Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Od jakiegoś tygodnia słychać wyraźne stuki w zawieszeniu przy skręcaniu najczęściej jak parkuje,gdy trzeba mocniej skręcić kierownicą,ale też dzisiaj przy prędkości 150-160km/h na autostradzie zrzucało mnie na lewy bok na prostej,wcześniej tego nie było,ciśnienie w oponie sprawdziłem i było ok .Byłem niedawno,tj jakieś 900km temu w Aso na ogólnym przeglądzie i było wszystko dobrze,podejrzewam,że w zeszłym tygodniu wieczorem na "Gierkówce" zaliczyłem niezłą dziurę i może to od tego.Może ktoś ma pomysł co to może być???

Z góry dzięki z pomoc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co możesz zrobić to pobujaj samochodem na boki. Najłatwiej psującym się elemętem zawieszenia są łączniki stabilizatora. W trakcie bujania, jeżeli usłyszysz stuki to oznacza, że to to. Stabilizator odpowiada za prowadzenie się pojazdu zwłaszcza przy wysokich prędkościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam przedmówcę. Sam miałem wymienione około 2 tygodni temu i stuki podczas skrętu kierownicą w miejscu oraz przejeżdżania przez nierówności ze skręconą kierownicą ustąpiły. Podobnie jak u Ciebie ściągało samochód w lewo, a po wymianie łożysk amortyzatorów nie ma z tym problemu. Dodatkowo skręca się bardziej "gładko", wcześniej kręcąc kierownicą nie było to jednostajne. Dało się odczuć, jakby w niektórych momentach występował minimalny opór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem filmik z tymi stukami co mnie irytują...

Pytanie czy bezpiecznie z tym jeździć,bo autko najwcześniej we wtorek będę mógł oddać do mechanika,musze zrobić jeszcze około tysiąca kilometrów jutro i w poniedziałek... I czy drogo powinno mnie to wynieść?

 

https://www.youtube.com/watch?v=xEIsxBmlFzA

Edytowane przez damian_opole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Przede wszystkim na tym filmiku nic nie widać, tzn nie wiadomo w jakim momencie stuka.

Może stukać

1) Gałka, sworzeń układu kierowniczego lub drążek kierowniczy - włazisz pod auto łapiesz za drążek i/lub gałkę druga osoba kręci kierownicą, jak będzie coś nie tak wyczujesz, ma płynnie chodzić

2) Sworzeń wahacza, choć nie sądzę. Podnosisz auto tak aby koło było "luźne" łapiesz dwoma rękami 12-6 i szarpiesz kołem, stuka to do wymiany, wyczujesz gdzie będzie luz, powinien być na dole (na godz. 6)

żeby potwierdzić punkt 1, łapiesz koło 9-3 i szarpiesz tak jakbyś skręcał kołem nie puka to znaczy, że wszystko jest dobrze.

3) Łożysko MacPersona, kładziesz rączkę na sprężynie, druga osoba kręci kierownicą, ma chodzić gładko, wszelkie opory wyczuwalne na sprężynie to łożysko jest do wymiany lub wyczyszczenia, ale ja bym od razu wymienił.

Oczywiście sprawdzasz stronami, jak auto będziesz miał na podnośniku, tym do wymiany kół, to nie kręć kierownicą auto może spaść i będzie jakieś nieszczęście lub narobisz sobie większych kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dochodzę do końca to stuka

Końca czego :)

Sworzeń jak sworzeń, może stukać zaraz po wyjechaniu od mechanika, jak mechanik spieprzył naprawę.

Trzeba sprawdzić i tyle, tym bardziej, że z Twojego opisu nie wynika nic, poza tym, że stuka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końca czego

Jak skręce maksymalnie w prawo i przy samym końcu obrotów są też stuki.

Sworzeń jak sworzeń, może stukać zaraz po wyjechaniu od mechanika, jak mechanik spieprzył naprawę

Dzieje się tak od zeszłego tygodnia jak wjechałem w dziurę,wcześniej tego nie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wjechałeś w dziurę to co w tym dziwnego, że coś się spitoliło? Potrzebna dokładna diagnostyka przy samochodzie, inaczej się nie da.

Napisałem powyżej 3 możliwe przyczyny, teraz trzeba sprawdzić. Ja tego nie mam jak sprawdzić, no chyba, że do mnie przyjedziesz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wjechałeś w dziurę to co w tym dziwnego, że coś się spitoliło

Na Gierkówce nie sposób nie wjechać w dziurę jeszcze w nocy;)

Ja tego nie mam jak sprawdzić, no chyba, że do mnie przyjedziesz

Jutro jade w trase,ale bardziej na północny-wschód,jakby było po drodze to chętnie.

A wgl jakbym się [cenzura] to bym walczył o odszkodowanie z AC,ale teraz to już za późno;)

Na forum cenzuralnie się wysławiamy :) :) - Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!