Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

W megnakach II jest problem z przyczepnością tylnych kół na nierównościach i mokrej nawierzchni. Jedni mówią żeby zmienić amorki na Koni inni mówią o oponach. Ale ja słyszałem, że trzeba wymienić jakieś gumy z innego samochodu(marki) i jest ok. Ale co i jak? tego chciałbym się dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawieszenie w megi zawsze będzie do kitu, przynajmniej w MI. Możesz zmienic pól zawiasu , a niewiele zdziałasz....podsterownośc i duże wychylenia auta na zakrętach to znak rozpoznawalny MI :roll: swoją drogą dlaczego pytasz o MII skoro, z tego co mi się wydaje jesteś posiadaczem MI (pytam z ciekawości, nie wścibstwa).pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Megane II 1.9 dCi i w szybko pokonywanych zakrętach samochód jest wyraźnie nadsterowny. Pojawia się bardzo nieprzyjemne uczucie, jakbym zaraz miał obejrzeć drogę przez boczną szybę :(.

 

Chętnie bym coś z tym zrobił, ale nie wiem za co się zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam, też od niedawna mam M II 1.9dci i właśnie już zaczołem się martwić że kupiłem jakieś krzywe auto. Przy prędkościach rzędu 130-150 na zwykłej, trochę dziurawej drodze tył zachowuje się jak by jechał tropem węża. Czy o takim zachowaniu się auta rozmawiacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 14 lat później...

Po latach czy ktos sie uporał z tym w megan 2 .

Wymienilem tuleje belki

Amory kajaba

sprezyny kajaba 

nadal do samo na dziurach tyl ucieka,na sliskim i lodzie katastrofa....

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byla ustawiona tylko zbierznosc przod,ale geometrie bym musial zrobic porzadną z wykresem obu osi.Zero luzow przod tez po remoncie nowe tuleje wahaczy sworznie drazki koncowki amory sprezyny... wszystko.... a na lekkich dziurach jest katastrofa, latem poł biedy ale zimą gdy jest slisko jazda jest fatalna...

 

Gdy go kupilem pierwsza mysl slabe amory ...dalem nowe.

To samo... sprezyny nowe... to samo.... tuleje belki nowe to samo.... 

 

brak pomyslow....

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 :!: - aniewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony nie piszczą i nie zdzierają krawedzi.Na gladkiej drodze auto jedzie idealnie nie sciaga nic.Za to jak tylne kola wjada na dziury to tyl ucieka jak wąż na boki.Najbardziej sie wystraszylem na oblodzonej drodze wystarczy leciutko prawo lewo kierownicą a tyl zachowuje sie mniej wiecej tak jak by zaciagac reczny na lodzie daje to duzą niepewnosc na oblodzonych drogach...

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadam MII kombi i nie zauważyłem tego problemu a lubię mocniej wcisnąć gaz, Renata trzyma się dobrze w zakrętach, elementy zawieszenia z tyłu są nadal fabryczne. Wcześniej miałem focusa w kombi i szczerze mówiąc to dopiero się słabo prowadziło. Może problem geometrii w waszych M?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Tylne zawieszenie Megane II

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!