Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Malowanie ramion wycieraczek


przemko_85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Otóż w mojej Renacie ramiona wycieczek z przodu zostały lekko nadgryzione przez ząb czasu i mówiąc delikatnie nie wyglądają zbyt atrakcyjnie :/

Chciałem je troszkę odświeżyć i tu moje pytanie... Czym można pomalować ramiona wycieraczek? Czy do malowania potrzebny jest demontaż z auta czy ewentualnie można to zrobić na nim?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym można pomalować ramiona wycieraczek?

Jak to czym? Najlepiej farbą ;)

A tak na poważnie.

Zdejmij wyczyść papierem o gradacji 350-400. Na to podkład, jak wyschnie dobrze, przetrzyj papierem 450 i pomaluj czarnym lakierem, można nawet dwa razy prysnąć.

Oczywiście po każdym etapie przetrzyj wycieraczki benzyną ekstrakcyjną.

Najlepiej zdejmij je i do malowania powieś.

Lakier w sprayu kupisz w każdym markecie budowlanym. Szukaj lakieru matowego, mnie się takie akurat takie podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do lakieru to taka moja uwaga:

Malowałem ramiona wycieraczek 2 razy zwykłym sparyem.

-za pierwszym razem położyłem 2 warstwy i po trasie 700km wyglądało jak przed malowaniem...może troche lepiej.

-za drugim razem nalożyłem 3 warstwy, tez trasa 700km i było nieco lepiej, ale tez były ubytki.

Widzialem takie malowanie 1 grubą warstwą lakieru- niewiem jak to się nazywało- ale może masz taka możliwośc żeby to sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pomalowałem pędzlem, zwykłym lakierem ftalowym do metalu :oops:

Nie powiem, źle to nie wyszło.

Powyżej nie polecałem tej metody malowania.

Malowałem też pewne elementy lakierem akrylowym w sprayu, z tym, że nie były one tak narażone jak wycieraczki, raczej się to dobrze trzymało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja pomalowałem zwykłym sprayem ale wcześniej użyłem podkładu. Po 10 miesiącach spray utrzymuje się nie najgorzej. Powłoka wytrzymuje warunki atmosferyczne ale poddała się wymianie wycieraczek ( zarysowania, ale niewidoczne pod plastikiem obudowy mocowania wycieraczki ). Podsumowując jest to prosty i szybki sposób na renowację ramion. Polecałbym jednak wykonać to dobrym podkładem i przyzwoitym sprayem, a nie "marketówką" :)

W załączeniu zdjęcia przed i po operacji.

 

post-40689-0-55631600-1421227014_thumb.jpg post-40689-0-74635500-1421227033_thumb.jpg post-40689-0-88238400-1421227107_thumb.jpg post-40689-0-01948700-1421227121_thumb.jpg

 

Malowałem punktowo, starając się niedoskonałości nadrobić papierem ściernym. Oczywiście można to zrobić znacznie lepiej, ale na samochodzie nie widać i co najważniejsze nie ma rdzy.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!