Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Jak działa lusterko w naszych megankach ?

Bo ostatnio moje zostało przegięte w drugą stroną odwrotnie jak do szyby.

I nie wiem czy coś się stało czy nie ? , może się coś stać ? mogły się kable urwać albo zaczepy/plastiki w środku ? jaka tam jest zasada ??

Edytowane przez demo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalne jak najbardziej.

Po to właśnie jest w przegubie sprężyna i zęby na obydwu elementach by tak się mogło w razie potrzeby poskładać, zamiast urwać i zepsuć nieodwracalnie.

Czasami nawet jest korzystnie przy lusterkach składanych elektrycznie przeciągnąć je ręcznie do przodu, jak to opisujesz i włączyć elektryczne składanie.

Napęd będzie pracował dłużej jak normalnie a w pewnym momencie usłyszysz wyraźny klik.

Od tego czasu lusterko jest w tej drugiej pozycji zasprzęglone, która zazwyczaj nie jest używana.

Przydatny taki sposób jest wtedy, gdy lusterko czasami nie chce osiągnąć swoich krańcowych ustawień samoczynnie.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A może ktoś wie jak nasmarować tę sprężynę ?? Bo u mnie zamykanie idzie gładko a rozkłada się skokowo... Dziś po mocnym deszczu składanie przechodzi gładko wiec podejrzewam ze nie ma smarowania i się tnie na rozkładaniu :( Znacie sposób na rozebranie tego by przesmarować ??

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszej jeździe w ulewie mam dokładnie te same objawy z prawym lusterkiem. Zatrzymuje się w połowie w kierunku otwierania.

Radzę sobie przełączając automat na ustawienie fabryczne i krótko przekręcam pokrętło na zamykanie nawet tak, by nie przeskoczyło progu i wracam na otwieranie. Obydwa ruszają najpierw w jedna i zaraz w drugą stronę, przy czym lewe tylko na moment, bo jest otwarte, a prawe startuje od środka gdzie go złapało i jedzie do pełnego otwarcia.

Jeszcze poczekam z 2 dni czy coś się poprawi, a jak nie to będziemy myśleć co z tym zrobić. Mam jeszcze opcję wymianę samego prawego napędu, bo mam lusterko jakie było w tym aucie ale z uszczerbioną ramką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wklejałem już 2 razy, nawet ostatnio w ubiegłym tygodniu, link do fotorelacji rozbierania lusterka w sceniolu. Tam temat dotyczył meganki

Wkleję wobec tego raz jeszcze:

http://megane.com.pl/topic/18296-demontaz-lusterka-bocznego-mechanizm-skladaniem/page__st__15__p__387040#entry387040

Fotorelacja w załączniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi fotoporadnik pomógł i wymieniłem silniczek. Przesmarować można obrotowe kółko na silniczku - tą górną część.

Na 100% pewien nie jestem, ale widać to po złożeniu lusterka, bez rozbierania.

post-58669-0-39715600-1404224086_thumb.jpg

Edytowane przez Iron.Falcon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło wd40 z rureczką na złożonym lusterku. Teraz składa się gładko i przyjemnie :) Dzięki za fotki ... Pomogły zlokalizować w którą stronę pryskać :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!