Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Długości przewodów hamulcowych


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - czy któryś z kolegów podpowie jakie są długości przednich przewodów hamulcowych ?

Chciałbym sobie je zamówić/przygotować zanim zabiorę sie za wymiane.

 

Pozdrawiam,

tomer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co chcesz je wymieniać?

Dorobienie takich przewodów, nie będzie problemem, pod warunkiem, że masz odpowiednie narzędzia.

Podanie ich długości też nie na wiele się zda bo są one odpowiednio wygięte.

Żeby je odpowiednio wygiąć trzeba to zrobić na gięciarce, na zewnątrz auta.

Pamiętam, że lata temu mój ojciec tak dorabiał, zabawy z tym było co niemiara, ale wyszło całkiem fajnie.

W latach 70-tych kupienie przewodów hamulcowych do nietypowego auta było niemożliwe. Można co prawda było ściągnąć to z zagranicy, ale z tego co pamiętam jeden przewód kosztował mniej więcej pół wypłaty.

Wracając do tematu. Pozostaje szrot i pomierzenie przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Dnia 7.06.2014 o 22:14, P_r_z_e_m_o napisał:

Po co chcesz je wymieniać?

Dorobienie takich przewodów, nie będzie problemem, pod warunkiem, że masz odpowiednie narzędzia.

Podanie ich długości też nie na wiele się zda bo są one odpowiednio wygięte.

Żeby je odpowiednio wygiąć trzeba to zrobić na gięciarce, na zewnątrz auta.

 

 

Odgrzewam kotleta bo i mnie dopadała korozja.

 

Przemo większych herezji dawno nie znalazłem.

Po co ? albo zgniły i diagnosta nakazał natychmiastową wymianę. Bezpieczeństwo.

Dorabianie przy pomocy prostych ręcznych prasek nie jest zbyt szczęśliwe, przerabiałem kiedyś temat. Urobi się człowiek a jakość zakuć pozostawia wiele do życzenia. Dobra praska to wydatek spory tak od 700zł widziałem. bez sensu.

Przewody wygina się podczas montażu i to gołymi rękoma bądź prostą giętarką ręczną żeby było ładnie, wygiętego nie przeciągniesz za silnikiem bo nie ma na to miejsca, chyba żeby go zdemontować jak w fabryce zakładać rurki na gołą budę.

Jako ,że nie chce się bawić w samodzielne zakuwanie chciałem zamówić gotowe. Obdzwoniłem jednak pół kraju i nikt nie zna długości i gwintów na końcówkach. Szwagier brał ostatnio do mercedesa od Donocików i były zarąbiście zakute - do meganki nie mają... mogą zrobić jak podam wymiary,

Mierzyć na aucie to zbyt duża tolerancja błędu - wyjdzie +10cm to jeszcze się gdzieś upcha ale co jak będzie 2cm za krótki?

Szukałem jakiegoś realoem do renault wszystko jest ale nie przewody ham. sztywne :-(załamka.

Rozebrać auto, pomierzyć wysłać dane itp to unieruchomię sobie auto na 3-4dni a do roboty daleko za daleko żeby z buta iść.

 

Kurczaczek czy nikt poza mną nie ma takiego problemu? przecież te roczniki gniją już na potęgę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Rav1932 napisał:

przecież te roczniki gniją już na potęgę

Auto z początku 2005 roku, ani śladu korozji, a i te sztywne przewody hamulcowe w bardzo dobrym stanie. Jedynie powierzchowna korozja w miejscach podstawiania lewarka (no trudno tego uniknąć), na wiosnę będzie zabezpieczane. Także nie mów, że tak gniją :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, droopy napisał:

Nie papuguj.

 

hmm może małe machnium renia za renię? będziesz miał wyjątkową - ekologiczną hehe samoutylizującą się

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz? Do masochizmu to mi póki co daleko na szczęście, zostanę przy swojej reni ;) Ale MII naprawdę są dobrze zabezpieczone, MI gniły w newralgicznych miejscach. Jak auto tak Ci ruda wcina, to podejrzewałbym bardziej, że było klepane tu i tam, niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto jako tako jest ok, korozja zjadła rurki hamulcowe - tak od połowy się zaczyna a na tylnej belce to już całkiem. No cóż wilgoć, sól robi swoje.

Dalej jednak nic nie znalazłam :-(

https://przewody-hamulcowe.pl/pl/54-przewody-hamulcowe-renault

 

patrząc po dostępnej ofercie dochodzę do wniosku że zbyt młodymi autami jeździmy hehe rzec by się chciało prawie nowymi co tam hmm 15-16 lat hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!