Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Często się mówi o nieprzyjemnym zapachu po włączeniu klimatyzacji wynikającym najczęściej z zanieczyszczenia układu.

Ja mam sytuację trochę inną, zapach który mógłbym porównać do zapachu zawilgoconej tektury czy papieru czuć chwile po wyłączeniu klimatyzacji. Układ jest dezynfekowany coroku poprzez bezpośrednie spryskanie wymiennika ciepła preparatem Wurth oraz ozonowanie wnętrza.

Co może być powodem? Może to kwestia, że pracująca klimatyzacja bardzo wysusza powietrze a jej wyłączenie sprawia że odczuwam normalne "powietrze" jako "wilgotne"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego odpływu dobrać się to jakaś masakra, w zeszłym roku chciał nim napuścić płynu do dezynfekcji ale raz że dostęp wręcz niemożliwy dwa efekt lepszy jak napryska się przez otwór filtra i rurki nawiewów. Woda ładnie ścieka pod auto i to całkiem duża kałuża się robi więc jest raczej drożny. Osuszacz wymieniony w zeszłym roku przy standardowym przeglądzie klimy.

P.S. Ciekaw ile osób wogóle wymieni osuszacz, z tych co znam to nikt tego nie robi:)

Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw ile osób wogóle wymieni osuszacz, z tych co znam to nikt tego nie robi:)

Teoretycznie, zgodnie z zaleceniem serwisu, powinno się go wymieniać co jakiś czas, w praktyce przy prawidłowej eksploatacji, czyli wymianie czynnika, co 2-3 lata nie ma takiej potrzeby.

Natomiast w przypadku rozszczelnienia układu klimatyzacji powinien on zostać wymieniony.

Osuszacz nie ma najmniejszego wpływu na to czy śmierdzi z nawiewów, czy nie.

Natomiast na sprawność układu jak najbardziej.

W Twoim przypadku, proponuję napryskać płynu do dezynfekcji, właśnie przez otwór odprowadzenia skroplin.

Syn w Vectrze też ma podobnie, tyle, że capi w momencie uruchomienia klimy, 2-3 min i przestaje. Normalnie jak się jeździ beż klimy nic nie śmierdzi. Po włączeniu zaczyna śmierdzieć. Ponoć nic się z tym nie da zrobić.

Przypuszczam, że pomoże jedynie gruntowne przelanie wszystkich kanałów powietrza płynem do dezynfekcji, ale tego nie robiliśmy.

Pamiętaj jednak, że ja piszę o Vectrze B, a nie o Megane II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo. Puki klima działa powietrze jest bez zapachu. Pełna świeżość. Bezpośrednio po wyłączeniu, z nawiewow wyziera smród. Dezynfekcja pomaga na jakiś czas, niestety niezbyt długi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiennik był spryskany z każdej strony dość obficie.

Może faktycznie trzeba wlać przez otwór od filtra ze 2 lity wody z jakimś płynem do mycia i tak porządnie przepłukać odpływ aż wszystko ścieknie pod samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!