Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy mogę poczekać z wymianą rozrządu?


Zakk

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 2.08.2018 o 09:34, ZAN napisał:

Aktualizacja, od dwóch dni spokój ... zero dziwnych niepożądanych odgłosów przy odpalaniu. Odkładam wymianę.

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, sprawdziłem olej i pamiętam, że podczas wymiany mechanik powiedział, że zalał powyżej 3/4 stanu. To było jakieś 2 miesiące temu. Oleju praktycznie w ogóle nie sprawdzałem od tego czasu. Teraz  jest maks (choć ciężko sprawdzić - gratulacje dla inżyniera dającego żółty bagnet). Od jakiegoś czasu (3 m-ce) moje dzienne przebiegi to niecałe 4 km (do pracy mam w jedną stronę poniżej 2km). Poziom płynu chłodzącego bez zmian.

 

Jakieś sugestie? Czy po prostu jestem przewrażliwiony.

miałem podobnie ale z dwa razy może na przestrzeni 1,5-2 msc szczególnie jesienią w zimne noce na dworze. Żadnych innych objawów. Ponoć tak to ma. Co najdziwniejsze. Kiedyś był problem z odpalaniem silnika. Nie zawsze miał moc chociaż rozrusznik kręcił ale nie mógł się jakby wbić na obroty (tematów jest sporo o tym).  Po jakimś czasie padł akumulator. Wymieniłem i od tej pory spokój. Szczerze to nawet dałbym minimalnie większy aku do tego samochodu. Koła kfz nie wymieniałem (pierwszy rozrząd). Zalecane jest co drugi. Ale to wiadomo dla jednych co każdy dla innych co drugi. Pamiętaj, że oryginalne części na pierwszy montaż są znacznie lepsze niż te później w serwisie. Tak samo jak szły hamulce trw to samochód stawał dęba momentalnie. Zmiana na trw ponownie (oryginalne się skończyły) i pylą nie miłosiernie oraz nie hamują tak jak poprzednie. Płyn za wcześnie na wymianę. Dlatego jeśli masz oryginalne i nic się nie dzieje to zostaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!