Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kierunkowskazy po lewej stronie nie działaja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że w moim aucie nie działają w ogóle kierunkowskazy po stronie lewej oraz światła awaryjne. Reszta elektryki bez zarzutu. Pierwszą rzeczą jaką sprawdziłem to żarówki, wszystkie okazały się sprawne. pojechałem do elektryka i stwierdził uszkodzenie tablicy BSI(UCH). Wymiana samej części 849 zł plus robocizna. Na portalu aukcyjnym znalazłem tablicę BSI z identycznymi numerami co moje w korzystnej cenie.

Pytam ekspertów:

1. Czy to może być coś innego niż BSI(UCH)?

2. Jeżeli sam wymienię BSI(UCH) na identyczną (chodzi o numer) czy muszę jeszcze kodować kluczyk lub inne rzeczy??

Proszę o konstruktywne podpowiedzi i rady.

Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to jest moduł UPC zamontowane obok akumulatora, ale ten moduł za wiele nie ma wspólnego z kierunkowskazami w II za kierunkowskazy odpowiada UCH , ale skoro uszkodzony moduł UPC to tylko wymiana szukaj z tym samym numerem N lub wyższym, pozostanie ewentualnie konfiguracja clipem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł zarządzający kierunkowskazami jest w kabinie, czarna puszka obok skrzynki z bezpiecznikami. Albo padł albo nie łączy wtyka szara 12 pinowa, pin numer cztery zasila lewą stronę. Wtyczka pod fotelem odpada bo nie ma lewego kierunku również z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję

Wczoraj zostało to u mechanika/elektryka zajmującego się sensu stricto francuzami rozebrane i sprawdzone. Mechanicy powiedzieli, że padł moduł pod maską. Czytając to co piszecie zgłupiałem. Znalazłem na portalu aukcyjnym moduł pod maskę z identycznymi numerami jak moje i obawiam się, że to nie to.

Na listwie bezpieczników w kabinie( według tego co opisujecie) może to być przekaźnik( czy jest on koloru różowego/jasny czerwony?).

Będę miał auto po południu więc sprawdzę kostkę pod fotelem, i wtyczkę kabla z pinami - choć wczoraj to było przeglądane, możliwe, że to przeoczono??

Pozdrawiam

 

Dodano: 05 cze 2014 - 20:21

Witam

Sprawdziłem przewody, kostki, kable i nic.

Pozdrawiam

 

Dodano: 16 cze 2014 - 20:58

Witam

Wymieniłem cały moduł pod maską, sprawdziłem szarą wtyczkę w module w kabinie i nic się nie zmieniło.

Czy ktoś ma jakiś inny pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!