Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy mogę poczekać z wymianą rozrządu?


Zakk

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a pytanko. Rozumiem, że to co zaznaczyłem to ten elektrozawór?

image.thumb.png.2ce5222165cc007cb989d492cfaa5447.png

Ostatnio zauważyłem w tamtej okolicy bardzo niewielkie zapocenie olejem. Czy to oznacza zawór do wymiany czy można uszczelnić np. poprzez wymianę jakiegoś oringu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest ten zawór. A po wypięciu wtyczki masz sucho pod nią? Delikatne zapocenie zawsze się tam może pojawić. Sprawdź sobie czy czasem śrubka nie jest za lekko dokręcona, on się na jednej tylko trzyma.

@ZAN Nie wiem czy faktycznie jest tak jak mówi Kolega jabrze, że uszkodzenia KZFR jest dalszym następstwem uszkodzenia tego zaworu. Na forum masz jednak dużo informacji o nim, w tym jak go sprawdzać. Przede wszystkim wyciągnij, podepnij sobie na krótko i sprawdź, czy tłoczek w środku w pełni zamyka oraz otwiera. Zawór nie powinien stukać, jak go wyciągniesz i targasz nim góra-dół w jego osi pionowej.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, teoretycznie cokolwiek byś nie robił w aucie z elektryką, powinno się odłączać aku ;) Osobiście odłączając jakieś czujniki nigdy tego nie robię, ale naturalnie nikogo do niczego nie mam zamiaru namawiać.

Śrubkę natomiast możesz sprawdzić chyba bez wyciągania wtyczki, nie pamiętam teraz czy ona ją przysłania czy nie niestety. Oringu tam nie ma.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja, od dwóch dni spokój ... zero dziwnych niepożądanych odgłosów przy odpalaniu. Odkładam wymianę.

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, sprawdziłem olej i pamiętam, że podczas wymiany mechanik powiedział, że zalał powyżej 3/4 stanu. To było jakieś 2 miesiące temu. Oleju praktycznie w ogóle nie sprawdzałem od tego czasu. Teraz  jest maks (choć ciężko sprawdzić - gratulacje dla inżyniera dającego żółty bagnet). Od jakiegoś czasu (3 m-ce) moje dzienne przebiegi to niecałe 4 km (do pracy mam w jedną stronę poniżej 2km). Poziom płynu chłodzącego bez zmian.

 

Jakieś sugestie? Czy po prostu jestem przewrażliwiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego zapocenia - tak to wygląda:

20180804_122613.thumb.jpg.ba3815c5324a55e2c0ebdb8962dbfdf7.jpg

Speca u którego dziś byłem powiedział, że jak się nic nie dzieje to by nie ruszał. Oleju nie ubywa, pod wtyczką ok, zawór siedzi dobrze. Mówił, że te zawory mogą delikatnie przypuszczać. Gość wzbudza zaufanie. Ma cały plac "francuzów", pracował kiedyś w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to bardzo podobnie i zawsze tak wyglądało ;) Najważniejsze, że pod wtyczką sucho. Jak zacząłeś pisać o zaworze to sam z ciekawości go wymontowałem i okazało się, że znów franca stukała. Rozebrałem go, naciągnąłem sprężynkę i póki co jest OK. Faktycznie jest poprawa w osiągach silnika, nie wydaje mi się, że sobie wmówiłem to teraz. Nadal jednak nie udało mi się znaleźć w moich rupieciach żadnej podobnej sprężynki, ale solidniejszej, a przydałaby się.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!