Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cytuję za Renault:

"Zainstalowany w automatycznej, dwustrefowej klimatyzacji czujnik Air Quality pozwala na zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza we wnętrzu pojazdu o około 60%. W chwili wykrycia wysokiego poziomu zanieczyszczenia powietrza na zewnątrz w stosunku do średniego zanieczyszczenia powietrza miejskiego, uruchamiają się 2 funkcje:

* filtry redukują stężenie zanieczyszczeń dochodzących z zewnątrz,

* czujnik Air Quality Sensor zapobiega przedostaniu się kolejnej zanieczyszczonej dawki powietrza samoczynnie odcinając jego dopływ z zewnątrz."

Jak to wygląda w praktyce? Założenia teoretyczne całkowicie dobre, ale jak to w Renault różnie bywa, sprawdza się? Czy podczas aktywacji ukladu można zaobserwować sygnalizację na panelu klimatyzacji? Mam ten układ w aucie, w zasadzie nie wiem czy działa.

Szukałem na forum, są jedynie opisy użytkowników o problemach z tym układem. Ponoć sprawę załatwiła wymiana oprogramowania sterownika klimatyzacji.

 

Przepraszam, w tytule tematu popełniłem błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa tak dobrze, że od 2013 Renault już nie montuje w nowych autach :) Nie ma żadnej sygnalizacji działania, subiektywnie działa zgodnie z informacją "60%" pewnie z opóźnienia. Lepiej sprawdza się ręczne włączenie obiegu wewnętrznego przy widocznych "zanieczyszczeniach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikonka systemu jest na lewym wyświetlaczu (ten co podaje prędkość), w prawym dolnym rogu.

Jak powietrze jest ok to pojawia się autko z listkiem, a jak jak zanieczyszczone to auto jest w bańce.

Ja opinii nie mam, bo nie czuje różnicy. Do tego nie rozumiem idei, bo w sumie po to montuje się filtry powietrza, aby wyłapywały zanieczyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!