Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

cinas

Megane III phI Kamera cofania Scenic III Megane III

Recommended Posts

Witam

Szukam kogoś kto posiada kamerę cofania w Scenic III megane III w nawigacji TT

Mam wszystkie graty ale coś nie działa i teraz nie wiem gdzie jest problem , czy musi być aktywna kamera w nawigacji czy katywujemy funkcję w liczniku

Tak obstawiałem , szukam wsadu 24c16 z kamerą cofania jak ktoś posiada :!:

Nie , ale wiązka to nie problem

Kupowałem na raty :!: wiazka , moduł i kamera , wiązkę w desce rozdzielczej uzupełniłem wczesniej też nie było, często zdaża się iz wiązka pod deska jest, złącze do kamery znajduje sie za schowkiem w desce po prawej stronie

Dzięki za info, masz jakiś schemat jak to jest wszystko podłączone?

cinas_, masz może jakieś fotki tej wiązki kabli za schowkiem? Może wrzucisz tutaj wszystko to co jest potrzebne do zamontowania oraz jakieś sugestie?

Mam porobione foto , nr wiązek

Postaram sie opisac co i jak , narazie stoje z tematem :!: z braku czasu i braku obrazu,

Kamera nowa w serwisie 380 zł

moduł odradzam serwis bo 900 zł

wiazki nie wiem ile , ale bez nich idzie sobie poradzić

Ja wytaszczyłem moduł, wiązki klapy i auta , kamera za 500 zł

Wiazke w desce do nawi dokładałem przy okazji wymiany radia i c-box i montażu mikrofonu

Dodano: 09 sty 2013 - 11:46

Trochę szukałem też w Chinach i już coś jest co zastepuje oryginalny zestaw + wejście AV

Koszt około 850 zł

Wymaga rozebrania wyświetlacza nawigacji

I europejskie rozwiązanie

http://www.carvision.nl/index.php?item=&action=article&group_id=10000013&aid=190&lang=EN

Koszt 1400 zł

Nie udało mi się dowiedzieć czy również wymaga rozebrania wyświetlacza , ale obstawiam iż tak

Możesz podać link do tego chińskiego rozwiązania??

Rozwiązanie CarVision jest już na rynku od 1,5 roku. Nawet już z nimi rozmawiałem o kosztach przesyłki do Polski i miałem już kupować, ale pojawił się inny wydatek i do teraz nie kupiłem tego cuda. Koszt samego interfejsu to prawie 1000,00 PLN. Ostatnio do oferty dali kamerę, w której można regulować cyfrowe linie odległości, które są nakładane na obraz. Taki plus tego że obojętnie w jakim położeniu można umieść kamerę a potem wyregulować te linii i będą się one zgadzać z faktyczna odległością na obrazie z kamery. Koszt zestawu to prawie 1500,00 PLN plus przesyłka.

Plusem interfejsu CarVision jet to że do tego interfejsu można podłączyć dodatkowo 2 wejścia video (tuner TV albo jakiś odtwarzacz Video). Minus to kamera montowana osobno gdzieś w zderzaku.

Jeśli chodzi o zasadę działania tego interfejsu to jak rozmawiałem ze sprzedawca i co wynika ze schematu dostępnego na stronie to nie trzeba rozbierać ekranu tylko podłączyć się pod kostkę od wyświetlacza Carmina TomTom w dwa odpowiednie PINY (piny, które fabrycznie odpowiadają za kamerę). Jeśli wyświetlacz dostanie sygnał na te złącze automatycznie przełącza się na to źródło. W skrócie interfejs działa jak oryginalny moduł zamienia analogowy sygnał z kamery lub innego źródła na cyfrowy obraz, który jest podawany na wyświetlacz w postaci pakietów CAN.

Natomiast rozwiązanie fabryczne, które jest bardzo ciężko znaleźć jeśli chodzi o Scenica III jeszcze trudniej jeśli chodzi o Megane III na rynku wtórnym ma ciekawa funkcję. Podczas wyświetlania obrazu z kamery linie nakładane na obraz skręcają razem z obrazem. Moduł kamery dostaje po linii CAN jaki jest aktualny obrót kierownicy i dokładnie tyle przesuwa linie odległości na ekranie, po prostu nimi skręca. Dodatkowo zyskujemy kamerę zintegrowaną z lampka od rejestracji.

post-24044-0-28678200-1357764986_thumb.jpg

Edytowano przez Woytus

Link do Chin

W tym przypadku musimy rozebrać nawi

Koszt przy jednej sztuce to 190$ z przesyłką

Przy większej ilości to 120$ + przesyłka

CarVision juz jest jakiś czas ale cena mnie nie urzekła

Woytuś zadzwoń do Rafała Balcerek z Przeźmierowa powinien mieć coś ostatnio po 100 - 150 zł miał za kamerę

Edytowano przez cinas_

Witam bardzo serdecznie.Jestem tu nowym użytkownikiem tego forum.Chciałem się trochę Was poradzić w sprawie kamery cofania i rozbudowy car audio w Renault Megane 3 fl.Mam fabryczny wyświetlacz z nawigacją Tomtom Carminat.Po głowie mi chodzą 2 opcje.

1)Usunięcie fabrycznego radioodtwarzacza i wstawienie takiego 1 din z wysuwanym wyświetlaczem.W tym przypadku chodzi mi o to żeby fabryczna nawi dalej pracowała.Wiem jednak że bez tego fabrycznego radia to ona się nie odezwie.Czytałem że są takie specjalnie interfejsy dzięki którym można uzyskać część funkcji sterowania z kierownicy do takiego radia(zmienionego)no i że ono może dalej współpracować z fabrycznym monitorem.Widziałem też taki filmik na you tubie że po zamianie radia w Megi 3 to nawigacja dalej pracowała.Jakbym mógł prosić o jakieś szczegóły tych interfejsów gdzie to można dostać z góry dzięki.

2)Drugą opcję rozważam podpięcie kamery do fabrycznej nawi tak samo się o tym dopiero wczoraj dowiedziałem że da się, o tej firmie carvision z Holandii itp.Jakby ktoś znał bliższe szczegóły.

Co do samej kamerki to najbardziej chciałbym taką zdobyć do mocowania zamiast lampy oświetlenia tylnej tablicy, ewentualnie taką w kwadraciku na ramce tylnej tablicy rozdzielczej, ale tu raczej będę musiał dokonać wiercenia jakiejś dziurki bo kabelka raczej przez zderzak nie przepcham.

Co do tej pierwszej wersji z radiem z monitorkiem to widzi mi się że to lepsze rozwiązanie do dalszej rozbudowy car audio.Jak doradzacie?Dzięki z góry za porady.Pozdrawiam Jacek.Nadmienię że autko mam jeszcze na gwarancji.

Nadmienię że autko mam jeszcze na gwarancji.

To sobie na razie odpuść jak masz gwarancję.

na ramce tylnej tablicy rozdzielczej

Ja nie mam z tyłu tablicy rozdzielczej <_<

Fabrycznie w MIII kamerka jest umiejscowiona w dziurze w zderzaku między lampkami od tablicy rejestracyjnej.

Sorki pomyliłem się.Zamiast tablicy "rozdzielczej" miało być tablicy rejestracyjnej.Teraz dopiero zauważyłem błęda.Chodziło mi o taką kamerkę; oczywiście w ramce tylnej rejestracji.