Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[F4R] Uszkodzony simering wałka rozrządu


Optima

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w końcu postanowiłem uszczelnić pokrywę wałków rozrządu. Powód - od jakiegoś półtora roku ciągle mi uciekał olej. Wg pobieżnych oględzin wyciek był na styku głowica-pokrywa zaworów w okolicach rozrządu; z tyłu silnika. Więc trudni było dojrzeć skąd to dokładnie leci. A gdy w ogóle to zauważyłem, to już wszystko było tak ubabrane olejem, że już nie szło dokładnie dojść skąd leci. W każdym razie olej lał się na pasek rozrządu i wiedziałem, że to nie spryzja jego żywotności. Ale zawsze nie było czasu by iśc zrobić to do garażu - a auto w końcu jeździło bez zarzutów, jedynie musiałem często dolewać olej.

Czas leciał, ja miałem świadomość, iż praca paska rozrządu w kąpieli olejowej to nic dobrego, za 3 tygodnie wyjazd na urlop - więc decyzja: trzeba w końcu się za to zabrać.

Więc wczoraj ściągnąłem rozrząd, koła wałków rozrządu i na końcu pokrwyę. Ku mojemy zaskoczeniu - ciekł jeden z simeringów, a nie spod pokrywy - ten simering wokół którego był właśnie największy wyciek - od wałak wydechowego.

A wyglądał tak jak na zdjęciu.

Uff... czyli miejsce wycieku zlokalizowane.

I teraz pytanie do bardziej doświadczonych:

- czy takie uszkodzenie powstało w trakcie poprzedniego ontażu simeringów? Robiłem to dwa lata temu i mam wrażenie, ale mogę się mylić, że właśnie od tamtego czasu tak uciekał olej. Ale pewności nie mam czy to było zaraz po wymianie czy z czasem. Uszkodzenie było z dołu wałka - więc mogłem go nie zauważyć wciskając go wałek i mógl sie podwinąć

- czy takie uszkodzenie mogło powstać w wyniku tzw.przedmuchów w silniku. Czy w silniku może byc aż takie ciśnienie, które by tak wywinęło ten simering na zewnątrz? Bo od jakiegoś czasu nie słyszę już charakterystycznego zaworu opar oleju/odmy czyli uuuu..uuuu...uuuu...uuuu - które u mnie było od zawsze i zawsze i regularne... uuuuu....uuuuu....

Więc mogła się odma zatkać/nie działać prawidłowo i ciśnienie szukało ujścia i poszło przez simering.

Na teraz:

- mam zamówione nowe simeringi

- nowy zawór par oleju. Stary rozebrałem ale nic w nim nie było co budziło by moją wątpliwość. Nawet był czysty, nie było ządnej mazi, osadu itp. Tylko tłusty od oelju. Ale zapomniałem jak był złożony, po drugie nie mam już co najmniej rok tego buuu buuu buuuu - postawiłem, a co tam: tyle rozbierania, by znów miało mi wydmuchac simering - i kupiłem nowy (jutro do odbioru w ASO).

Więc powtórze moje pytanie do mechaników i innych doświadczonych forumowiczów - co mogło tak uszkodzić simering?

post-7796-0-95797000-1404733680_thumb.jpg

post-7796-0-52759000-1404733689_thumb.jpg

Edytowane przez Optima
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, raczej powstało to przy zakładaniu. Przy dobrze założonym zimmeringu, wzrost ciśnienia powinien docisnąć wewnętrzną kryzę, albo wyrwać cały zimmering(raczej skrajność :) ). W silniku jest dużo miejsc, którymi nadciśnienie powinno zostać rozładowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciskaliśmy je stosując dobraną tulejkę i wkręcaliśmy śrubę do wałka rozrządu wpychając simering. Teraz postanowiłem włożyć simering przed nałożeniem pokrywy wałków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!