Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic III przednia szyba pęknięta


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy,

1 .po kilku latach użytkowania Scenicka II zakupiłem Scenic Grand III 5 miejsc. Auto ładne, zadbane i dobrze wyposażone. Mankamentem jest pęknięta przednia szyba. Moje pytanie brzmi: jak z oznaczeń na szybie dowiedzieć się jaka to jest szyba? Są podobno akustyczne itp. Najchętniej wymieniłbym na oryginalną w serwisie.Ale to spory wydatek. Może ktoś z użytkowników orientuje się gdzie taką szybę kupić aby było nieco taniej?

2. Auto posiada navigację TomTom.Nie ma w niej polskiej mapy. Czy mapy są dostępne aby dograć do posiadanej mapy Niemiec?

3. Auto posiada czujniki parkowania. niestety nie ma kamery cofania. Nad tablicą jest odpowiedni uchwyt. Czy może się zdarzyć, że wewnątrz są przewody i po podłączeniu kamery będzie działać? Pewnie potrzebny jest jakiś moduł? Z niecierpliwością czekam na podpowiedzi użytkowników tego modelu. Rok produkcji 2010.

Pozdrawiam.

Sławek

 

Kolego Qst piszemy w odpowiednich działach a nie gdzie popadnie. Aston76

 

Dodano: 25 maj 2014 - 07:27

Dawno mnie tu nie było. Dzięki za info.

Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Można bez większego problemu więcej info szukaj w necie - nie to forum

3. Uchwyt na kamerę jest w każdym :) instlacji na 100% nie będzie , chyba że ktoś zabrał , więcej informacji na temat kamery cofania opisałem w tym wątku http://megane.com.pl/topic/44547-kamera-cofania-scenic-iii-megane-iii/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem kolego czy są akustyczne, ja osobiście słyszałem jedynie o atermicznych. Jak podjedziesz do dobrego punktu z szybami to będą wiedzieć jaka to szyba. Możesz również podjechać do ASO żeby sprawdzili po VIN jaką masz standardowo szybę, a później udać się do nieautoryzowanego punktu. Jak masz czujnik światła i deszczu to szyba będzie sporo droższa - pewnie ok 1-1,2tys. PLN z montażem (oczywiście nie w ASO).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jest 2-3 producentów którzy produkują szyby do konkretnego modelu samochodu.

Zamiennik, w tym przypadku, to inne napisy na opakowaniu.

Zarówno oryginał jak i zamiennik musi przejść dość rygorystyczną kontrolę jakości.

Nawet gdyby się zdarzyło, że z szybą jest coś nie tak to zawsze możesz żądać pisemnej gwarancji w zakładzie, który będzie Ci ją montował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby dla Renault na I montaż robi najczęściej SAINT GOBAIN SEKURIT. Jeśli zdecydujesz się na wymianę poza ASO oznacza to tylko tyle, że nie będziesz miał znaczka Renault a jedynie markę producenta szyby. Oprócz wymienionej powyżej dostępne są jeszcze najczęściej szyby marki PILKINGTON. Ostatnio wymieniałem szybę w Clio żony i miałem wybór między tymi dwoma producentami. Nie ma co się obawiać montażu szyby bez znaczka Renault, pod warunkiem, że pochodzi od dobrego producenta. Ostatecznie ktoś dla Koncernów te szyby musiał zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się. Jest ( a raczej powinno być takie ucho narysowane na szybie). Ja wymieniałem z AC szybę w ubiegłym roku w ASO to zwracałem uwagę aby właśnie taką samą założyli. Sądzę , że jak byś z zamienników korzystał to marne szanse taką dorwać. Poza tym jak wymienisz na oryginalną to przy odsprzedaży ewentualnej auta tak się nie rzuca w oko , że wymieniana była ( czasem nawet z rokiem produkcji idzie dobrać od producenta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!