Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Po wciśnieciu gazu na zimnym silniku spadają obroty


muzzyking

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam podobne objawy- w moim przypadku jest to niesprawna grzałka w sondzie lambda, a wyszło to na jaw po wielu poszukiwaniach komputerem diagnostycznym i można to wykryć tylko gdy silnik ostygnie. Jako że teraz walczę z maglownica, to sonde wymienie w przyszłym miesiącu i zdam raport czy pomogło;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podążając tropem "wilku555" wymieniłem sondę lambda i niestety problem nie zniknął: (brak jakiejkolwiek poprawy:( więc w moim przypadku to nie sonda.

 

Dodano: 31 sie 2014 - 09:23

Kontynuując temat: byłem w warsztacie mechanicznym bo problem naprawdę mocno mnie drażni, podpięli mi auto ponownie pod komputer i tym razem wyskoczył mi błąd P0120 i P1217(błąd czujnika pedału gazu, przepustnicy, zwarcie itp). Ucieszony, że w końcu znalazłem przyczynę problemu (brak łączności czujnika położenia przepustnicy z komputerem bo na to by tu wszystko wskazywało) wróciłem do domu i centymetr po centymetrze sprawdziłem przewody, podłączyłem multimetr żeby upewnić się czy jest przejście zasilania i wszystko było ok. Czyli przewody mam dobre a problem jak był tak jest:(POMOCY!!!!

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem też wszystko wskazuje na TPS. Multimetrem raczej tego się nie ustali. Ścieżki wycieraja się najbardziej w początkowym położeniu i tam odczyty mogą mieć różne piki (jako zwarcie lub zanik sygnału).

W zasadzie bardzo podobne objawy dawało u mnie wytarcie potencjometru przy pedale gazu. Obroty też zachowywały się nieprzewidywalnie. Raz za niskie raz za wysokie, czasem przy wysprzęgleniu silnik potrafił zasnąć, a bywało też wszystko ok. Rozebrałem czujnik, przetarłem ścieżki i przegiąłem slizgacze minimalnie w bok aby jeździły innym torem. Objawy ustąpiły. Dodam, że multimetr nie wskazywał żadnych nieprawidłowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multimetrem sprawdziłem przejście sygnału na kablach od wtyczki po komputer, rezystencje każdego z czujników też dokładnie sprawdzałem i jest w porządku, poza tym mam trzy takie czujniki i na każdym problem jest taki sam. Przepustnice mam na lince wiec nie mam czujnika przy pedale gazu. Gdy podpinam się pod komputer to ten ładnie płynnie pokazuje stan wychylenia przepustnicy. I u mnie obroty nie są nieprzewidywalne, u mnie dzieje się zawsze tak samo i tylko po dłuższym postoju jak zimny silnik. Przy dosłownie bardzo delikatnym wciśnięciu gazu obroty spadają i przy jeździe na jednostajnie wciśniętym gazie auto skacze

 

Dodano: 01 wrz 2014 - 15:56

Byłem dzisiaj w "autoryzowanym" serwisie Bosha,żeby poradzić sie mądrzejszych głów:)Silnik sprawdzony od góry do dolu, wszystkie czujniki, ciśnienie, szczelność układu dolotowego powietrza i wynik był "zaskakujący" a mianowicie wszystko jest ok. Wszystko na komputerze i tych zaawansowanych urządzeniach które mają w serwisie pokazuje, że jest wszystko dobrze tylko problem jak byl tak jest nadal:( :angry: . Jedyne co mechanikom przyszło do glowy to wgranie nowego oprogramowania komputera lub jego wymiana :blink: ale powiedzieli, że z tym już musze jechać do innego fachowca :angry: .

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

 

Dodano: 04 wrz 2014 - 15:05

Wstawiam link do filmiku jak wygląda sytuacja na zimnym silniku rano.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądnąłem filmik, reasumując-na zimnym, zapala ładnie, dodajesz gazu, obroty spadają, auto przy jeździe kangurzy. Po rozgrzaniu się silnika, wszytko jest ok. Może gdzieś dalej być nieszczelność {pomimo twoich uszczelnień}, po rozgrzaniu, części się powiększają i samoistnie uszczelniają. Lub jak jest zimny, dodajesz gazu, silnik nie dostaje odpowiedniej ilości paliwa-które czujniki tym sterują?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie sie z tobą zgadzam. Efekt taki jest przez jedną, dwie minuty a potemm wszystko jest ok. Tylko jak tą nieszczelność znaleść? Wszystko dokładnie poodkręcałem wyczyściłem dałem nowe uszczelki, czasami i sylikon dla wiekszej pewności poszedł. A za dawkowanie paliwa odpowiedzialny jest moim zdaniem chyba czujnik położenia przepustnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były tematy o samonaprawianiu się po rozgrzaniu.Sprawdzałeś,czujnik położenia przepustnicy, wartości-napięcie na stykach AiB,opór na AiB,AiC,BiC,powinien być liniowy,proporcjonalny.Możesz jeszcze przeczyścić odpowiednie styki przy sterowniku silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszystko to sprawdzilem, pozatym wymieniłem ze 3 razy ten czujnik podobnie jak przepustnice. Sprawdziłem dokładnie przewody wtyczki, przeczyściłem piny przy sterowniku. Na komputerze diagnostycznym pokazuje dokładnie i płynnie wychylenie przepustnicy bez jakichkolwiek zakłóceń

 

Dodano: 05 wrz 2014 - 09:55

Dzisiaj byłem w innym warsztacie znowu komputer i znowu nic nie pokazało ale tym razem sprawdzili spaliny i okazało się że norma jest prawie 2 razy przekroczona(w Niemczech bym dowód miał zabrany) .Czyli faktycznie jest jakiś problem z mieszanką. Sondy niby na wykresie ładnie pracują

 

Dodano: 19 wrz 2014 - 20:12

Wczoraj wymieniłem i sprawdziłem(z blokadami oczywiście) rozrząd. Brak niestety jakiejkolwiek poprawy:(Nawet nie przychodzi mi do głowy co jeszcze sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!