Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dorobiony kluczyk


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno dorabiałem kluczyk do Scenica 1,6 benzyna 2001 rok, bo przy zakupie auta dostałem tylko jeden

Kluczyk dorobiłem, zapłaciłem 160zł i mogę nim otworzyć i zamknąć przednie drzwi i odpalić autko...

I tu pytanie jak otworzyć tylne drzwi i klapę bagażnika?

Tym kluczykiem nie da się? Trzebaby było go kodować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu pytanie jak otworzyć tylne drzwi i klapę bagażnika?

Nie rozumiem!

Tylne drzwi otwiera się klamką, kalpę bagażnika wciskając przycisk. Skoro otwiera przednie drzwi to tylne i bagażnik również powinny się otworzyć. Jeżeli się nie da to coś masz skopane z siłownikami CZ w drzwiach tylnych i kalpie bagażnika.

Kolego więcej precyzji w zadawaniu pytań, bo nie wiadomo o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o otwieraniu grotem czy pilotem?

 

Z tego co mi wiadomo renault scenic nie ma centralnego zamka master(ja tak mam w megane coupe), niestety kluczykiem można tylko jedne drzwi otworzyć, pozostałe tylko pilotem lub przyciskiem wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który przycisk wewnątrz otwiera klapę bagażnika?

Jeszcze raz:

Kluczyk oryginał, guzior w kluczyku otwiera wszystko, ale martwiąc się że mogę go zgubić postanowiłem dorobić drugi kluczyk.

I ten nowy kluczyk jest bez guzika - mogę nim otworzyć przednie drzwi pasażera i kierowcy i odpalić auto... po prostu tam gdzie są wkładki on działa...

Tylko jak używam nowego kluczyka otwieram przednie któreś drzwi nie otwierają mi się tylne drzwi i klapa i moje pytanie Panowie czy to normalne?

Edytowane przez krolikszaleniec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w dorobionym kluczyku nie masz nadajnika CZ to możesz otworzyć tylko i wyłącznie drzwi w których jest zamek czyli albo kierowcy, albo pasażera. Renault nie stosuje funkcji tzw. master, która otwiera wszystkie drzwi, po przekręceniu kluczyka w zamku drzwi.

Skoro drzwi przednie, załóżmy przednie mamy już otwarte, to po wejściu do samochodu należy nacisnąć przycisk otwierania drzwi na konsoli centralnej i mamy otwarte wszystkie drzwi i klapę bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy da się jakoś zakodować kluczyk z pilotem CZ ? czy wystarczy kupić jakiś sprawny kluczyk z pilotem CZ (tak ma mercedes), czy musi być nie kodowany wcześniej (dziewica) tak jest w fiacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!