Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne zachowanie wskazówki temperatury silnika czy to przebicie prądu?


Rekomendowane odpowiedzi

Siema nie znalazłem lub zle poszukałem na forum moze temat znany moze nie, mianowicie do rzeczy kiedys stałemna skrzyzowaniu i usłyszałem dziwny stuk niewiem czy u mnie w meganie czy w samochodzie ktory mnie mijał ale po tym odgłsie wskazówka od temp. silnika zaczeła isc w góre, przestraszyłem sie zgasiłem auto potem stało 2 dni nie ruszane odpaliłem i jechałem do garazu 10km w jedna strone silnik sie nie zagrzał wogole, chodz na polu ciepło, stwierdziłem termostat zmieniłem na nowy i auto sie dogrzewało ale od jakiegos czasu zauwazylem ze wskazówka od temp. silnika mi na desce wariuje jak sie silnik zagrzeje ale to jeszcze nic jak właczyłem nawiew na fulla to tak samo idzie w góre, wylacze go to opada do poziomu odpowiedniego i to samo sie dzieje jak zamykam szyby obciazenie sie wieksze robi i wskazówka idzie w góre miał ktos taki moze przypadek?? mam nagrany filmik w razie czegos jak by ktos to chciał zobaczyc niewiem od czego zaczac wiem ze silnik trzyma temperature i sie nie przegrzewa, ale wskazówka jak wyzej pisałem wariuje...

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki. 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

Co to ma być?

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniony czujnik styki OK dalej to samo, zauważyłem ze jak wyłączę światła to wskazówka opada.. zaczynam obstawiać ze coś z alternatorem jest nie tak jutro sprawdzę napięcie może szczotki się kończą.. ale tez zwróciłem uwagę na to gdy na odpalonym silniku przy włączonych światłach zamykam szyby i trzymam jeszcze przyciski to światła mi gasną..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy nie odpowiedź jak z ASO tylko taka prawda. Miałem wymieniany termostat, czujnik temperatury, sprawdzane kable " w sensie przewody w całym samochodzie" itd. I nic jak jest wilgotno, albo jak jej się coś odwidzi zaczyna szaleć wskazówka. Tomaszsta to co opisujesz ze światłami też tak mam. Jak zamykam szyby to przygasają światła. Myślałem że to akumulator albo alternator lub któryś z bezpieczników. Wszystko sprawdzone jest na cacy a dalej przygasają. Ja mówię że te samochody "starsze" tak mają, trafi sie taki a nie inny model i trzeba z tym żyć. Przeżyłem już z Renią nie jedną usterkę począwszy od tych najgorszych "zerwanie rozrządu" po wymianę wycieraczek tak już musi być.

Edytowane przez Skorpioniks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no spoko tylko tak sie stało od pewnego momentu boje sie bo nie włacza sie wentylator chodz działa termostat nowy jak silnik osiągnie temp odpowiednia to puszcza tylko przeraża mnie to jak ta wskazówka idze na czerwone pole.. :D

Edytowane przez tomaszsta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to sorry, albo nie napisałeś albo nie doczytałem tego że idzie na czerwone. Mnie jak już takie coś się dzieje to lata w granicach dogrzania "leciutko ponad połowę" w dół. Nigdy wyżej w górę.A czasem nie zapowietrzył Ci się układ, może wystarczy się tym pobawić i będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na postoju jak zamykam szyby i trzymam dalej włącznik na zamknięciu leci w góre i po chwili puszczam i wskazówka opada.. tak samo jak włacze wentylator to leci w góre jak wyłacze opada nawet samoczynnie jak jade autem

 

Kolego nie usuwamy wpisów z uwagami moderatora. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie wiem ze gdzieś przebicie jest wczoraj rozebrałem licznik i zauważyłem ze niektóre ścieżki sa ciemne prawie pod czarne podchodza.. stawiam na licznik bo mam od juz jakiegos czasu tez problem ze wskazówka od poziomu paliwa albo sie zawiesza albo obkręca o 180 stopni albo sie nie rusza wogóle, i do tego doszła wskazówka własnie od temperatury, zobaczymy dzis jak załatwie zrobie podmianke i sprawdze :(

 

Dodano: 27 mar 2014 - 22:41

po przekładce licznika z innej megany okazało sie ze wszystko działa :) wina tkwiła w moim liczniku i robiło sie gdzies zwarcie lub zimny lut:) niestety licznik zmienny był bez opcji komputera i musiałem go oddac :) wiec szukam jakiegos z opcja komputera :)dzieki za pomoc :)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!