Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klima podczas jazdy super , na postoju brak :(


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Scenic 1,6 + gaz climatronic. Mam chyba nietypową przypadłość mojej klimy. Jest po pełnym serwisie, napełniona, wyczyszczona, nowy osuszacz, uszczelnienia itp. Klima podczas jazdy działa super i na wylocie z kratki temp 2,5stC. Niestety jak tylko auto stoi czy to na światłach czy w korku wydajność klimy totalnie słabnie i na wylocie z kratki mam 13-14stC. Niestety wymagania mojej korporacji taxi w której jeżdżę to poniżej 8stC podczas postoju :-/ Ma ktoś jakiś pomysł co może być nie tak ???

Byłem u kilku "fachowców" ale dla nich jak klima działa podczas jazdy to jest wszystko oki.

Dodam, że pierwsze co mówili i wydawało im się, że w tym problem to nie załączający się wentylator, ale z nim wszystko oki i przy włączeniu klimy załącza się i przyspiesza jak potrzeba.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłbym też wentylator, czy się załącza.

Sorki, nie doczytałem pierwszego posta. Wszystko wskazuje na małą wydajność układu, czyli sprężarka.

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima podczas jazdy działa super i na wylocie z kratki temp 2,5stC. Niestety jak tylko auto stoi czy to na światłach czy w korku wydajność klimy totalnie słabnie i na wylocie z kratki mam 13-14stC.

Musze kolegę zmartwić. Klima manualna w megance na 4 biegu (temperatura ustawiona na min) daje z kratek temperaturę około -4 st.C. Podczas jazdy jak również podczas postoju. Więc w twoim przypadku nie jest wszystko w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...daje z kratek temperaturę około -4 st.C...
nie wiem, czy dobrze zrozumiałem? MINUS 4 stopnie? moja klima daje ok. 5* przy temp. zewn. ok. 26-28*C Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to szacun - można się zamrozić :)

jeszcze nie słyszałem (czytałem) by ktoś miał poniżej 0*.

przeważnie w granicach 4-6*C najniższa.

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi :)

Jutro karcher w dłoń i maxymalne czyszczenie ..... zobaczymy czy pomoże :)

A jak nie to chyba trzeba będzie wyposażyć się w nową sprężarkię :)

Chyba, że ktoś ma jeszcze jakiegoś pomysła to dawać !!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można się zamrozić

No można łatwo się nabawić zapalenia gardła. Już raz się tak załatwiłem w tamtym roku.

 

Jutro karcher w dłoń i maxymalne czyszczenie ..... zobaczymy czy pomoże :)

Pomysł z karcherem raczej jest nie dobry. Łatwo połamać żeberka od chłodnic. Najlepiej będzie oczyścić chłodnice od strony komory silnika sprężonym powietrzem z kompresora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No można łatwo się nabawić zapalenia gardła. Już raz się tak załatwiłem w tamtym roku.
nie wiem jak w M, ale SCII stopniuje klimę i nie daje od razu najniższej temp wraz z max wiatrakiem. chwilkę to trwa zanim schłodzi wnętrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatury to zaraz po nabiciu na placu w serwisie sprawdzali mi temperature w środkowej kratce, cały czas spadała i po może 2-3 min pokazywało -8 stopni. Możliwe że dalej by spadało ale przerwali twierdząc że jest OK. Teraz po prawie roku sprawdzając organoleptycznie ręką :) na pewno jest powyżej zera.

Edytowane przez kaag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przeczyściłem dość intensywnie chłodnice karcherem ale niic sie nie zmieniło :(

Odwiedziłem jeszcze 2 magików od klimy , posprawdzali i stwierdzili , że klima na 100% jest sprawna i problem musi tkwić gdzieś w kabinie.

Może ktoś w miedzyczasie wpadł na jakiegoś pomysła bo prawde mówiąc nie bardzo chce mi się wybebeszać całej deski rozdzielczej żeby dostać się do nagrzewnicy i wentylatorów wewnątrz auta żeby wszystko posprawdzać :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!