Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

rozmiar dojazdówki Megane III ?


krism84

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem w czym masz problem. Drożej Ci wyjdzie kupować w detalu oponę i felge, a w dodatku znalezienie samej felgi graniczy z cudem. Całą dojazdówkę z opona nową w rozmiarze 15cali kupisz od 249zł A dostępność duża, jak już uparłeś się na dojazdówkę. Szukać już mi się nie chce bo szukam od wczoraj rozmiarów. Mówisz, że masz lipa z kasą w danej chwili bo inne wydatki, to ludzie proponują Ci tańsze rozwiązania, w tym ja. 

Linków do aukcji czy sklepów nie będę podawać bo wystarczy w Google wpisać "Megane 3 dojazdówka" i masz podane na tacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet a wogóle naprawdę aż tak bardzo potrzebujesz tej dojazdówki? Teraz jak nie macie gazu, zawalacie bagażnik po sufit? Pytam zupełnie poważnie, bo jak wiesz mam sedana, czyli słabe możliwości wykorzystania pojemności bagażnika. Koło pełnowymiarowe w pokrowcu i nawet jak jedziemy na wakacje pod namiot, to mieścimy się w dwójkę spokojnie. 12-kilogramowy wielki namiot starej daty, do tego jadąc na 2 tygodnie na takie wakacje zabiera się ze sobą pół domu ;) Masz inne wydatki to może zostaw to sobie na kiedyś. Zapytaj tylko gazownika, czy dają w gratisie pokrowce na koło, a jak nie to zamów sobie coś i tyle. Kiedy trzeba coś dużego przewieźć w obrębie własnego miasta, zostawiam koło w domu i tyle, jak złapię gumę blisko domu to jakoś sobie poradzę, ktoś zawsze podrzuci mi to koło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Renia08 napisał:

Drożej Ci wyjdzie kupować w detalu oponę i felge, a w dodatku znalezienie samej felgi graniczy z cudem.

Ja nie zawsze chcę mieć najtaniej. W tym przypadku chodziło mi o to żeby nie dostać np. 10 letniej opony tylko kupić sobie nową, świeżą. 

4 godziny temu, Renia08 napisał:

Mówisz, że masz lipa z kasą w danej chwili bo inne wydatki, to ludzie proponują Ci tańsze rozwiązania, w tym ja. 

Nie mówię, że lipa. Mówię, że znajdę dla niej teraz lepsze zastosowanie :) A jak mi zostanie to wtedy wrócę do tematu i będę chciał zakupić.

4 godziny temu, droopy napisał:

Teraz jak nie macie gazu, zawalacie bagażnik po sufit?

Po sufit nie i nigdy tego nie zrobię z uwagi na bezpieczeństwo i brak kratki. Po roletę tak, bez problemu i często szczególnie gdy jeździmy na jeziorko, a w sezonie letnim robimy to praktycznie co weekend. Prowiant na grilla, lodówka turystyczna, moje rolki / ochraniacze / kask, ciuchy na zmianę, koce plażowe, materac, 4 osoby w środek i dwa rowery na dach. Biorąc pod uwagę, że normalna opona jaką mam ma 205 mm, a taka dojazdowa 125 lub 135 mm to tak - te 8 czy 9 cm jest mi potrzebne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet masz dojazdowki z nowymi oponami za 249zł a felga jest odrestaurowana. Zdarzają się z oponami z 2011 roku ale o tym mówią, a jak nie to można wywnioskować ze zdjęcia.

250zł to minimalny koszt za dojazdówkę z nową oponą i felgą jak nowa. Więc odpowiedź jest jasna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie chwila to wyślę zapytanie o DOT do sprzedawcy.

@Renia08 cytuję odpowiedź sprzedawcy z tej strony "kola-samochodowe"

Cytat

"Opony pochodzą z lat 2000-2005".

Także nie nadają się do niczego więcej, jak tylko do utylizacji.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Podepnę się pod ten temat aby nie tworzyć nowego.

Sprawdzałem dzisiaj dokładnie koło zapasowe.

Wygląda na normalne koło (załącznik). Dojazdówki są wąskie.

Zdziwiła mnie i zastanawia informacja o maksymalnej prędkości 80km/h.

Z czego to wynika? Jest to gorszej jakości opona, troska producenta o nasze bezpieczeństwo gdyby okazało się że opona w bagażniku zniszczyła się czy z innego powodu?

IMG_20200810_192152.jpg

IMG_20200810_192158.jpg

IMG_20200810_192213.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż sprawdziłem na oponeo bo strasznie wąskie te oponki, i faktycznie takie występowały fabrycznie z tym silnikiem i nadwoziem. Pewnie ze względów bezpieczeństwa bo inny bieżnik jest nałożone to ograniczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jak już mowa o przewożeniu zapasówki czy dojazdówki w bagażniku: mocujecie je tam jakoś?

Podczas uderzenia czołowego takie leżące koło może podbić, przerzucić przez tę roletkę nad kanapą i ... nawet nie chcę myśleć.

Też mam w miejscu zapasówki zbiornik LPG, a wożę pełnowymiarowy zapas. Chyba zakupię jakiś ściągacz, żeby do uchwytów w podłodze chociaż to złapać.

Słuszne obawy czy przesadzam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie przesadzasz z dbałością o mocowanie. ostatecznie to ładne kilkanaście kg swobodnie przemieszczającej się masy.
Uchwyty w podłodze bagażnika to ideał w połączeniu z np. wąskimi pasami transportowymi - ale takie ułożenie pozbawia bagażnik funkcjonalności.
W Sceniku da się wykombinować mocowanie do bocznej ściany, w Meganie to rozwiązanie odpada ze względu na wysokość kola.
A co do rozmiaru opony pokazanej na zdjęciu - oponę 195/65R15 założono na tarczę oryginalnej dojazdówki 15" - tyle, że opona jest dla niej zbyt szeroka.
Oryginalnie, o ile pamiętam, stosowano  opony 155R15 (pełnoprofilowe) - zresztą rozmiar taki sam, jak stosowany w ... Syrenie 105...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Tak czytam ten temat, bo szukam "wspaniałego" pomysłu na wywalenie pełnowymiarowej dojazdówki z bagażnika, bo wiecznie jest ten sam problem z wyjazdem gdzieś "dalej", czyli butla lpg w zapasie + dojazdówka 16" do bagażnika i auto załadowane łącznie z miejscem za kierowcą pod sufit :) Rodzina 2 + 1 dziecko (łóżeczko turystyczne, wózek i inne "gadżety" niezbędne przy dziecku, Meganka 3 ph I hatchback, więc nie jest to rodzinne auto z zapasem w bagażniku.

Według Was dobra jest ta opcja z sznurem butylowym i kompresorem (bo jakoś ten spray mnie nie przekonuje chociaż nigdy go nie używałem) podzieli się ktoś swoim doświadczeniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!