Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Złącza radia - wtyczki


Rekomendowane odpowiedzi

Chodziło mi czy nie gra przez to ciszej albo słabiej, skoro z tych samych kabli będą zasilane jeszcze głośniki. A tak z ciekawości, jakiego masz suba?

Nie. Mam osobny wylczanik tego suba i dzwiek z fabrycznych głośników jest bez zmian bez wzgledu na to czy sub jest włączony czy wyłączony. A jeśli chodzi o zasilanie to kazdy sub ma swoje zasilanie, więc to nie jest brane z głośników radia. Warunkiem jest to żeby wzmacniacz miał filt dolnoprzepustowy L.P.F.

Ja mam subwofer aktywny z wbudowanym wzmacniaczem marki Fusion

 

Skąd najlepiej podpiąć zasilanie po stacyjce?Przy radiu znaleźć nie mogłem.

ja sie wpiąłem w bezpiecznik podnoszenia tylnej szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje przykładowy nr VIN samochodu z zestawem BOSE : megane 3, scenic 3, jakieś w miarę nowe auto.

Na podstawie VINu zdobędę rozpiskę kostki wzmacniacza, ale nie mam skąd wziąć. Czy ktoś się podzieli numerem VIN?

Kolego, dany problem należy kontynuować w jednym wątku. Połączono. damiar

 

Dodano: 26 paź 2014 - 19:11

Tak chyba na przyszłość - schemat przejściówki ISO Fakra quadlock - nowe kostki 32 / 12 pin, którą zrobiłem, sprawdziłem i działa

post-67575-0-79403800-1414346553_thumb.jpg

 

A teraz pytanie do kolegów (i koleżanki) z forum:

Jak do tego dołączyć wzmacniacz?

post-67575-0-55073000-1414346598_thumb.jpg

 

Jest z kompletu który pracował z tym radiem, dawcą jest scenic 3.

Są 3 kostki, schemat kolorystyczny jak poniżej

post-67575-0-74200900-1414346653_thumb.jpg

 

pierwsza po lewej zakładam że idzie z radia i jest to wejście audio do wzmacniacza. Środkowa to wyjście na głośniki (5 szt?) + jeden dziwnie cienki kabel , wzbudzenie?sygnalizacja?

Ostatnia , czyli pierwsza po prawej to z pewnością zasilanie , ale po co jeszcze dwie pary przewodów? (pary , bo wzajemnie skręcone przewody).

I jeszcze jedno pytanie - dlaczego na reklamach systemu Bose pisze że jest 7 kanałowy , a głośników doliczam się tylko 5-ciu?

 

PS.

Dla posiadaczy fluence : wzmacniacz oryginalny jest w bagażniku, ale miejsce za schowkiem jest takie samo jak w megane - i tam da się dołożyć jeżeli nie było fabrycznie.

 

Dodano: 29 paź 2014 - 19:16

Dla uzupełnienia dla innych: tak wygląda miejsce na wzmacniacz w desce, to są te dwa mocowania do których wsuwa się wzmacniacz na stelażu a nastepnie przykręca 3-ma śrubami.

post-67575-0-15656300-1414606565_thumb.jpg

Edytowane przez kubaso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał możliwość to wrzucę zdjęcie jak to wygląda zamontowane fabrycznie.

 

P.S. kubaso, ta czarna karbowana rurka do czego służy? Klimatyzowany schowek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. kubaso, ta czarna karbowana rurka do czego służy? Klimatyzowany schowek?

Tak, to do schowka. U mnie z tyłu schowka jest takie proste wycięcie skąd wieje powietrze, ale w bogatszych wersjach jest też regulacja tego nawiewu w schowku.

Jak nie masz "klimatyzowanego" schowka to prawdę mówiąc bardzo prosto jest go sobie zrobić. Na tym drugim zdjęciu widac skąd brane jest powietrze.

post-67575-0-48285100-1414616884_thumb.jpg

Edytowane przez kubaso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiem gdzie znajde wtyczke do gniazda 32 pin - to chyba taka sama jak w Pioneer : AVIC - X9310

 

wiem że pasują dwie wtyczki, jedna jak z Daci 12pin, a druga to 32 pin (wiem że produkuje je firma Tyco, ale gdzie kupić takie samo złącze to już nie wiem)

post-67575-0-49448700-1403526479_thumb.jpg

maybe one help for 32pin connector:

Ref Part: 90980-12153 32P Non−waterproof Type

http://www.japan-parts.eu/toyota/eu/2013/yaris/ksp130l-cgmnkw/1_116530_002_509W/electrical/8202_wiring-clamp/9#9098012153

http://www.newunitedracetech.com/shop/tyco-amp-064025-unsealed-series-32-position-female-housing-natural-p-10385.html?cPath=1_1428_1443_1456_1002&zenid=csnmodtlid858celtv7m5hsoa1

or

http://www.alibaba.com/product-detail/32-pin-PCB-male-and-female_2013006226.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co jeszcze dwie pary przewodów? (pary , bo wzajemnie skręcone przewody).

