Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Samozapłon pożar megane II 1.6 16V


MacieJu

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum Clio niedawno był przypadek, iż klubowicz jadąc Clio 2 w ostatniej chwili zauważył dym spod maski, na szczęście udało się ugasić gaśnicą pożar. Okazało się po głębszych oględzinach iż jakiś gryzoń nadszarpał matę wygłuszającą, i część tej maty wisiała przy kolektorze wylotowym czy rurze w pobliżu kolektora. Także chyba niekoniecznie błąd konstrukcyjny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy kolega zauważył że mamy demokratyczny kraj ? Nie żyjemy w Korei Północnej prawda ? Czy nie można podważyć podobnego tematu ?

Ale co ma piernik do wiatrka, czy wszystkie maegane II gryzą szczury czy inne takie?

 

Temat o Megane II i podana jest najbardziej prawdopodbna przyczyna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdy ludzie widzą takie megane w ogniu lub sami na własnej skórze to doświadczyli na pewno nie pobiegną do salonu Renault po nową ''paczkę zapałek'' by jeździć i żyć w niepewności kiedy się zapali. Oczywiście zaznaczam, że nie tylko megany się zapalają tu już loteria bo nikt nigdy nie przewidzi takiego zdarzenia, na pocieszenie dodać mogę, że w ubiegłą niedzielę kilka garaży obok mnie zadymiło się z mondeo mk3 dci, w porę udało się ogień ugasić.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No dobra to skoro wiadomo ze winna jest mata to dlaczego jej nie usunac? U mnie tez ona niezbyt dobrze przylega....

Dzięki temu tematowi zajrzałem jak się ma mata w moim Megane i z początku ucieszyłem się, że zauważyłem brak tej maty. W Megane II są dwie maty - jedna przy podszybiu, a druga jest niżej, na ściance dzielącej komorę silnika od kabiny. U mnie ta przy podszybiu jest, ale tej drugiej nie zauważyłem. Pomyślałem, że ktoś zdemontował, ale jak zajrzałem głębiej, to zobaczyłem, że jej górna część odpadła całkiem (tylko dolne mocowania ją trzymają) i spoczywa sobie na silniku, a jej prawa część (od pasażera) opiera się o wydech i już jest przypalona. Widać, że od dawna już tak miałem, ale widocznie mata nie jest palna sama w sobie. Tyle, że to żadne pocieszenie, bo wystarczy wyciek oleju silnikowego lub, co gorsza, oleju napędowego - mata wchłonie to jak gąbka, a później do pożaru niedaleko. Moim zdaniem większe ryzyko jest w dieslach, ponieważ są tam wężyki przelewowe, którymi niespalone paliwo wraca do baku. Nie wiem jak w silnikach dCi, ale w 2.0 TDCi w Fordzie Focusie C-Maxie (136 KM) są one gumowe i po kilku latach potrafią sparcieć i zsunąć się z króćców, przez co paliwo może wyciekać na silnik. Mój tata miał tak we wspomnianym Focusie - paliwo zaczęło kapać na wydech i zapaliło się podczas postoju w korku. Po wyłączeniu silnika paliwo przestało kapać i po wypaleniu się zgasło, na szczęście nie zajęły się żadne plastiki, więc większego pożaru nie było, nawet gaśnicy nie trzeba było używać. Mechanicy odnośnie Forda radzą wymieniać profilaktycznie te wężyki raz na parę lat. Nie wiem jak w silnikach dCi, czy też są tam przewody gumowe, czy może metalowe? Co do mojej maty, to przytwierdziłem ją prowizorycznie wkładając za rurki od klimy, ale docelowo muszę wjechać w weekend na kanał i pozbyć się jej, bo z góry to nie za bardzo jest dostęp do dolnych mocowań, a wyrwać się jej nie dało z góry.

Edytowane przez leelook
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!