Skocz do zawartości

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Masz ciekawy materiał wideo związany z motoryzacją?
Dodaj go do na naszej bazy - kliknij tutaj, wybierz kategorię i dodaj film

jaca31

Megane III phI Ciężko wchodzące biegi.

Recommended Posts

Witam

Tak jak w temacie w niedawno zakupionej M III biegi wchodza raz ciezko, a raz normalnie, najgorzej jedynka, czasami trzeba wybierac. Slyszalem, ze Meganki maja "gumowe" skrzynie. Da sie cos z tym zrobic? Mam Focusa i nie spotkalem sie z takimi trudnosciami wbicia biegu.

Pozdr jaca31

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki - damiar

Edytowano przez damiar

Zerknij czy nie masz pękniętej mocowania linki na skrzyni biegów ( mozna zobaczyć pomiędzy akumulatorem a silnikiem ) miałem taki przypadek. lub zapinka na drugiej lince mogła się wyczepić dostępna jest pod lewarkiem zmiany biegów

Dzisiaj byłem u mechanika Bytom - Łagiewniki i stwierdził że biegi mogą wchodzić lepiej jak się wymieni olej w skrzyni biegów lub sprzęgło jest zapowietrzone (lub kończy sie sprzęgło auto ma przebieg 158tyś a podobno w tym modelu wytrzymuje 180 tyś ) nie wiem co o tym myśleć

Muszę potwierdzić diagnozę u innego fachmana jeżeli macie kogoś poleconego na śląsku

Witam, podpinam się pod pytanie. Megane I 2.0 8V , nie wiem czy wymieniać olej. Biegi wchodzą raz jak w masło a raz z oporem,wyczułem że pomaga wrzucenie piątego biegu i jakby jakaś linka w środku o coś ocierała i po tym wszystkie biegi zaczynają działać lepiej.

proszę o radę

Miałem podobne problemy z biegami i u mnie było pęknięte mocowanie linki na skrzyni biegów, jak się ustwiło tak było

dzięki wielkie, możesz mi pomóc jak to wymienić? jakie dojście itp

Nie potrzeba kanału , przy silniku do zdemontowania cała obudowa akumulatora aby było dobre dojście

W kabinie do zdemontowania wszystko co wiąże się z lewarkiem zmiany biegów i sam lewarek do zdemontowania aby było lepsze dojście

dzięki, osiadam kanał więc zobaczę jakie dojście jest od spodu, tak właśnie przypuszczałem że wcale to nie musi być wina np. starego oleju

Cornell4 pytasz w temacie megane III, gdzie sterownaie biegami jest całkowicie inaczej zrobione niż w coupe I. Pytaj tam gdzie należy, bo teraz wprowadzasz zamęt, a przy okazji dostajesz błędne odpowiedzi. Problemy dotyczace Twojej skrzyni są już opisane na forum w innym dziale.

To co zauważyłem to bieg 5 i 6 wchodzą najlepiej ,najgorzej 1 i 2 -natomiast nie ma zasady w jednej chwili przy tym samym biegu raz bardzo dobrze a raz z wielkimi oporami

u siebie mam podobne objawy. Jedynkę czasami trzeba wepchnąć, albo wrzucić z rozpędu - luz od strony 5 i 6, a nastepnie szybko 1.

Ja zacznę od zmiany oleju, może jest trochę za mało/za dużo.

U mnie jest podobnie z biegami 5, 6 i wstecznym. Zmiana oleju absolutnie nic nie zmieniła.

A poduszki od silnik i skrzyni są OK ?

Bywały przypadki, że to też powodowało wbijanie biegów.

Muszę coś zrobić z tą skrzynią bo jazda jest strasznie męcząca -mam pytanie do forumowiczów czy macie jakiś sprawdzony serwis (z wyjątkiem ASO) na Górnym Śląsku mieszkam w Bytomiu -który ma pojęcie a nie będzie ćwiczył na mojej megance

I jak się temat skrzyni zakończył??

Czy ktoś wpadł na jakieś rozwiązanie problemu ???

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się