Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Samozapłon pożar megane II 1.6 16V


MacieJu

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie wszyscy już to wiedzą, ale.. kontrolujcie odpływy wody. Jak widać wyżej to bardzo ważne.

Nie tylko Renówki się palą. Kilka dni temu w moim mieście spalił się nowiutki Mondeo. A jeszcze wstecz nowe BMW z salonu. Loteria.

Edytowane przez Colt1255
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jak mamy temat o o macie podszybia to się podłącze. Czy mata jest taka sama w scenicu 3 i grand scenicu 3 czy są inne. Jaki numer OEM ma ta mata  (jaki slowotok: ma ta mata hehe ) Szukam maty ale nie mogę nic znaleźć. Może ktoś ma na zbyciu?

Edytowane przez gruku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mamy następną taką historię, wróćcie uwagę jak się pali to auto, pali się na asfalcie rozlane paliwo i po prawej stronie komory silnika, czyli tam gdzie się znajduje wężyk paliwowy, który pewnie wyskoczył zalewając silnik i alternator. To najczęstsza przyczyna samozapłonów !

samozapłon Scenic II.jpgsamozapłon Scenic II.jpg

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@witman możesz podać jaką dokładnie taśmę kupiłeś do tego wygłuszenia? Ja już na początku roku wpadłem na taki pomysł i okleiłem na próbę kawałek taśmą aluminiową. Jakiś czas wyglądało pięknie, ale ta taśma się nie trzyma tego materiału, złazi po czasie. U Ciebie się to trzyma dobrze? Jak tak to podziel się wiedzą, co to za taśma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Ku przestrodze, Megane 3 2011r, po wymianie rozrządu u fahoℲcuf ! auto przejechało zaledwie 5km i zgasło, przy czwartej próbie uruchomiania było bum pod maską i jęzory ognia wyskoczyły z pod maski. Przyczyna pożaru ? wyskoczył źle zamontowany wężyk paliwowy, który zalewał alternator.

Dlatego warto ten wężyk sprawdzać, zwłaszcza po wizytach u fahoℲcuf, można go zabezpieczyć dodatkowo opaską.

Dotyczy to silników benzynowych jak i diesli !

 

123_.JPG

Edytowane przez witman
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, witman napisał:

Dlatego warto ten wężyk sprawdzać, zwłaszcza po wizytach u fahoℲcuf, można go zabezpieczyć dodatkowo opaską.

Na dobrą sprawę to po wizycie u każdego mechanika warto sprawdzić jego pracę i zweryfikować czy wszystko jest jak należy. Historia zna przypadki gdzie po wizytach w ASO z autami działy się różne rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykra sprawa. Może głupio to zabrzmi w tej sytuacji ale gdyby od razu zajrzało się pod maskę bez prób odpalenia to auto by było całe. Tak wiem, polak mądry po szkodzie. Mówię to tylko dlatego, że sam miałem parę sytuacji w tych auto gasło podczas jazdy. Odruchowo wyłączam wszystko i dojeżdżam na luzie do najbliższego miejsca gdzie można się zatrzymać i w tedy pod maską patrzę co się dzieje. 

Szczere współczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!