś moduł sterujący tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest do zrobienia

http://megane.com.pl/topic/52047-montaz-parktronic-do-scenic-iii/page__p__373902__fromsearch__1#entry373902

Licznik mozna zrobić renault commanderem lub wylut eepromu i zmiana w eepromie - temat do opanowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Prezes,

mogę co najwyżej zadzwonić i mu powiedzieć co o nim myślę bo szczerze wątpię żeby mi oddał hajs...

 

Dodano: 13 mar 2014 - 17:18

Panowie, w końcu zaczynam się brać za te czujniki, załączam zdjęcia jak to mniej więcej wygląda. Jest to czujnik, który ma takie 3 styki tam w środku (mam nadzieję, że dobrze to widać na zdjęciach). Potrzebuję pomocy w znalezieniu miejsca gdzie mogę kupić odpowiednie okablowanie do tego i inne potrzebne rzeczy(jakiś moduł?). Na allegro jest pełno aukcji gdzie są zestawy czujników i okablowania, ale od razu mówię, że mnie to nie interesuje bo te czujniki, które mam są w kolorze nadwozia i nie będę kupował drugich. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś powiedział mi gdzie mógłby dostać takie kable na internecie bądź w okolicach Lublina.

post-67351-0-47581600-1394727338_thumb.jpg

post-67351-0-35477800-1394727427_thumb.jpg

post-67351-0-82232000-1394727468_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają na oryginalne bardziej przydatne są numerki z czujników - czy te czujniki masz z oryginalnego zderzaka ?

Teraz czy będzie przód i tył

Potrzebujesz wiązkę zderzaka pod parktronik , wiązkę wtyczki do modułu parktronika, moduł parktronika - elementy mogą myć od M / S III

Należy wszystko podłączyć w samochodzie i przeprogramować licznik ( zapraszam do mnie, można zrobić wysyłkowo ) serwis nie zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

WITAW WAS MAM PODOBNY PROBLEM Z CZUJNIKAMI PARKOWANIA TYŁ W MEGANE III 2010R. CZUJNIKI CHYBA NIE SĄ ORGINALNE BO MENU LICZNIKA NIE MA WSPOMNIANE CZUJNIKACH PARKOWANIA.DOKOPAŁEM SIĘ DO MODUŁU ( RENAULT 259902114R 12.10.11) OKAZAŁO SIĘ ŻE NIE BYŁ PODŁĄCZONY , WTEDY WTYKNOŁEM KOSTKI I ODRAZU WYWALIŁO BŁĄD ERROR OPRG. I NASTĘPNIE SPRAWDŹ SYSTEM POMOCY PARKOWANIA - CHYBA COŚ TAKIEGO. NIE KOŻNA BYŁO SKASOWAĆ NAWET KATESEM ROZŁĄCZYŁEM MODUŁ ALE BŁĄD SIEDZIAŁ TYLKO DAŁO SIĘ SKASOWAĆ ODŁĄCZĄJĄC KLEMĘ Z AKUM.

PYTANIE BRZMI CO MAM ZROBIĆ ŻEBY WSZYSTKO DZIAŁAŁO I PROSZĘ O EWENTUALNĄ POMOC

 

Z GÓRY DZIĘKUJĘ

 

PO CO TAK KRZYCZYSZ :?:<czerwona>

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.10 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że masz oryginalny park tyle że nie podłaczony i uruchomiony w liczniku ( pewnie licznik nie od tego auta, albo park dokładany )

Wymagane przeprogramowanie licznika aby aktywowac menu w liczniku i nie było błedu

Jest to do zrobienia poprzez zmianę zawartości eepromu licznika, renault commanderem - zapraszam do mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam .Mam podobny problem ,a że mieszkam w Chodzieży ,chętnie podjadę do Kaczor tylko proszę o kontakt tel.606615846

 

Dodano: 17 sie 2014 - 20:00

Witam forumowiczów.Jeszcze raz podepnę się do tematu czujników parkowania z pytaniem a mianowicie czy sygnał dzwiękowy z tyłu jest na tym samym poziomie głośnosci co z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Koledzy pojawił się u mnie problem z czujnikami, auto mam od prawie dwóch miesięcy i do tej pory było spoko ale ostatnio auto w dziwnych okolicznościach zgasło (przy ruszaniu go zdławiło - benzyka bez gazu) ale tak dziwnie, że wyskoczył na czerwono błąd z ESP, że wyłączono a później że włączono i nie mógł przez chwilę odpalić... i tu łączę problem z czujnikami, mianowicie dzień później zauważyłem, że czujniki nie działają. Myślałem o czujniku biegu wstecznego w skrzyni ale światła cofania zapalają się po wbiciu biegu wstecznego ale już wycieraczka nie rusza się jak to miało miejsce wcześniej, w liczniku ta opcja jest włączona. Próbowałem wyłączać i włączać opcję ale to nic nie dało. Dziś rano wycieraczka o dziwo zadziałała, czujniki jednak nie a po ponownym uruchomieniu silnika wycieraczka znowu nie działa... HELP!:)dodam tylko że czujniki dołożone ale w autoryzowanym serwisie Renault więc liczę, że zrobiono to podobnie do ori (bezpiecznik i przekaźnik)

BTW, nie świeci mi się lampka drzwi kierowcy, wcześniej świeciła i nagle przestała. Bezpiecznik F32 dobry...

Pozdrawiam

Edit.

Koledzy doczytałem w innym temacie, że oryginalnie moduł od parktroniku jest po prawej stronie w bagażniku, nie wiem czy nie załatwiłem go sobie magnesem od anteny CB... sprawdzę to też ale jakby ktoś się z tym spotkał do proszę o info...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!