Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

12V po włączeniu radia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym dowiedzieć się, w którym miejscu najlepiej byłoby podłączyć się do napięcia 12V "po włączeniu radia"? Najlepiej gdyby było to na którymś pinie w gnieździe gdzie nie mam nic podpięte :)

Załączam fotkę:

post-48938-0-01263800-1396733553_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę wyjaśnisz co to ma włączać i dlaczego po załączeniu radia??

Skoro ma to przechodzić przez radio warto by znać jakie to będzie obciążenie.

Masz zwyczaj radio wyłączać i włączać oddzielnie, poza takim zachowaniem po włączeniu zapłonu??

Ja przykładowo radia oddzielnie nie wyłączam, a jak samo po kilkunastu minutach bez zapłonu zgaśnie, to tylko włączam przyciskiem na radiu, ale wówczas nie mam potrzeby nic równolegle zasilać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podłączyć adapter bluetooth aux. Coś takiego:

post-48938-0-00501400-1396736891_thumb.jpg post-48938-0-18637900-1396736526_thumb.jpg

I w tej chwili mam prowizorkę zrobioną z bateriami(ale one działąją max 3 dni :) ):

post-48938-0-06553000-1396736748_thumb.jpg

Dlatego właśnie potrzebuję napięcie z radia, bo włączane jest czasem nawet gdy zapłon nie jest załączony(tak to bym wpiął się do pierwszego lepszego "żółtego kabla" :P )

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy zółty kabelek podaje plus po zapłonie, czerwony to stały plus, nawet bez zapłonu. taki cieniutki jest do radia podłączony by podtrzymywać jego pamięć.

To co Ty chcesz wykonać to musi byc przez radio przepuszczone by równocześnie z nim się włączało, nieistotne czy po zapłonie czy tylko samo radio.

Ja bym przememierzył pozostałe piny jakie masz wolne w gniazdach ISO

Gdzieś tam w module C3, na pinie 17 powinno być to czego szukasz.

Poniżej rozpiska tych gniazd ale z poprzedniej wersji, chyba Tunerlist, gdzie wszystkie 3 są w jednym ciągu a nie podzielone jak u Ciebie:

post-2372-0-05046900-1396737715_thumb.png

 

Dodano: 06 kwi 2014 - 00:51

w tym poście masz dakładną rozpiskę pinów także w Updatelist:

http://megane.com.pl/topic/51346-radio-tuner-list-kostki/page__view__findpost__p__370034

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem, bo przed chwilą znalazłem na schematach to gniazdo na niebieską wtyczkę ISO

post-48938-0-82644900-1396738325_thumb.jpg

Wychodzi na to, że w Updatelist też na 17 pinie znajduje się ten +. W poniedziałek jeszcze wszystko pomierzę i zobaczymy :)

 

Dodano: 06 kwi 2014 - 01:00

w tym poście masz dakładną rozpiskę pinów także w Updatelist:

sorki, ale dopiero teraz zauważyłem, że uzupełniłeś posta :P Wielkie dzięki za pomoc.

 

Dodano: 06 kwi 2014 - 21:19

Napięcie sprawdzone, wszystko działa jak powinno. Na 17 pinie jest +(radia) a na 15 jest masa. Jeszcze jedno pytanie mam. Czy jak podłącze do tych pinów kabelki ze stabilizatorem L7805 i do tego gniazdo USB to wystarczy, żeby było 5V na wyjściu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak podłącze do tych pinów kabelki ze stabilizatorem L7805 i do tego gniazdo usb to wystarczy, żeby było 5V na wyjściu?

Według danych katalogowych tak..

http://www.docstoc.com/docs/50978659/L7805---5V-Voltage-Regulator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!