Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Samozapłon pożar megane II 1.6 16V


MacieJu

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat kierowca jak i właściciel spalanej M3 to kobitka, która mało się zna na motoryzacji twierdzi, że w pewnym momencie poczuła w środku zapach Pb, więc gdyby odpuściła dalsze próby uruchamiania silnika nie doszło by do samozapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@witman skoro to się stało po robocie u "fahoℲcuf" i oni tykali ten wężyk to jak wygląda ich odpowiedzialność za tą sytuację? Pytam bo sam działasz ale u "Fachowców" więc jak Wy do tego byście podeszli gdyby to się zdarzyło u Was? Warsztat ma przecież (powinien mieć) OC.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że facetowi też mogłoby się to zdarzyć, `` a co ja nie dam rady uruchomić `` ;-)

Wracając do płci żeńskiej, to moja żonka i córka są mocno uświadomione i bardzo techniczne, jednak stres spowodowany unieruchomionym autem niemal na środku skrzyżowania robi swoje i człowiek nie myśli racjonalnie.

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.. w takich sytuacjach dochodzi dodatkowo stres i świadomość zablokowania drogi. Aczkolwiek nikt o zdrowych zmysłach nie próbowałby odpalić auta czując benzynę... Kobiety niestety są mniej uświadomione technicznie i wydaje mi się, że gdyby za kierownicą siedział mężczyzna to by do tej tragedii nie doszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi tu o to czy to była kobieta czy mężczyzna, każdy może wpaść w panikę. Racja, w sytuacjach podbramkowych czyli na skrzyżowaniu ruchliwej ulicy wyłączają się wszystkie zmysły a włącza jeden, UCIEKAĆ. 

Co nie zmienia faktu, że jak nie odpala za drugim razem to próby powinny być zaniechane. Nie ma co już więcej na ten temat gdybać. Stało się. Teraz laweta do warsztatu I niestety ale bez sądu się nie obejdzie. Mam nadzieję że paragony albo faktura za robotę jest od warsztatu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pbet napisał:

@witman skoro to się stało po robocie u "fahoℲcuf" i oni tykali ten wężyk to jak wygląda ich odpowiedzialność za tą sytuację? Pytam bo sam działasz ale u "Fachowców" więc jak Wy do tego byście podeszli gdyby to się zdarzyło u Was? Warsztat ma przecież (powinien mieć) OC.

 

Masz rację, kobitka 4 m-ce walczyła o swoje, nawet rzeczoznawca powiedział, że sprawa bardzo trudna do udowodnienia, bo wszystko było stopione i tak naprawdę brak namacalnych dowodów. 

My z doświadczenia zwracamy szczególną uwagę na wężyki paliwowe oraz tego typu problemy, często też zwracamy uwagę klientom na uszkodzone wygłuszenia poszarpane przez gryzonie oraz wiszące maty podszybia. Mam nadzieję, że moje posty i fotki pomogą ocalić klika Sceników i Meganek, a nawet ocalić komuś zdrowie !

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, witman napisał:

Masz rację, kobitka 4 m-ce walczyła o swoje, nawet rzeczoznawca powiedział, że sprawa bardzo trudna do udowodnienia, bo wszystko było stopione i tak naprawdę brak namacalnych dowodów. 

I jak ta sprawa się skończyła? Bo rozumiem, że już nie walczy. Wygrała / przegrała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już niestety sprawa dla rzeczoznawców i sądu.

Na dodatek, ponoć to byli znajomi, a wiecie jak to jest ze znajomymi i pewnie jeszcze wszystko było robione po taniości.

@pbet kobitka odpuściła, a "skwarka" sprzedała na części i kupiła ponownie M3 ;-)

Edytowane przez witman
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już od dłuższego czasu, po wnikliwej lekturze tego wątku, jeżdżę dumnie z trytką na tym przewodzie paliwowym. Na wygłuszenie faktycznie też trzeba zwracać uwagę. W połowie lutego wymieniałem olej i po ściągnięciu dolnej osłony silnika zauważyłem, że kawałek wygłuszenia niebezpiecznie zbliża się do wydechu...zostało poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@droopy, @witman Dzięki za dobre rady, przeprowadźcie mnie jak niewidomego przez jezdnię do końca tematu; ) Otwieram maskę i gdzie szukam tego przewodu paliwowego żeby go tą trytką uszczęśliwić?

 

Edytowane przez MariuszNS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszNS szybkozłączka na wejściu do listwy wtryskowej. Jak patrzysz na alternator, idź wzrokiem do góry w stronę grodzi silnika. Tak jakby między alternatorem a korkiem wlewu oleju będziesz miał wejście przewodu paliwowego do listwy. W MII szybkozłączka jest pod kątem prostym w stosunku do samego przewodu paliwowego. W 1.6 w MIII chyba jest w jednej linii z przewodem, może być trudniej to zabezpieczyć, ale ogólnie mogę się mylić :)

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tam newsy z regionu z ostatnich dni...

 

Stary Sącz - Megane - https://www.dts24.pl/stary-sacz-osobowka-plonela-na-parkingu/


Limanowa - Scenic - https://sadeczanin.info/pod-paragrafem/samochod-zapalil-sie-w-trakcie-jazdy-kierowca-musial-uciekac-z-plonacego-auta

 

:38_worried:

Edytowane przez MariuszNS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!