Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak na stałe wyłączyć auto START-STOP w Megane 3 1.2TCE RLINK?


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.07.2019 o 20:25, aniewa napisał:

Po wyłączeniu systemu trzeba jeszcze wyłączyć komunikaty. Poniżej scren z ddt4all. System na stałe wyłączony i brak komunikatów. Wyłączenie S&S znajduje się w module USM/UPC.

12.thumb.jpg.b80a1c0a4bba1fae5090ce77877b49c8.jpg11.thumb.jpg.4b1a22f7ffc6c479f613518e850d9683.jpg

Tak, zaznaczam dokładnie te pola co są tutaj zaznaczone. Tyle, że w ECU Tweaker. Na Win 11 ddt4all nie chce u mnie działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mądrego nie doradzę, jedyna opcja by komunikat nie świecił to zmienić ostatnią wartość na StopStartStateDisplayReques alert inhibited i ecutweaker powinien to zrobić tym bardziej, że zmienia pierwszą wartość.

edit

Dodam jeszcze, że pomimo wyłączenia komunikatu na tablicy wskaźników przy skanowaniu komputerem sterownika silnika będzie błąd systemu S&S.

Myślę, że jednak masz problem z elmem. Sprawdź jeszcze czy zmienia inne  parametry. Raz tak miałem, że elm łączył się z np. tablicą wskaźników a w UPC nic nie zmieniał. Spróbuj czy włączy z powrotem S&S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Mam pytanie z innej beczki. Czy da się zrobić tak żeby można było samemu dozować czas krecenia rozrusznika. Bo niestety tak jest ze jak naciskasz przycisk start stop on sobie sam kręci do momentu odpalenia silnika. Widzę że czasami tak jest jakby trwalo to za długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam.

Mam takiego ELM'a https://allegro.pl/oferta/elm327-bt-pic18f25k80-bluetooth-mini-obd2-torque-8866002504 i jestem w stanie odczytać wszystkie parametry z USM takie jak STOPSTARTInhibit, Dist, VehSpeed itp., jednak podczas próby zapisu SS na "Stop Start inhibited" dostaję błąd (w wolnej chwili spiszę jaki dokładnie). Testowałem USM 2010_SW6 oraz USM 2010_SW7 i jest ten sam błąd (Megane/Scenic III Ph2, robiłem to z włożoną kartą).

Tym samym ELM'em byłem w stanie np. aktywować otwieranie klapy bagażnika z pilota bez problemów.

 

Ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!