Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III - w jakich latach zmieniano reflektory?


Gość uzytkownik_usuniety

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post na forum, dlatego witam wszystkich serdecznie :)

 

Przymierzam się do zakupu Megane III z lat 2010-2011 i poszukuję pewnych informacji, aby móc z góry odrzucać "kombinowane" egzemplarze. Możliwe, że źle szukałem, ale nie znalazłem takiego tematu (może ktoś podrzuci link, o ile było). Do rzeczy:

Zauważyłem, że auta z tych lat różnią się czasem światłami przednimi i są dostępne różne konfiguracje:

- stary zderzak + jasne światła

[cięcie]

 

- stary zderzak + ciemne światła

[cięcie]

 

- nowy zderzak + ciemne światła jak na przykład na tej aukcji: http://allegro.pl/renault-megane-1-5-dci-i4323676492.html

 

Niestety nie mam żadnej wiedzy na temat Renault i chciałbym się dowiedzieć w jakich okresach montowane były konkretne lampy, żeby odrzucić chociażby auta, które miały jakiegoś dzwona i zostały im zamontowane reflektory od starszej wersji. A może była to opcja do wyboru?

 

Dedukuję, że w roku 2010 oraz rok modelowy 2011 (produkcja 2010 i 2011) mogły mieć konfigurację ze starym zderzakiem i jasnymi światłami, natomiast rocznik 2011, ale rok modelowy 2012 mogły mieć już ciemne?

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej obserwacji "ciemne" klosze zależą od wersji wyposażenia. Na drugim masz np. wersje z soczewkami. Zwykłe refelktory z czarnym środkiem są np. w wersjach GT i GT-Line. W ostatnim linku założony przedni zderzak+lampy z wersji GT-Line, a auto to nie GT-Line. Teraz zależy z jakiego rynku sprowadzone, takie fabryczne "składaki" tylko z przodem GT-Line pojawiały się w Hiszpanii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne wnętrza lamp w wersji przed liftingami są w wersjach Authentique, Dynamique, Privilege (nie wiem czy w Exception też). Ciemne odbłyśniki są w GT line i Color edition. To co jest przedstawione na drugim zdjęciu to ksenony i one zawsze mają ciemne wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem srebrny egzemplarz z czarnymi odbłyśnikami, więc chyba w teorii lepsza wersja, ale ma czarne lusterka. Z Renault same kłopoty :). Obecnie ujeżdżam Clio mojej żony i jak musiałem wymienić przednie tarcze, to się okazało, że w roku 2000 były dostępne z trzema średnicami tarcz. W roku 2011 1.5 dCi występowało w pięciu wersjach, pewnie możliwości konfiguracji nadwozia i wnętrza też było bez liku. Ciężko mi się póki co w tym połapać.

 

Muszę jeszcze doszkolić się w wersjach wyposażenia, bo bladego pojęcia nie mam czy np. Privilege to wersja golas czy wypas :).

 

Dziękuję za wszelkie wskazówki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co jest przedstawione na drugim zdjęciu to ksenony i one zawsze mają ciemne wnętrza.

wg mnie ksenony zawsze są srebrne, niezależnie od wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!