Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wycieraczki "na przerwę" nie działają


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Nie działają mi wycieraczki na przerwę w Megane IIphII, kupiłem auto już z taką wadą. Jak włączam je (raz wajcha w dół) to wycieraczki raz "przelecą" a potem interwał już nie załapuje. Później, gdy poruszę pokrętłem regulacji szybkości interwału to znowu raz zaskoczą i dalej nic. Byłem u elektryka i stwierdził, że coś jest nie tak ze sterownikiem i że trzeba udać się do ASO w celu zgania od nowa sterownika, gdyż oni nie posiadają takiego oprogramowania.

Koledzy macie może jakieś porady i sugestie, bo jak się domyślam koszty takiej imprezy w ASO pewnie są nieadekwatne do chęci posiadania działającego interwału :-)

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej pozycji jest funkcja automatycznych wycieraczek. Wtedy automat decyduje kiedy wycieraczki się załączają. Jeśli nie działa jak powinno, to winy należy szukać w czujniku deszczu, tym na przedniej szybie, nad lusterkiem wstecznym. Być może brak żelu w czujniku i stąd te problemy. Problem znany i opisany już na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie działa czujnik deszczu też. Aczkolwiek to nie jest chyba powiązane z usterką wycieraczek "na drugiej pozycji" czyli wycieraczek na przerwę ;-)

 

W każdym razie dzięki za podpowiedź, poszukam, być może ktoś czegoś nie podłączył bo w samochodzie była przez poprzednika wymieniana przednia szyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie działa czujnik deszczu też. Aczkolwiek to nie jest chyba powiązane z usterką wycieraczek "na drugiej pozycji" czyli wycieraczek na przerwę ;-)

Jest i to bardzo. Bo czujnik deszczu decyduje kiedy mają się uruchomić wycieraczki. Osobiście nie raz zostawiałem wycieraczki w pozycji pierwszej i nie chodziły aż do deszczu. Zrób test. Polej szybę woda, odpal auto włącz wycieraczki na pierwszą pozycję i polewaj szybę przy czujniku. Jeżeli jest dobry to ruszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Nie działają mi wycieraczki na przerwę w Megane IIphII, kupiłem auto już z taką wadą. Jak włączam je (raz wajcha w dół) to wycieraczki raz "przelecą" a potem interwał już nie załapuje. Później, gdy poruszę pokrętłem regulacji szybkości interwału to znowu raz zaskoczą i dalej nic. Byłem u elektryka i stwierdził, że coś jest nie tak ze sterownikiem i że trzeba udać się do ASO w celu zgania od nowa sterownika, gdyż oni nie posiadają takiego oprogramowania.

Koledzy macie może jakieś porady i sugestie, bo jak się domyślam koszty takiej imprezy w ASO pewnie są nieadekwatne do chęci posiadania działającego interwału :-)

Z góry dziękuję.

Miałem Megane 2 od nowości i nigdy u mnie nie działała regulacja przerwy między "machnięciami"

Nie było takiej regulacji w tym modelu.

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam pokrętło do regulacji. Są dwa pokrętła - pierwsze do tylnej szyby, drugie ze "skalą" do regulacji interwału - dokładnie taka sama regulacja jaką miałem w Lagunie II.

Czujnik deszczu na pewno nie działa bo już jeździłem wiele razy w deszczu i nigdy sam nie załapał. Aczkolwiek nadal nie wiem jaki to ma związek z wycieraczkami na przerwę, rozumiem, że na trybie 0 powinien działać i sam dostosowywać ruchy do wody, ale na drugim powinien chyba stosować się do interwału ustawionego pokrętłem?

Takie oto pokrętło mam: http://olx.pl/oferta/renault-megane-ii-manetka-2-szt-sterownik-wycieraczek-migaczy-komp-CID5-ID51xmJ.html

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, też dokładnie miałem takie pokrętło, dla mnie było atrapą. Choć niektórzy twierdzili, że wpływało na czułość czujnika deszczu. Ruszenie tego pokrętła(jeżeli dźwignia włącznika wycieraczek była w pozycji 1) powodowało jeden cykl wycieraczek i nic więcej.

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik deszczu działa jak przełącznik wycieraczek jest w pierwszej pozycji I tylko w tej pozycji reguluje pracę wycieraczek.

Mówiąc pierwsza masz namyśli najwyższa (czyli "zero), czy masz na myśli pierwszą opcję po "zerowej" czyli tą w której zwykle w autach są "na przerwę"?

Ruszenie tego pokrętła(jeżeli dźwignia włącznika wycieraczek była w pozycji 1) powodowało jeden cykl wycieraczek i nic więcej.

Dokładnie tak się dzieje. jak jest na pozycji pierwszej (licząc że najwyższa to zero) to przekręcenie powoduje jeden cykl wycieraczek.

 

Czyli dobrze obu Panów rozumuję, że na pozycji zero nie chodzą, never ever nawet jak się z wiadra poleje. A na pozycji "jeden" (druga w kolejności) załącza się wycieranie wg czujnika?

Edytowane przez cookie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że kolega nie bardzo nawet wie jak to powinno działać w zależności od pozycji ustawienia manetki. Jest 4 tryby pracy zaczynając od 0. Przede wszystkim trzeba by wiedzieć czy auto jest wyposażone w czujnik deszczu, bo jeśli jest to on będzie problemem. Jak się okazuje były też wersję bez tej opcji.

Na zdjęciu skan z instrukcji obsługi dotyczący wycieraczek. Polecał również zapoznać się w całości z tą instrukcją, a znajdziesz ją na downloadzie.

thumb_hosting_zdjec_1400824384__manatka_wycieraczek_megane_ii.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramię wyłącznika wycieraczek w kabinie ma 4 pozycje (jak na załączonym zdjęciu w poście 10):

-pozycja A: wycieraczki wyłączone w ogóle (nie działa czujnik deszczu o ile auto go ma).

-pozycja B: wycieraczki działają w trybie z czujnikiem deszczu i on decyduje o liczbie machnięć wycieraczkami, prędkość ich zmienia się wraz ze wzrostem prędkości auta (na manetce jest regulacja intensywności deszczu, pomaga ona dostosować intensywność machnięć wycieraczek).

-pozycja C: wycieraczki pracują ze średnią prędkością (nie działa czujnik deszczu)

-pozycja D: wycieraczki pracują z maksymalną prędkością (nie działa czujnik deszczu).

 

Inaczej tego się już łatwiej opisać się nie da jak działają wycieraczki w megance II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!