Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektro zawór KZFR czy powinien być luźny?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czytałem trochę na forum o ów elektro zaworze kzfr, bo mam pewien dylemat, nie jestem pewien czy jest on w 100% sprawny a wydawać kilka stów na nowy mnie przeraża.

Wygląda to tak że czyściłem go już i ten sworzeń który jest w środku lata luźno, a podobno powinien być sztywny. Robiłem eksperyment i odłączyłem zawór, jadać z 3 po prostej drodze od 1500obr/min liczyłem czas aż osiagnie 3000obr/min z wcisnietym pedałem gazu do deski czas 7sec następnie wykonałem to na podłączonym zaworze.....czas identyczny nie ma żadnej różnicy ( prócz błędu który się wyświetla po rozłączeniu elektor zaworu co jest oczywiste)i tu moje pytanie czy zawór jest dobry ? Dodam że po podłączeniu pod aku działa przesuwa sworzeń, tylko czemu lata lużno i jak to wyglada od środka czy kzfr dostaje cały czas olej? czy nie? W przeciągu miesiąca dwa razy zdarzyło mi się po odpaleniu auta 5sec trzeszczało kzfr mam obawy co do prawidłowej pracy tego zaworu <_<

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak olej do pelna mam pelensyntetyk... jak mam test zrobic jak nie ma bledu? jezeli odepniesz elektrozawor to musi ci wyskoczyc blad.. i go nie skasujesz jak nie bedzie podlaczony :)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Elektrozawór wyczyszczony.. po podłączeniu pod aku działa za każdym razem.. ALE! Auto dalej gaśnie.. nie za każdym razem ale coraz częściej się to zdarza :/(do tego w przeciągu dwóch tygodni dwa razy po odpaleniu był grzechot najprawdopodobniej kzfr) Dodam że jak gaśnie to mogę go odpalać i cały czas gaśnie, lecz gdy ruszę przejadę te nie wiem 20m wrzucę na tą dwójkę to już nie gaśnie:0 ( przepustnica czyszczona, filtr paliwa wymieniony) Wczoraj jak tak gasnął to odłączyłem zawór kzfr i przestał gasnąć, przez sekundę obroty szarpało niżej ale nie zgasł...Więc czy ten zawór jest dobry czy nie? ;/ bo już jestem głupi, a najgorsze jest to że nie mam odnośnika co do dynamiki mojego auta... no bo jak go pocisnę od jedynki to idzie...ale jak już chce to zrobić z dwójki to auto przyśpiesza powoli i równo...nawet gdy wcisnę pedał gazu do polowy czy to do deski to nie ma żadnej różnicy..auto przyśpiesza tak samo..tylko komputer pokazuje różnice w spalaniu miedzy tym wciśniętym gazem na całego a do połowy. Swego czasu tłumaczyłem to sobie tym że silnik 1.6 16V dla megi w kombiku to za mało.. to jaki dramat musi być z silnikiem 1.4 16V :0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam

Wymieniłem rozrząd i KZFR.. już nie trzeszczy przy odpalaniu... ale nie odczuwam poprawy.. jak przyspieszało tak przyśpiesza :/ sprawdziłem znów elektrozawór... okazało się że naciągnąłem sprężynę za mocno i elektromagnes nie był w stanie przesunąć sworznia w środku...rozebrałem go jeszcze raz.. poprawiłem sprężynkę wyczyściłem... elegancko domyka za każdym razem elektrozawór... już myślałem że nareszcie coś się udało zrobić z tą felerna "mocą".. lecz niestety nic to nie dało :/ wychodzi na to że jak elektromagnes nie działał (wtedy gdy sprężynka była za mocno rozciągnięta)a teraz jak działa.. to jest bez żadnej różnicy... wiec dedukuje że to nie jest problem elektrozaworu...ani KZFR wymienione tydzień temu na oryginalne... i co teraz? kasa poszła a efektu zero! :(

 

Dodano: 10 lip 2015 - 18:40

I kolejne nowości... Podłączyłem żarówkę pod kable elektrozawór i co ciekawe... Żarówka zaczęła świecić od 1100 obr/min przez cały zakres obrotów... Więc elektrozawór się załącza od tych 1100obr i KZFR pracuje przez cały czas! Więc moje pytanie jest takie dla czego komp kasuje pracować koło zmiennych faz od 1100obr aż do odcięcia gazu... A nie jak to powinno być od 1500 do 3000obr/min?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejne nowości... Podłączyłem żarówkę pod kable elektrozawór i co ciekawe... Żarówka zaczęła świecić od 1100 obr/min przez cały zakres obrotów... Więc elektrozawór się załącza od tych 1100obr i KZFR pracuje przez cały czas! Więc moje pytanie jest takie dla czego komp kasuje pracować koło zmiennych faz od 1100obr aż do odcięcia gazu... A nie jak to powinno być od 1500 do 3000obr/min?

 

Ponieważ elektrozawór nie jest sterowany samym napięciem, tylko poprzez współczynnik cyklicznego otwarcia, a żarówka nie pokaże Ci zmiany tego współczynnika.

Edytowane przez grezur
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!