Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

rozmiar dojazdówki Megane III ?


krism84

Rekomendowane odpowiedzi

@Silverek... nie skomentuję. Chodzi o wygodę. Nie dyskutujmy tutaj nad tym czy wybrać zestaw naprawczy czy koło dojazdowe. Wybór został już dokonany. Pytanie brzmiało:

1 godzinę temu, pbet napisał:

Jaką felgę i oponę kupić?

na koło dojazdowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się bo jest pytanie o dojazdówkę, a ostatnio miałem "przygodę". Mamy w domu Mazde CX7 auto ciężkie z dieslem pod maską, koła 235/55/19' z tego powodu u nas "w mieście" ciężko o wulkanizacje która ogarnia 19'. Zmiana opon ostatnio była u nowego fachmajstra który urwał jeden czujnik ciśnienia wymieniając opone.... wszystko ok auto "jeździło" z uwagi, że ojca teraz nie ma często w domu, a jest Clio Mazda praktycznie Nie jeździ. Wziąłem ostatnio to auto bo w moim klima niedomaga i uwaga! w trakcie jazdy na autostradzie urwał się wentyl... zestaw naprawczy w bagażniku w tym wypadku jest do wyrzucenia bo nijak się nie przyda. Tak samo jest w przypadku nacięcia opony jak ktoś już wyżej napisał. Teraz kwestia dojazdówki, a no w aucie jest ... rozumiem, że jest dużo większe i cięższe od meganki ALE, zupelnie nie da się jeździć autem na dojazdówcę... musiałem wrócić 60km do domu, fakt auto jedzie, a nie stoi ale więcej jak 50km/h nie da rady jechać w dodatku musiałem robić 3 postoję po 20min więc finalnie droga na 35min zajęła mi 2.5h. MASAKRYCZNIE dojazdówka się grzeje, dlatego moim zdaniem choćby nie wiem co, kupiłbym najtańszą felgę na złomie rozmiarami odpowiadająca oryginałowi i założył starą opone, sto razy lepsze rozwiązanie, aniżeli taka dojazdówka.

62229328_384226938859368_1240559156935524352_n.jpg

62263659_338529930170370_5736169389221216256_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie bo czujnik go trzymał :D. Czujnik z tych takich większych przyklejanych do felgi. Też się zdziwiłem, huk tylko usłyszałem jak już powietrza nie było bo oczywiście po urwaniu tego jednego czujnika jest stały błąd więc nie zwróciłem uwagi, że w innym kole ciśnienie spadło. Pierwszy raz taka sytuacja... jak to mówią jak się ma pecha to i palca w dupię się złamie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

130km/h miałem na pewno bo wyprzedzałem, auto piknęło 3 razy, ale błąd ciśnienia świeci się na stałe, a auto nie pokazuje które koło tylko "ogólny zarys sytuacji" więc w ogóle nie zorientowałem się co i jak. Od razu jak usłyszałem huczenie zatrzymałem się, trójkąt w górę i uwaga :D NIE MA PODNOŚNIKA, nie moje auto nawet nie wiedziałem, że nie ma. Na szczęście znajomi poratowali, ale ! co ważne... przyjechała "SŁUŻBA DROGOWA" nie wezwali lawety bo powiedziałem, że już do mnie jedzie gość z podnośnikiem, obstawili mnie pachołkami... no ale na pytanie " Macie Panowie ponośnik?" powiedzieli, że nie :D . Śmieszna sytuacja, bo wydaje mi się, że powinni z racji wykonywanej pracy.  Opona oczywiście do kosza... od środka felga ją zjechała niestety :/ 

Edytowane przez czik3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebym nie uciekło ponowię moje pytanie.

W jakim rozmiarze kupić felgę i oponę na koło dojazdowe do Megane III?

 

@czik3n odnosząc się do Twoich przygód to ja chcę by to koło po prostu było i umożliwiło dojazd mojej żonie w razie problemów na trasie z i do pracy czyli na przestrzeni 40 km w 1 stronę. Jazda do 80 km/h jest spoko. Moja żona w ogóle rzadko jeździ szybciej bo drogę do pracy ma krętą, ruchliwą i dziurawą. Nie ma gdzie wyprzedzić i jak trafisz na tira to się ciągniesz. W razie awarii sama nie będzie zmieniała koła tylko zrobi to za nią uprzejmy kierowca, który zatrzyma się by pomóc albo zadzwoni sobie na Assistance, przyjeżdzie miły Pan i wymienia to koło. Następnie jeśli żona będzie w drodze do pracy, zajedzie do wulkanizatora i naprawi właściwą oponę. Ewentualnie wróci do domu te 40 km powolutku lub w ekstremalnej sytuacji zakupi dwie opony jeśli nie da się naprawić tej uszkodzonej. W dalszej trasie jakby coś takiego się stało to już raczej ze mną ale tak samo lub laweta i auto zastępcze. Po to mam bogaty pakiet ubezpieczeń żeby nie martwić się o wiele tematów.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł ja mam dojazdówkę z laguny I, rozmiar 15, opona 125 … więcej nie pamiętam, przy czym to jest 4x100. Jeśli będziesz kupował używkę to warto przymierzyć i sprawdzić czy nie obciera o zacisk z przodu i z tyłu. 

Z tego co widziałem co alle… bez problemu kupisz dojazdówkę do MIII/SIII.

 

Przy okazji … gdzie montujesz lpg?

Edytowane przez Maks79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maks79 napisał:

Przy okazji … gdzie montujesz lpg?

Nie rozeznawałem zbytnio rynku. Z uwagi na chyba najlepsze opinie w mieście umówiłem się od razu w Moto System Auto Gaz (za pierwszą Biedronką na Wolności w prawo i w podwórko).

5 godzin temu, Maks79 napisał:

Jeśli będziesz kupował używkę to warto przymierzyć i sprawdzić czy nie obciera o zacisk z przodu i z tyłu. 

Właśnie myślałem, że ktoś podrzuci pewniaka (parametry felgi i opony) ale chyba nic z tego.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojazdówka 17 cali ma takie rozmiary: 135x80

Dojazdówka 16 cali ma takie rozmiary 125x80

Takie rozmiary zobaczyłem na necie, nie problem sobie znaleźć. Używane ciężko trafić, nowe za w cenie dwóch kol zapasowyche o normalnych rozmiarach.

Takie info jeszcze znalazłem 

Koło dojazdowe do Renault 185 65 16 ET33

 

Edytowane przez Renia08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. W sumie koszty spore, a wydatków będę miał trochę więc może odłożę ten zakup w czasie. Czy jesteś w stanie podać dokładne parametry felgi? Wolałbym jak już kupić samą felgę i nową, świeżą oponę. W tych używanych felgach po regeneracji mam obawy, że założona opona może być bardzo stara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!