Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z reflektorem (głównie z kierunkowskazem)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Mój pierwszy post, mam nadzieje że przyjmiecie mnie miło do grona.

 

Kupiłem niecały miesiąc temu meganke 2 i teraz nadrabiam niedoskonałości. Z jedną z nich nie bardzo mogę sobie poradzić, otóż zaczęło się od tego że wariował kierunkowskaz tylny prawy - raz działał, raz nie działał (kontrolka migała szybko). Zdjąłem klosz lampy, odpiąłem kostkę i zauważyłem że jeden pin (jeden z dwóch środkowych) jest lekko zabrudzony, jakby przypalony. Wszystko wyczyściłem, próbowałem też trochę dogiąć piny, spryskałem sprayem a'la WD40, poskładałem spowrotem - kierunkowskaz działa! Jednak zauważyłem, że oprócz kierunkowskazu nie działa nic. Ani pozycyjne, ani przeciwmgłowe - stop chyba też nie, ale nie mam jak tego sprawdzić. W każdej innej lampie wszystko działa jak należy. Na dodatek nie wiem czy wcześniej działały te żarówki, nie zwracałem uwagi. Żadna nie jest przepalona. Co może być przyczyną? Jak sobie poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zauważyłem, że oprócz kierunkowskazu nie działa nic.

Tzn? W ogóle nie masz świateł ? Nie rozumiem.

Twój post jest tak napisany, że nie bardzo wiadomo czy chodzi o przedni kierunkowskaz czy tylne lampy i co właściwie nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdej innej lampie wszystko działa jak należy.

Nie bardzo wiem w którym momencie coś niejasno napisałem i gdzie pisałem o przednim kierunkowskazie, chodzi o tylną prawą lampę w której nie działa nic oprócz kierunkowskazu. STOP też nie działa bo sprawdziłem już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie pisałem o przednim kierunkowskazie

Spójrz na tytuł, reflektor zawsze jest z przodu, sam wprowadzasz w błąd.

Ale po kolei.

Zrób sobie próbnik, dwa przewody i żarówka 12V

Dostań się do lampy, zdejmij wtyczkę i sprawdzaj czy masz tam napięcie.

Jeżeli masz to albo w lampie nie ma masy albo brak styku na pinach wtyczki i lampy.

Jeszcze raz dognij piny w lampie, może trzeba coś pod nie podłożyć, np kawałki cienkiej izolacji, żeby styk był "mocniejszy".

Takich tematów jest sporo.

Przy okazji WD nie jest dobrym środkiem do elektryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za tytuł - uznałem że reflektor to reflektor ;P W każdym razie problem rozwiązany, żarówka dwu-włóknowa odpowiedzialna za postojowe i stop miała troche przypalone styki, + jedno włókno zerwane. Wymiana żarówki naprawiła problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!