Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megane 2 1.6 16 v skąd ten wyciek


venommm

Rekomendowane odpowiedzi

witam i kolejne moje pytanie czy wie ktoś z czego może cieknać olej w miejscu zaznaczonym na zdjęciu ?? czego można sie spodziewać po odkreceniu tego plastiku i co trzeba kupić żeby to uszczelnić i jak sie to nazywa ?? generalnie to pojechałbym do mechanika żeby to zrobił ale wg mnie to kretacze i oszuści (są wyjątki ale na takiego nie trafiłem ) i wole ogarnąć to sam i nie chodzi tutaj o pieniądze bo stać mnie na mechanika .fotka z zielonym wężykiem robiona od strony podszybia z góry dzięki za pomoc

post-63278-0-18611000-1393178558_thumb.jpg

post-63278-0-09488300-1393178645_thumb.jpg

post-63278-0-00186300-1393178759_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba z termostatu wycieka olej. Bo tam jest wąż podłączony do termostatu żeby ochłodzić olej. Ale nie jestem pewny. Bo ja mam Ph II i jest inaczej niż w ph 1, budowa termostatu. A po za tym wąchałeś czy to olej, a nie płyn do chłodnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wąchać nie wąchałem ale sądząc po plamach pod autm i konsystencji to na bank olej . i jak odróżnić czy mam ph2 czy jeden autko jest z 2005 roku

 

Dodano: 23 lut 2014 - 19:41

Oooo jak sie nie myle to właśnie taki mam silnik i chyba cieknie mi z pod tego plastiku zaznaczonego na zdjeciu !! co to za badziwie i co trzeba wymienić żeby nie ciekło ?? może ma ktoś jakiś manual jak to rozebrać ??

post-63278-0-45061100-1393180793_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak odróżnić czy mam ph2

http://megane.com.pl/topic/22738-instrukcja-korzystania-z-forum-meganecompl/

wąż podłączony do termostatu żeby ochłodzić olej.

Nie, ten element jednocześnie spełnia funkcję chłodnicy oleju.

Bo ja mam Ph II i jest inaczej niż w ph 1

Jest tak samo, tyle, że ten element jest inny u Ciebie, ale pełni dokładnie tą samą funkcję.

chyba cieknie mi z pod tego plastiku zaznaczonego na zdjeciu

Dokręć śrubki, byle z wyczuciem.

Jednocześnie zobacz czy nie cieknie z góry. Pod kolektorem dolotowym, tym plastikowym, widocznym po zdjęciu górnej osłony, jest odstojnik oleju, odma, z której często lubi podciekać.

Proponuję najpierw to wszystko ładnie wyczyścić, pojeździć i zidentyfikować miejsce wycieku, i przede wszystkim jego wielkość. Olej ma to do siebie, że przy niewielkim wycieku, wydaje się że ucieka bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wielkie dzieki za odpowiedzi jutro zabiore sie za dokręcanie może problem ustapi ;)

 

Dodano: 24 lut 2014 - 18:28

witam dziś zabrałem się za dokręcenie śrubek i faktycznie 3 były bardzo luźne , mam nadzieje że to pomoże a narazie dzieki za pomoc ;)

 

Dodano: 04 mar 2014 - 18:31

Witam minął tydzień od czasu jak dokręciłem te magiczne śrubki na termostacie i problem znikł na szczeście , bo byłem wcześniej u jednego z tzw mechaników i stwierdził ze wyciągnie silnik i go uszczelni ale nauczony doświadczeniami [cenzura] śmiechem i wyszedłem !!!!A cała robota zajęła mi 10 min z czego 7 minut szukałem klucza 10 ;)

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!