Skręcone przewody to siec CAN, są one skręcone tak jak przewody w popularnym kablu sieciowym skrętce, aby niwelować zakłócenia. Wzmacniasz również potrzebuje połączenia do CAN aby można go diagnozować i aby mógł się komunikować z innymi podzespołami audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Woytus: wzmacniacz nie ma połączenia z siecią CAN. Skręcone są również wszystkie pary przewodów głośnikowych.

 

Dodano: 16 lis 2014 - 22:15

Modyfikacja zgodnie ze schematem zakończona sukcesem. Pozostaje dodanie sub-a. I tu mam pytanie:

Jakiej mocy jest oryginalny głośnik basowy?

Chciałbym dołożyć własną konstrukcję w skrzynce, znając moc będę mógł dobrać głośnik i litraż skrzynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wejście nr 16: aktywacja multimediów. Pod niego możesz podpiąć uruchomienie sub-a. Jeżeli korzystasz z wyscia na głośniki możesz równiez zastosowac zmianę wysokiego sygnału na niski która automatycznie ma też wyjście uruchamiające sub-a gdy pojawi się sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Czyli rozumiem że na wyjściu 16 pojawia się +12V po włączeniu radia??

 

"zmianę wysokiego sygnału na niski" - możesz bliżej wytłumaczyć o co chodzi??

 

-Co powiecie na tego suba:

http://allegro.pl/subwoofer-aktywny-pod-siedzenie-kicx-8-76-mm-i4832707854.html

ewentualnie ten:

http://allegro.pl/py-nb4000-subwoofer-aktywny-py-nb4000-max-200w-i4777065448.html

 

-Zaznaczam że w grę wchodzi sub pod siedzenie kierowcy.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+12 pojawić się powinno na złączu 16 lub 11, musisz sprawdzić. Sygnał "wysoki" to ten co idzie z radia na głośniki , a niski - jest to wyjście z radia pod wzmacniacz, tak w skrócie.

Dlaczego chcesz mieć sub-a pod fotelem? Za te pieniądze weź lepiej mała aktywna skrzynkę do bagażnika, na pewno lepiej zagra. Oba sub-y który wskazałeś nie są "z górnej półki"... Bas musi mieć "czym oddychać", fizyki nie oszukasz. Stuk basu będzie ale głębi - zero.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych subów nie znam, ale sam mam pod fotelem suba Pioneer TS-WX120A i jestem bardzo zadowolony, brzmi nieźle i jak dla mnie jest wystarczająco głośny.

U mnie też sub do bagażnika nie wchodził w grę z tego samego powodu, wolę mieć pusty bagażnik jakby trzeba coś przewieźć.

 

A tak poza tym to zdjęcia i schematy z tego wątku znacznie ułatwiły mi montaż suba (zrobiłem przejściówkę jak pisałem wcześniej), dzięki kubaso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lekkie wypaczenie patrzenia na bagażnik - urok fluence, mam trochę miejsca :rolleyes: Ale miałem kiedyś ibizę, i dla głębi basu zamontowałem tubę (bas głęboki trochę cieplejszy ale wolny, skrzynia - szybszy ale trochę płytszy). W 99% przypadków jechałem sam i bagażnik nie był mi potrzebny, a gdy już musiałem coś przewieźć - to odpinałem pasy i wyciągałem tubę. Ciekawym rozwiązaniem jest też (ale to już kompromis - gdy nie ma gazu w aucie) skrzynka we wnęce koła zapasowego, coś jak w koleosie

post-67575-0-24280800-1417956145_thumb.jpg

Mnie nigdy nie chodziło o głosność zestawu czy skaczacą tylną klapę, ale o jakość dźwieku. W aucie spędzam w drodze do i z pracy prawie 2h i "pierdzenie" głośników może dobić. Najważniejsze abyś Ty był zadowolony z rezultatu. Popraw drzwi matami, bo bas w pewnym momencie zdominuje środek i górę dźwięku. Renault jest raczej (łagodnie to ujmę) trudne do nagłośnienia.

 

Dodano: 08 gru 2014 - 18:46

ISOTEC

Powyżej link do firmy ISOTEC która robi wzmacniacze do podpięcia w oryginalną wiązkę. Taka alternatywa dla tych co nie chcą dłubać w kablach, ale...droga.

Edytowane przez kubaso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!