Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wydech od Megane III RS w Megane III GT (2.0 TCE)


Piotrek_GT

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

krótkie pytanie - czy można wykorzystać układ wydechowy z RS-a w Megane GT (2.0 TCE)?

Strasznie podoba mi się zestrojenie wydechu w RS-ie i chciałbym osiągnąć podobny efekt dzwiękowy w GT.

Na allegro można odnaleźć kompletne układy z RS, wyglądają całkiem zdrowo - Wydech RS

Ktoś ma doświadczenie w tym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu napisałem w tej sprawie do Renault Warszawa. Oddzwonili, ale powiedzieli, że jeszcze tego nie robili i nie mają dokumentacji która w 100% potwierdziłaby, że układ z RS-a będzie pasował.

@mkotek - co masz u siebie? kto montował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w GT i RS są te same układy wydechowe - różnią się tylko końcówką za ostatnią puszką :)

Chcesz poprawić brzmienie (a przy okazji osiągi) to wywal środkowy tłumik (a najlepiej i kat) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shymek - tak wiem, że w RS końcówka za puszką jest poprowadzona centralnie, ale chyba sama puszka, albo jej środek się różni, bo praca układu wydechowego w RS-ie jest znacznie ciekawsza niż w GT.

Odnośnie wywalania środkowego i katalizatora, nie spowoduje to choinki na desce rozdzielczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Wywal środkowy, strasznie duża różnica :-) 

Odnośnie wywalenia katalizatora to kupujesz downpipe od Shymka i emulator za 15 zł i wszystko będzie ok, nie będzie choinki.

Czyli downpipe + wywalenie środkowego da Ci taki efekt, że z bananem na twarzy będziesz jeździł :-)

Kolega ma np: Downpipe + środkowy ale nie ma tylniego, i też gra miodzo :-)

Edytowane przez LiszoGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam

Czyli..jak wywalę...środkowy....to nic nie zmieni mi na minus...w parametrach auta..np. na przeglądzie...?

lapka2.gif

REGULAMIN - pkt 5.6 interpunkcja, czyli w języku polskim JEDNĄ kropkę stawia się na końcu zdania! - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za info..

Dzisiaj byłem pod spodem..i trochę rudej na wydechu...się usadowiło...i chyba wkrótce trzeba będzie coś..wymyśleć...

Czyli..uściślając...na razie katalizator..zostaje...wywalam środkowy, robię.. zwykłą rurę..i będzie lepiej...(głośniej..?...i mocniej).. tak?

lapka2.gif

REGULAMIN - pkt 5.6 interpunkcja, czyli w języku polskim JEDNĄ kropkę stawia się na końcu zdania! - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest.

Wycięty środek, koniec zostawiony i końcówki dwie. Przerobiony z RS.

Wszystko ładnie gra...w miarę cichy jak na sportowy wydech. Dopiero jak się wciśnie mocniej gaz to slyyychać :rolleyes::smug:

IMG_20190428_194233.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.05.2019 o 08:45, Sebek1991 napisał:

Nie papuguj.

...aż tak mocno...nie trzeba...wciskać...ale...przy 4000..już ładnie krzyczy...:D

lapka2.gif

REGULAMIN - pkt 5.6 interpunkcja, czyli w języku polskim JEDNĄ kropkę stawia się na końcu zdania!

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni.  - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się wysiedzieć.

Aczkolwiek...wycieczka nad może będzie pewnie męcząca...na razie kazdy kto jedzie jest szczęśliwy że może posłuchać buczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!