Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Scenic II


jerry_ns

Rekomendowane odpowiedzi

gojgien - miałem na myśli stwierdzenie >>co wg Ciebie jest głupotą, a co nie<<. Bo ws. dywaników, to się w 100% zgadzam. Miałem na myśli to - jeśli już tak rozwinęliśmy ten wątek - że fabryczne są spasowane, a niefabryczne niekoniecznie. Te, jak oceniłem wyżej, są w porządku. Uff :)

 

konwil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku stwierdzenie "głupota", to skrót myślowy obrazujący całokształt wskazywania na braki lub podmiany tego co nie jest z autem związane i przymocowane na stałe. Wymiana na inne, czy wyjecie dywaników nie jest przecież samowolną przeróbką, czy zmianami konstrukcyjnymi. Nie ma i tyle, taki kaprys poprzednich posiadaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innymi słowy, to nie dyskwalifikuje tego auta - i taki przekaz Kolega miał od nas usłyszeć. Mam nadzieję, że nie został zaciemniony [przekaz].

 

Pzdr.,

konwil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faqside troszkę się mylisz, phI była produkowana także w 2006 r. ale mniej więcej do połowy, lub maksimum września kiedy nastąpiła zmiana na phII.

 

konwil ramiona wycieraczek jak wspomniałeś z phII. Ale takie były już w phI od 2005 r. stosowane fabrycznie. Samochód jest z 2005 r. jak już sprawdziliście więc wydaje mi się że w normie.

 

Co do dywaników-ja często zwracam na to uwagę. I podkreślam w momencie kiedy w sprzedawanym samochodzie nie ma żadnego, lub jest tylko kierowcy, ewentualnie różne dziwne wersje pośrednie wstawionego opisu.

 

Ostatni samochód jak dla mnie warty obejrzenia, że gość sprzedaje po roku? Różnie może w życiu się układać, ja bym podjechał go obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy według Was cena jak za rocznik 2005 nie jest zbyt wysoka?

 

Dodano: 12 lut 2014 - 15:16

Przed chwilą rozmawiałem z gościem. Powiedział, że sprzedałby go za 15500. Mówił, że kupił go od handlarza, auto ma tylko 1 kartę, facet nie ma nic przeciwko sprawdzeniu w ASO. Powiedział jeszcze jedną, niezrozumiałą dla mnie rzecz. Że jak się mało jeździ to od czasu do czasu trzeba go "przegonić" na większej szybkości bo inaczej traci na mocy.

 

Co szanowni koledzy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą usterkowością 1.9dci to nieprawda. Mam scenica z takim silnikiem już 2,5 roku i nie miałem z nim większych problemów. Z takich poważniejszych rzeczy to jedynie wysprzęglik w skrzyni biegów miałem do wymiany. Poza tym nic więcej Oczywiście auto trzeba dokładnie sprawdzić przed zakupem, bo potem właśnie wychodzą różne problemy i od razu, że auto nie dobre, że złom itp.

Co do ogłoszenia, na zdjęciach nic niepokojącego nie widać. Auto bardzo ładnie się prezentuje, bogate wyposażenie... Według mnie warto się przejechać i go obejrzeć w realu.

Co do mocy silnika nie jestem pewny, ale mogło tak być, że w końcówce produkcji phI dawali już 130 KM.

Czy według Was cena jak za rocznik 2005 nie jest zbyt wysoka?

Według mnie taka cena jest realna za ten egzemplarz. Już nawet nie mam na myśli samego rocznika, ale też poziom wyposażenia auta i szereg napraw/wymian jakie były dokonywane. Jeśli tylko są papiery na to wszystko, to warto się zainteresować. 15 - 16 tyś myślę, że jest ok.

Jedyne czego mi tu brakuje to system kontroli trakcji. Oczywiście nie jest to może najważniejsze, ale jak dla mnie to istotne wyposażenie takiego auta - rodzinnego auta. Prócz tego wszytko jest, pełen komfort: hands free, klimatronik, podłokietnik, tempomat.

Powiedział jeszcze jedną, niezrozumiałą dla mnie rzecz. Że jak się mało jeździ to od czasu do czasu trzeba go "przegonić" na większej szybkości bo inaczej traci na mocy.

Tu mi przychodzi do głowy tylko jedna rzecz - FAP (filtr cząstek stałych). Może faktycznie jest to 130 KM i już taki filtr występuje. Wtedy taka jazda jest konieczna, szczególnie jak jeździ się głównie na krótkich dystansach. Jest to jak najbardziej normalne i opisane nawet w instrukcji obsługi auta.

 

Kol. milo83, dodaj ogłoszenie w odpowiednim dziale, a nie dopisujesz się tak już w kolejnym wątku i oferujesz swoje auto, a nawet go nie przedstawisz/opiszesz. Mamy do tego odpowiedni dział, teraz już otwarty także dla nowych użytkowników. Zamieść tam swoje ogłoszenie, dodaj zdjęcia i stosowny opis, i każdy będzie mógł wtedy oglądnąć i podjąć decyzję, czy chce kupić czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów ponownie i znów proszę o radę.

Rozmawiałem dzisiaj znowu z właścicielem tego scenika. Poprzednio nie zapytałem go czy samochód miał jakąś stłuczkę. Odpowiedział mi, że w czasie jego użytkowania nie, ale lakier po lewej stronie za drzwiami kierowcy jest grubszy - taki kupił od handlarza i potem badał go czujnikiem. Nawet są lekkie pęknięcia lakieru. Poza tym skrzypi jakaś tulejka w podwoziu przy wolnej jeździe.

Co mi radzicie. Kupić, czy szukać innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi radzicie. Kupić, czy szukać innego.

Twoja kasa, twój problem. Trudno powiedzieć na odległość czy masz kupić, Ty go widziałeś i decyzja końcowa należy do Ciebie. I zależy w którym miejscu ta szpachla pęka. Jeżeli gdzieś przy progach lub z tyłu nadwozia to bym się bardzo zastanowił nad kupnem takiego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!