Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wydech od Megane III RS w Megane III GT (2.0 TCE)


Piotrek_GT

Rekomendowane odpowiedzi

..pomyślę...:rolleyes:

Dnia 14.05.2019 o 15:13, RadzioKr napisał:

po wycieciu srodkowego tłumika, przy stałej predkosci autostradowej, da sie wysiedziec w srodku czy ryczy jak tarzan?

 

Da się.

W okolicach 4000obr..jak zaczynasz cisnąć to ryczy fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Cześć, jeżdżę Megane 3 z silnikiem 2.0 Tce 180KM.

Chciałem poprawić fabryczny dźwięk i wyciąłem środkowy tłumik. Nie dało to zadowalającego efektu, było tylko troszkę głośniej na jałowych obrotach. Później wyciąłem końcowy tłumik i obydwa te tłumiki zastąpiłem rurą o średnicy 55mm. Po wycięciu końcowego tłumika dopiero zaczęło się dziać (filmik: 

)
Na jałowych obrotach samochód bardzo ładnie pracował, na wyższych był głośny, a w trasie przy równych obrotach praktycznie nie było słychać wydechu.
Około miesiąc temu założyłem dwie końcówki układu wydechowego marki Ulter Sport żeby poprawić wygląd auta (zdjęcie poniżej). Dźwięk się zmienił, auto na jałowych obrotach było głośniejsze. Niestety powyżej 3tyś obrotów wydech strasznie "dmuchał". Nie było słychać ładnego dźwięku wydechu tylko właśnie takie dmuchanie (filmik: 

Jak myślicie, czym może być spowodowane to dmuchanie? Czy ten silnik już tak ma? Co powinienem poprawić? Chciałbym oczywiście zrobić to jak najniższym kosztem, bo nie zamierzam jeździć tym autem przez 10 lat więc nie warto w nie inwestować. Myślałem o wyrzuceniu katalizatora lub założeniu sportowego przelotowego tłumika końcowego.
Dajcie znać, cheers!

95761415_260519575136339_2500218570307272704_n.jpg

95053622_2665294570421903_4376986310766755840_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

2,25”

W dniu 24.09.2020 o 19:12, Maciek85 napisał:

Cześć. Czy oprócz efektów dźwiękowych czułeś różnicę w kulturze pracy silnika, samochód lepiej się zbierał?

Pytam bo właśnie zastanawiam się nad takim zabiegiem... 

Nie odczułem nic takiego bo razem z wydechem zrobiłem program na 230 koni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!