Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Potrzebne schematy silnika. 1.6 16V


grzesik1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

miałem problemy ze spalaniem oleju więc padła decyzja o wymianie pierścieni.

Jestem już po remoncie silnika, robiłem to w jednym z bardziej znanych warsztatów w mojej okolicy zajmujących się marką renault.

Mam problem z rozliczeniem ponieważ chłopaki zamówili niby pierścienie do mego silnika rozpakowali 2 kpl. i w momencie przymiarki okazało się że nie pasują. wymienili na inne.

różnica w wys. zamówili pierścienie 1,5mm 1,5mm 2,5mm u mnie w samochodzie są 1,2mm 1,5mm 2,5mm.

Wmawiają mi, że dół silnika jest z megane I bo tylko tam były montowane takie pierścienie, mało tego obciążyli mnie za 2klp. twierdząc że hurtownia nie przyjęła zwrotu otwartych dwóch kpl.

Co mogę zrobić, muszę udowodnić że w Megane II były montowane 2 rodz. pierścieni. W intercarsie znalazłem właśnie dwa rodzaje. Potrzebuje potwierdzenia z dok. serwisowej.

Gdyby była potrzeba mogę udostępnić VIN

Edytowane przez grzesik1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem w katalogu inter cars i tylko w jednej z wersji silnika 1,6 16v były montowane pierścienie 1,2, 1,5, 2,5 mm. Wersja ta była z meganki I. W megane II w żadnej wersji silnika 1,6 16v nie występują pierścienie o grubości 1,2 mm.

Załączam skan z cennika i zaznaczyłam ramką tę wersję dla której znalazłem pierścień o grubości 1,2.

Pozostałe powyżej zaznaczonej ramki mają pierścienia 1,5 mm.

Jak będę miał czas to jeszcze dokładniej przeglądnę katalog ale raczej nic innego nie znajdę.

Masz jakiś nietypowy spód z megi I bo tylko w jednej na siedem wersji są pierścienie ogniowe o grubości 1,2 mm.

post-4670-0-09370000-1391109263_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!