Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Instalacja LPG do megane III RS


sowa1254

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy jest możliwość założenia instalacji gazowej do Meganki III rs 2010 rok ?

Słyszałem że się da lecz potrzebne są jakieś lepsze graty. Jestem kompletnie zielony w tym temacie, może ktoś miał do czynienia z takim przypadkiem i mógłby się podzielić wiedzą na ten temat ?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Vialle LiquidSi- tylko trzeba poczekać na wydajniejszą pompę. Rs i Lpg to świetne połączenie, bo w odróżnieniu od benzyny, gaz nie zmywa filmu olejowego z cylindrów co zapewnia lepsze smarowanie, teoretyków mamy masę, a to gaz suchy, a to temperatura za wysoka, praktyka mówi inaczej.

Jeżeli nie planujesz zbyt wielu modyfikacji to zestaw na stagu 4+/qbox/lpg-techu 224, reduktorze prins lub 2x tur ("kanapka") i wtryskach napoleon lub keihin. Zdecydowanie odradzam inne połączenia, a polecam LiquidSi.

Przede wszystkim tutaj musi być bardzo staranny montaż, nie oszczędzając na nim oraz strojenie długie, mozolne z edytowanymi wszystkimi korektami (może poza korektą po ciśnieniu i temp. reduktora)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał RS-a to też bym gaz wrzucił, jak można jechać szybko i tanio to czemu nie?

Marek_07, mógłbyś podać orientacyjny koszt założenia polecanej przez Ciebie instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice 3900-4300 za 4 garnkowy. Dorzucić 300-400 zeta względem 4 generacji i nie bujać się z reduktorami, korektami od ciśnienia, temperatury i stężenia glukozy w surowicy kierowcy= bezcenne.

brudijr, a jakieś argumenty takie bardziej sensowne niż typowe polskie myślenie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem w posiadaniu RS zrobionego na 320km z instalacją gazową KME NEVO. Instalację montowałem w Warszawie w Energy Gaz Polska. Cena instalacji to 3000zł. Samochód sprawuje się super zarówno na benzynie jak i na gazie. Koszty paliwa zmniejszyły mi się o połowę i teraz nie patrzę ile samochód mi pali. Czy warto? Ja jestem zdecydowanie na tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyryl32 jesteś w stanie wrzucić fotki instalacji i komponentów użytych? Zakład cieszy się bardzo negatywną opinią. Chciałbym też wiedzieć jakie reduktory oraz wtryskiwacze zostały użyte, bo przy 340 koniach (niewiele więcej niż 320) problemy były ogromne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!