Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tylne światła przeciwmgielne


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • 10 miesięcy temu...

No i mnie dopadło sprawdzanie świateł.. Nie świeci przeciwmgielne z tyłu (żadne), żarówki wymienione. Kontrolka na desce świeci, styki poczyszczone, miernik pokazuje 4-4,1 V, bezpieczniki posprawdzałem są ok.

Gdzie dalej szukać?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Hahaha :-) ostatnio właśnie też mnie irytowalo dlaczego nie świeci prawy halogen a żarówka jest sprawna.... Szukałem z miernikiem i znalazłem ze są tylko 5 przewodów a powinno być 6. Pozostaje przeciągnąć dodatkowy przewód żeby świecił prawy halogen ale to kurna jakieś nieporozumienie ze strony producenta.

Edytowane przez scoobydooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... I zgodny z przepisami, oraz wytycznymi odnośnie świateł zamieszczonymi w kodeksie.

2 Tylne przeciwmgielne widziane we mgle skutecznie potrafią "zamaskować" włączenie świateł STOP jak hamujesz.

Przy jednym świecącym od środka drogi, to ono jest widoczne a przy hamowaniu pojawia się tej samej mocy światło w niewidocznej prawej lampie.

Nie jest to więc niedopatrzenie, a celowe działanie.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem fabrycznie dwa przeciwmgłowe w:

megane I coupe

Lagunie II phII liftback

Megane III kombi 2010

Espace IV 2003

Espace IV 2010

W espace jest to o tyle fajne, że lampki są oddzielne na dole w zderzaku, a lampy główne wyżej w słupku, nie ma szans, żeby pomylić ze światłami stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracanie do przykładów gdzie tylne przeciwmgielne są na oddzielnych miejscach, jak na blendach w megance, sceniolu I, czy też starym i IV espace nie jest dobrym porównaniem.

Nawet przykład Laguny jest nieporównywalny, przy pozornym zespoleniu tych lamp.

Przeciwmgielne są jednak oddalone od STOP-u

Tu chodzi głównie o S II gdzie te światła są zespolone i bardzo blisko siebie..

Najlepiej to ma wykombinowane Peugeot, przykładowo 206.

Jest jedno przeciwmgłowe zamontowane centralnie w dole tylnego zderzaka i nie ma problemów z niesymetrycznym świeceniem i dokładaniem instalacji, czy żarówek na nieświecącej stronie.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W coupe I po lifcie przeciwmgłowe są w głównych lampach, przed liftem były przy tablicy rejestracyjnej.

W lalce też były w głównych lampach. W mIII kombi to samo.

Uważam, że skoro tak wyszło w fabryce to tak powinno zostać, ale ogólnie rzecz biorąc, to we mgle powiniśmy być widoczni jak najlepiej. Co innego gdy ktoś zapomni wyłączyć tych świateł - wtedy nawet jedno świecące mocno oślepia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mnie też dopadł problem nie działającego światła przeciwmgielnego z tylu. Żarówka oki, kontrolka licznika sie zapala, w gniezdzie przyczepki pojawia się ~ 0,06V, pozostaly osprzęt auta dziala poprawnie. Zastanawia mnie czy moduł UCH steruje tym oświetleniem poprzez przekaznik? Może mu sie styki wypaliły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z modułu UCH idzie przewód bezpośrednio do lampy "mijając" tylko kostkę R2 pod fotelem kierowcy. Z modułu UCH do sprawdzenia złącze PP3 (12-ścieżkowe) SZARE pin nr 6 który jest właśnie od przeciwmgielnego. Więc do sprawdzenia kostka R2 i złącze w UCH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawione, winowajcą były prawdopodobnie zaśniedziałe kostki do gniazda przyczepki albo samo gniazdo, bo porozkręcałem i się samo naprawiło. Dodam, że zrobiłem to od dvpy strony bo najpierw sprawdziłem czy z UCH wychodzi zasilanie. Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!