Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Planowany zakup Megi 1.4 Tce


Koowall

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie :)

Na forum to mój pierwszy post :)

Sprzedałem niedawno samochód i szukałem i szukałem i chyba znalazłem czego chce :)

Normalnie się zakochałem w Megi III :)

Przegladając sobie oferty wpadła mi taka w oko :) http://otomoto.pl/renault-megane-C31849127.html

Coś możecie powiedzieć czy w miarę ok czy nie ?

I jeszcze jedno pytanko, na które odpowiedzi znaleźć nie mogę...Czy silnik 1.4 Tce ma dwumasę ?

Poprzednio miałem 1.6 16v 100 koni i nie chcę takiego muła już więcej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach wygląda ładnie, ale sprzedający nie zazanczył, że samochód jest bezwypadkowy także to by trzeba było sprawdzić, myślę że coś z przodem było nie tak. Pozdrawiam

Edytowane przez mateuszchm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w każdym modelu jest to Ci nie powiem(nigdy nie miałem styczności z tym silnikiem), ale na pewno bywa bo na allegro są do kupienia np. http://allegro.pl/kolo-dwumasowe-renault-megane-grand-scenic-1-4-tce-i3896385830.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, że auto miało dzwona w przód. Już na pierwszym zdjęciu można zauważyć iż szczeliny między reflektorami a maską i błotnikami są nierówne. Odnośnie silnika to powiem tyle co wiem - wrażenie z jazdy w porównaniu do megane 1.6 są o wiele lepsze. Dynamika jest na prawdę w porządku. Najlepiej niech się w tym temacie wypowiedzą Ci, którzy użytkują Meganki z silnikiem 1.4 TCe. Jest ich kilku na tym forum, więc na pewno ktoś pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie silnika to powiem tyle co wiem - wrażenie z jazdy w porównaniu do megane 1.6 są o wiele lepsze. Dynamika jest na prawdę w porządku. Najlepiej niech się w tym temacie wypowiedzą Ci, którzy użytkują Meganki z silnikiem 1.4 TCe. Jest ich kilku na tym forum, więc na pewno ktoś pomoże :)

Silnik 1.4 Tce jest zaje...sty. Ja jestem mega zadowolony. Jak masz pytania wal śmiało. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli ma, to nie powinno ono być tak podatne na uszkodzenia jak dieslach z kilku względów:

1) Benzyna w łagodniejszy sposób rozwija moc i moment obrotowy przez co dwumas nie jest aż tak obciążony

2) Silnik benzynowy nie generuje tak dużych wibracji jak diesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wycofanie 1.4 tce uważam za błąd. Silnik był obiecujący, nie słychać o jakichś jego awariach, miał fajną dynamikę, przyzwoite spalanie. Teraz wprowadzili 1.2 tce, który jest bardziej wysilony i już tak kolorowo może nie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@reins: to prawda; swój kupiłem w ostatniej chwili ;) Wprawdzie swoja Megi zrobiłem tylko 10 tys. km ale właśnie silnik uważam za duży plus między innymi za kulturę pracy, osiagi, małe spalanie, elastycznośc na każdym biegu. Jednym słowem miodzio. Wiele osób jechało już moim autem wprawdzie jako pasażer, lecz wszyscy byli pozytywnie zaskoczeni a były to osoby mające auta klasy wyższej. W sumie to dobrze, że te auta są niedocenione bo przynajmniej mniej ich na ulicach. Jak spojrzę w prawo, lewo lub pzred siebie to zazwyczaj Octavia, fabia, focus lub vw. I o to chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!