Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spaliny lecące z odmy


Lewy

Rekomendowane odpowiedzi

Problem taki jak w temacie. Zauważyłem zupełnie przypadkowo, gdy otworzyłem przy pracującym silniku puszkę filtra powietrza i wyciągnąłem filtr. Po wkręceniu silnika na wyzsze obroty, z odmy lecą spaliny. O dziwo tylko spaliny a olej nie.

Jak one dostają się do pokrywy zaworow?

Jedyne co mi przychodzi do głowy to albo uszczelniacze zaworów albo któryś pierścień na tłoku.

Nie wydaje mi sie jednak, aby uszczelniacz zaworu mógł byc aż tak nieszczelny żeby puszczać spaliny. Z drugiej strony, gdyby to był pierścień, to raczej z odmy pluł by olej.

Juz nie wiem co o tym sądzić? Obawiam sie że pomiar kompresji przyprawi mnie o załamkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy, A mnie się wydaje- co zaznaczam, że to nie spaliny a pary gorącego oleju. Piszesz że występuje gdy silnik dostaje po garach. Obroty rosną, obroty pompy oleju także, ciśnienie rośnie, olej szybciej przepływa i zabiera ze sobą ciepło. To powoduje nagły wzrost jego temperatury i stąd ta para. Ponadto sprawdzasz to na postoju, więc miska olejowa także nie jest chłodzona pędem powietrza, jak to ma miejsce podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki lecą tylko spaliny a filtr nie jest nasączony olejem to wszystko w normie. Nie warto wpadać w panikę. Szczelność tłoka i cylindra nie jest idealna. Wysokie ciśnienie przy spalaniu zawsze przeciśnie trochę spalin do miski olejowej. Kanał do odmy jest tak zrobiony żeby niewielkie ilości oleju zatrzymały się i spłynęły spowrotem do miski a nie trafiły do filtra powietrza. Tak jest u Ciebie, więc wszystko działa zgodnie z założeniami. Sprawdź ciśnienia i jak nie ma za dużych różnic to luzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Jak one dostają się do pokrywy zaworow?

w silnikach starego typu oznaczałoby brak szczelności na pierścieniach i przedmuch do korbowodu. W jednostkach jak Twoja dopuszczalne jest ciśnienie w układzie korbowodowym a jego rozszczelnienie (np odłączeniem odmy) w niektórych markach doprowadza nawet do zaburzeń pracy silnika. Jeżeli w dieslu uturbionym nie dolewasz więcej niż litr oleju pomiędzy wymianami, to olej temat. Od litra w górę należy zacząć się martwić, od 1,5L w zwyż należy coś z tym zrobić.

Myślę, że u Ciebie jest są to właśnie opary oleju. Jaki kolor ma dym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic mi nie dymi tylko z samego poranka puści dymek bo olej pare kropel zbierze się w intercoolerze lub takiej czarnej puszcze za turbosprężarką. A to trwa jakieś 10 sekund, później jest spoko, leci tylko sadza jak dam po garach ( jak to w dieslu). Jestem po regeneracji turbo, tam gdzie mi robili to powiedzieli żebym sprawdził szczelność odmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie sprawdzałem na zapalonym jedynie na zgaszonym poleciało trochę z odmy do rury za filtrem a przed turbo... Od wymiany do wymiany (15 tysięcy) uciekło mi z 6 kresek do 3 kresek na wyświetlaczu

 

[ Dodano: 2009-06-28, 17:44 ]

Ciekaw jestem czy te opary gazów z odmy można w końcu puścić w atmosferę czy muszą być jednak wciągane ciśnieniem z dolotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!