Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ciężko wchodzące biegi.


jaca31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak jak w temacie w niedawno zakupionej M III biegi wchodza raz ciezko, a raz normalnie, najgorzej jedynka, czasami trzeba wybierac. Slyszalem, ze Meganki maja "gumowe" skrzynie. Da sie cos z tym zrobic? Mam Focusa i nie spotkalem sie z takimi trudnosciami wbicia biegu.

Pozdr jaca31

 

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki - damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij czy nie masz pękniętej mocowania linki na skrzyni biegów ( mozna zobaczyć pomiędzy akumulatorem a silnikiem ) miałem taki przypadek. lub zapinka na drugiej lince mogła się wyczepić dostępna jest pod lewarkiem zmiany biegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj byłem u mechanika Bytom - Łagiewniki i stwierdził że biegi mogą wchodzić lepiej jak się wymieni olej w skrzyni biegów lub sprzęgło jest zapowietrzone (lub kończy sie sprzęgło auto ma przebieg 158tyś a podobno w tym modelu wytrzymuje 180 tyś ) nie wiem co o tym myśleć

Muszę potwierdzić diagnozę u innego fachmana jeżeli macie kogoś poleconego na śląsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podpinam się pod pytanie. Megane I 2.0 8V , nie wiem czy wymieniać olej. Biegi wchodzą raz jak w masło a raz z oporem,wyczułem że pomaga wrzucenie piątego biegu i jakby jakaś linka w środku o coś ocierała i po tym wszystkie biegi zaczynają działać lepiej.

proszę o radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzeba kanału , przy silniku do zdemontowania cała obudowa akumulatora aby było dobre dojście

W kabinie do zdemontowania wszystko co wiąże się z lewarkiem zmiany biegów i sam lewarek do zdemontowania aby było lepsze dojście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cornell4 pytasz w temacie megane III, gdzie sterownaie biegami jest całkowicie inaczej zrobione niż w coupe I. Pytaj tam gdzie należy, bo teraz wprowadzasz zamęt, a przy okazji dostajesz błędne odpowiedzi. Problemy dotyczace Twojej skrzyni są już opisane na forum w innym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zauważyłem to bieg 5 i 6 wchodzą najlepiej ,najgorzej 1 i 2 -natomiast nie ma zasady w jednej chwili przy tym samym biegu raz bardzo dobrze a raz z wielkimi oporami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie mam podobne objawy. Jedynkę czasami trzeba wepchnąć, albo wrzucić z rozpędu - luz od strony 5 i 6, a nastepnie szybko 1.

Ja zacznę od zmiany oleju, może jest trochę za mało/za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę coś zrobić z tą skrzynią bo jazda jest strasznie męcząca -mam pytanie do forumowiczów czy macie jakiś sprawdzony serwis (z wyjątkiem ASO) na Górnym Śląsku mieszkam w Bytomiu -który ma pojęcie a nie będzie ćwiczył na mojej megance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!