Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Złącza radia - wtyczki


Rekomendowane odpowiedzi

Wygłuszenie drzwi nadaje się na osobny temat, ile osób tyle opinii. Materiałów głuszących jest sporo, tanie i drogie. Jak coś ci trzeszczy to zacznij od najprostszego testu, opuść i podnieś szybę - bo może być to linka szyby. Drgać mogą wszystkie plastyki, m.in. dlatego zakleja się otwory do wnętrza drzwi, aby stworzyć komorę dla głośnika odizolowaną od plastykowej tapicerki. Spinki w drzwiach wymienia się na takie z uszczelką gumową. Pooglądaj forum, są tu bardziej doświadczeni koledzy w tym temacie, jest też sporo forum audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie, subwoofer zamontowany pod siedzeniem, było trochę roboty żeby wszedł, ale jest wpasowany idealnie, włącza się razem z uruchomieniem silnika, tak samo wyłącza się po zatrzymaniu silnika. Powiem szczerze że jestem zadowolony w skali 1-10 na powiedzmy 7. Następny etap to będzie wygłuszanie drzwi, ale to dopiero na wiosnę.

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Nadszedł czas aby znowu coś przerobić w reni. Chce dołożyć nawigację, sprzęt już kupiony (wyświetlacz, 4 wtyczki: live), układ oryginalny czyli jak w clio i fluence : z pilotem

Nie mam w zwyczaju kupować gotowych wiązek z rozbitków - bo lubię bawić się kabelkami. I tutaj mam prośbę - narysowałem na szybko schemat podłączenia do układu który mam w aucie.

Czy moglibyście koledzy sprawdzić poprawność połączenia? Szczególnie interesuje mnie kwestia sygnału audio z navi. W wyświetlaczu wg. Visio jest wyjście lewa i prawa strona, a we wtyczce do radia widzę tylko jedno - jakby mono wejście.

post-67575-0-94300100-1421785820_thumb.jpg post-67575-0-33802000-1421785835_thumb.jpg

Druga sprawa to wejście do navi z gniazda zewnętrznego - chinch. Czy jak podepnę je do nawigacji to czy radio je zobaczy? Mam R-plug&radio+

post-67575-0-22375000-1421785971_thumb.jpg

 

Dodano: 20 sty 2015 - 21:51

post-67575-0-50976700-1421787038_thumb.jpg

Jak działa pilot? Nadaje on sygnał do ekranu czy do "białej puszki"? Jak do ekranu - to czy każdy ekran odbiera sygnał, czy różni się on od standardowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działą to tak:

Jak idą komunikaty z nawigacji to nawigacja wysyła info po can do radia aby to włączyło wejscie audio a nawigacja odcina wejście z ciczy lub cbox, jak nie ma komunikatów to sygnał audio "przelatuje" przez nawigację

BT jest w nawigacji i musi być aktywny pilot BT ( da się aktywoać ) w nawigacji inaczej nie zadziała pilot

Ale nowe radio chyba nie ma wejscia AUX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli AUX narazie sobie daruje - bo nie mam C-BOXa, a chinch nie podejdzie do tego radia. A co wyjściem z nawi "stereo" i wejściem do radia "mono"? Dobrze że pilota aktywuje się w nawi - to ułatwi trochę sprawę, ciekawe czy tylko oryginalny działa , czy można użyć innego z TOMTOMa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to tak, ale gryzie się konsola z pilotem i może nie działać. Ja chce przetestować pilota z tomtom-a, ale nie renault tylko zwykłej nawi. Wygląda identycznie (no prawie :) ), może zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odgrzeję nieco temat. Podobnie jak autor tego wątku tak i ja planuje zmianę zwykłego płaskiego radia w Megane III ph1 na coś z BT. Dotychczas myślałem o montażu standardowego radia z "pokrętłami". W oko wpadło mi jednak radio z nowszych Megane tj. po lifcie, wyposażone dodatkowo w port USB. Z lektury tego wątku oraz zdjęć w internecie wiem, że radia te róźnią się złączami w jakie zostały wyposażone. I tutaj pojawia się pytanie - czy taka przejściówka rozwiązuje ten problem i pozwala na łatwe podłączenie nowszego radia do przedliftowego Megane z 2011 roku?.

 

http://www.sklep.hadron.pl/product-pl-4405-Kostki-ISO-do-radia-Renault-sklep-Warszawa.html

 

Jeśli tak to czy we wnęce na radio jest wystarczająco dużo miejsca na upchnięcie tych wszyskich dodatkowych wtyczek i kabelków?. Czy sterownnie radia z poziomu joysticka przy kierownicy będzie działać prawidłowo, czy BT oraz USB także działa prawidłowo, itp.?. Słowem - jeśli ktoś już wykonywał podobną modyfikację i stosował przejściówkę z wklejonego wyżej linku proszę o informację zwrotną czy to w ogóle działa i jak się sprawuje w praktyce. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dacia ma inną liczbę pinów w radiu. Potrzebujesz kostki 32 pinowej. Sprawdź to dokładnie przed zakupem bo większość sklepów nie ma pojęcia w temacie. Tam na ostatnim schemacie machnięte są dwa kable z navi na odwrót, już nie poprawiałem schematu, ale jakby ktoś montował to musi to sobie poprawić.

Edytowane przez kubaso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!