Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II phI 1.6


skubany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników!

 

Rozglądam się za samochodem. Wybór padł na Megane II w wersji kombi lub sedan. Z racji budżetu 13,000 celuję w roczniki 2003/2004. Interesuje mnie silnik benzynowy, ewentualnie benzyna + LPG. Skłaniam się ku 1.6, ale rozważam też 2.0. Oglądałem ostatnio LINK, ale sprzedawca sprawiał wrażenie jakby nic o tym aucie nie wiedział (mimo, że ma je niby od 2 lat). Dodatkowo silnik po przełączeniu na gaz dziwnie się zachowywał i facet miał tylko jedną kartę hands free. Wypatrzyłem ostatnio ogłoszenie LINK2. Z racji tego, że z Katowic do Skoczowa mam kawałek, przed wyjazdem chciałbym zasięgnąć Waszej opinii.

 

Widzę, że napisałem w złym temacie. Proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce <szukaj>

Przeniesiono.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Zarówno 1.6 jak i 2.0 to dobry wybór, tych silników obawiać się nie musisz. Odnośnie tej bordowej meganki to mam kilka uwag niestety. Po pierwsze na tylnej klapie brakuje napisu MEGANE i szpara między jednym światłem a drugim różni się od siebie, więc na pewno coś tam było dłubane. Co więcej przód również (mimo słabego zdjęcia) wydaje się nieco krzywy. Maska nierówno schodzi się z pasem przednim, a to oznacza, że i z tej strony Meganka była uszkodzona mniej lub bardziej. Zastanawiają mnie też te progi.. trochę jak zabezpieczenie antykorozyjne, ale wygląda to paskudnie i z jednej strony nie widzę oryginalnej nalepeki na błotniku. Przebieg też do weryfikacji skoro auto z LPG - koszt instalacji musiał się zwrócić przecież <szukaj>

Generalnie auto doinwestowane (udokumentowane KFZR i rozrząd), ale po wielu naprawach blacharsko-lakierniczych, kwestia jak poważne były te uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boss, nie chcę być czepliwy, ale na tym zdjęciu (gdzie widzisz te szpary nierówne przy lampach), to auto nie stoi idealnie w linii prostej względem fotografa. Wg mnie nie da się stwierdzić tego co napisałeś - zwróć uwagę, że prawe przetłoczenie wystaje bardziej niż lewe (nad kołem). A przód? Ocena na podstawie takiego zdjęcia? Ja bym napisał Koledze, żeby auto pooglądał, a może np. dopatrzy się innego odcienia lakieru po napisie Megane na klapie, kto wie? Też mnie dziwią te czarne/szare pasy na progach. To raczej jest nieoryginalne. No i auto ma webasto! Więc ciekawostka, może komuś na tym zależy.

 

Pzdr.,

konwil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, że z tym tyłem to się rozpędziłem, ale nikt nie zrywa napisu MEGANE bez powodu, prawda? A to oznacza niemal w 100%, że klapa była lakierowana i raczej nie po zarysowaniu. Poza tym, jeśli skorzystasz z pełnoekranowej opcji wyświetlania zdjęć to z przodu wyraźnie widać na pierwszej fotce, że szpara między przednim pasem i reflektorami po jednej stronie jest widocznie węższa niż po drugiej. Na forum każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie, a ja takowe przedstawiam tam gdzie mogę wnieść do dyskusji coś konstruktywnego i podejmuje tematy, na których po prostu się znam. Właściciel nie pisze nic o bezwypadkowości, a ja koledze skubany nie odradzałem oględzin w żadnym momencie mojej wypowiedzi tylko zwróciłem uwagę na to co z tym autem mogło dziać się w przeszłości, wystarczająco wyczerpująco to argumentując. To czy skorzysta z moich podpowiedzi czy nie to inna kwestia. A ta "czepliwość", którą mi swoją drogą niesłusznie zarzuciłeś uratowała już wiele osób przed wpakowaniem pieniędzy w błoto bo i ile klapa faktycznie jest raczej równo spasowana to napisa nie zniknął bez powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie zrywa napisu MEGANE bez powodu, prawda?

