Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Złącza radia - wtyczki


Rekomendowane odpowiedzi

Dobry lut jest OK, szybko-zlączki mają różne rozmiary, także to zależy od ciebie (są przecież takie nawet na kable telefoniczne wielożyłowe, żelowane itp.)

Zrób jakieś foto gotowego zestawu.

 

A z ciekawostek - chyba dlatego że lubię proste i przejrzyste złącza, bez druciarstwa i zbędnych łączeń kabli: w renault mamy coraz więcej Japoni - złącza radia to wersje nie za bardzo europejskie. Kość 12 pin posiada konektory chyba firmy nippon, a 32 pin to TE z konektorami nie do dostania w Polsce (chyba że ktoś wie gdzie niech napisze), jedynie można dostać zbliżone TE MQS - trochę krótsze od tych zamontowanych w kostce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nikt nie ma schematu tej kostki z fabrycznego radia standardowego bez bt z alfanumerycznym wyświetlaczem.

Bo nie wiem które to będą przewody +/- z tylnych głośników. Przypuszczam jedynie że to będą któreś z tych 8 w lewym górnym rogu.

thumb_hosting_zdjec_1412014128__20140918_153215.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wujek google się kłania - kostka ISO (fakra, quadlock)...

Ale aby Ci ułatwić zadanie - no chyba już do bólu - schemat , standardowy (nie renault):

post-67575-0-59450700-1412020943_thumb.jpg

Poza tym - ściągnij sobie Visu - tam masz wszystko jak na dłoni do tego radia.

 

Dodano: 29 wrz 2014 - 22:06

MegiIII_kostka_radia.pdf

 

Problem to jest z nowymi modelami - ja nie znalazłem przynajmniej aktualnego visu do nich, jest w serwisie.

Edytowane przez kubaso
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje panowie za zdjecia. Bardzo mi pomogly.

A wiec wczoraj zakonczyłem moja prace i jest że tak powiem "troche" lepiej. Ale żeby było lepiej to juz trzeba by było zmienić całe radio na niefabryczne.

Póki co bass gra tak jak powinien. Kable wlutowałem tak jak na załączonym obrazku. Fakt że druciarstwa też nie lubie tak jak to opisali inni ale niestety w tym przypadku nie dało sie tego za bardzo inaczej roziwązać. Ale jednak co lut to lut.

thumb_hosting_zdjec_1412531014__20141004_163722v2.jpg

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź i wypnij złączki do których się podpiąłeś (lutowałeś do kabla) z kostki (cienki śrubokręt i wyjdzie bez problemu) i użyj koszulek termokurczliwych. Taśma ma to do siebie że odpadnie po pewnym czasie.

 

Dodano: 10 paź 2014 - 16:01

Koledzy - może ktoś podać rozpiskę pinów / połączeń pomiędzy radiem a wzmacniaczem (Bose fabryczny) z megane lub scenica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź i wypnij złączki do których się podpiąłeś (lutowałeś do kabla)

zdjecie przedstawia prace w trakcie (żeby było widać luty- jak to jest zrobione). Koncowo wszyskto jest dokładnie owiniete i zamaskowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable wlutowałem tak jak na załączonym obrazku.

A czy podłączenie głośników i subwoofera pod te same kable nie wpływa negatywnie na dźwięk suba? Pytam, bo w schemacie do mojego suba jest on podłączony zamiast tylnych głośników, a wolałbym żeby jednak grały wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, a jak się zabrać do demontażu radia fabrycznego, bo chciałem zrobić sobie wyprowadzenie na suba.

We fluenciku ewidentnie brakuje basów.

Od czego zacząć, bo nie chcę czegoś pourywać przy próbie wyjęcia radia.

 

thumb_hosting_zdjec_1413988768__dsc_4445.jpg

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy podłączenie głośników i subwoofera pod te same kable nie wpływa negatywnie na dźwięk suba? Pytam, bo w schemacie do mojego suba jest on podłączony zamiast tylnych głośników, a wolałbym żeby jednak grały wszystkie.

Tzn jak negatywnie?

U mnie wszystko gra tak, jak powinno. Z suba jest prawidłowy bass i pozostałe 6 głosników gra poprawnie. Na subie mam regulacje basu, w radiu też jest regulacja basu wiec można dostosować wg własnych potrzeb. :) Poki co wszystko gra i buczy bez szwanku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Karst.

Dziś zrobiłem wyprowadzenie z głośników pod suba. Jutro pobawię się z zasilaniem.

Skąd najlepiej podpiąć zasilanie po stacyjce?

Przy radiu znaleźć nie mogłem.

Na tej kostce 12 pinowej jest tylko stały + z aku, masa i głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!