Nieprawda. Niedawno jeden z Forumowiczów pisał o tym, że napis zerwie, bo ma oberwaną "M-kę". To powód, ale zgoła odmienny niż ten, który zwykle każdy sugeruje. Spotkałem się także z opinią, że bez napisu klapa wygląda lepiej.

 

A ta "czepliwość", którą mi swoją drogą niesłusznie zarzuciłeś

W którym miejscu? :) Czepliwość to ja >>zarzuciłem<< sobie. Nie neguję niczego, tylko tak jak Ty - poddaję w wątpliwość i wyrażam swoją opinię, podpierając się dokładnie takimi jak Ty przesłankami.

 

Pzdr.,

konwil

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrywanie napisów jeśli są uszkodzone powiedzmy, że ma sens, ale w innym wypadku? Jeśli nie było potrzeby lakierowania klapy to na prawdę nie widzę powodu żeby to robić. Czy ładniej wygląda to kwestia gustu. Mam tylko nadzieję, że nikt (zwłaszcza użytkownik forum) nie robi tego, żeby "ukryć" jakim modelem jeździ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nadal nie udało mi się kupić samochodu.

Co myślicie o tym: LINK?

Czy coś poza źle spasowaną maską i podejrzanie niskim przebiegiem rzuca się Wam w oczy?

 

Oglądałem dzisiaj Megane II z 2005 roku. 1.6 benzyna, 146k km. Auto prezentuje się dobrze, sprzedawca twierdzi, że bezwypadkowe. Przyznał, że malowane były lewe tynie drzwi i szpachlowane nadkole. Poza tym tester lakieru nie pokazał nic strasznego. Odpalałem dzisiaj silnik, na zimno - bez problemu. Jedyna wada to ewidentnie słyszalny dźwięk (świst) na niskich obrotach. Co to może być?

Faktura na wymiane rozrządu przy ~120k. W poniedziałek pojadę na jazdę próbną. Na co zwrócić uwagę? Sprzedawca trzyma go dla mnie do poniedziałku i chciałbym do tego czasu już podjać decyzję.

 

Mam jeszcze pytanie o tapicerkę - czy jest fabryczna, ponieważ w porównaniu do lekko wytartej kierownicy i gałki zmiany biegów wyglądała na nówke:

LINK1

LINK2

 

Dodano: 08 cze 2014 - 13:32

Sprawdziłem wersje samochodu po numerze VIN na renault.pl i okazało się, że to wersja sport way, w której podobno fabrycznie była tapicerka tego koloru i o takiej fakturze z białymi przeszyciami. Podejrzewam, że na sprzedaż mogły zostać ściągnięte pokrowce i przez to tapicerka wygląda na nieużywaną. Przynajmniej mam taką nadzieję.

 

Spokoju nie daje mi tylko ten metaliczny dźwięk po zapłonie. Wyczytałem, że może to być spowodowane paskiem akcesoriów. Mogę to sam zdiagnozować czy konieczna będzie wizyta u mechanika?

Edytowane przez skubany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotele jak najbardziej ok, to sportway.

Podejrzewam, że na sprzedaż mogły zostać ściągnięte pokrowce i przez to tapicerka wygląda na nieużywaną

Możliwe też używałem pokrówców przez 6 lat, ale już nie zakładam bo nie ma potrzeby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o jakiej mocy silniki fabrycznie montowano w tych samochodach (2005 rok)? 1.6 16V 110KM czy 1.6 16V 115KM? Według sprzedawcy auto ma motor 1.6 16V 110KM, który według LINK był montowany dopiero od 2009. Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyjechałem już moją Meganką. Okazało się, że silnik 113KM, wiec fabrycznie montowany w tym roczniku. Poprzedni właściciel do kwietnia tego roku serwisował auto w katowickim ASO, mam faktury na każdą naprawę. Ogromnie się cieszę, że dołączyłem do grona użytkowników Renault Megane!

 

Zapomniałem dodać, że bardzo dziękuję wszystkim za udzielone wskazówki :)

Edytowane przez skubany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!