Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak na stałe wyłączyć auto START-STOP w Megane 3 1.2TCE RLINK?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam nie rozumiem problemu, nie puszczam sprzęgła na światłach, i auto nie gaśnie :D nie mam jakoś nawyku przerzucania na "luz" i samopas pozostawienia "pedałów". Jak wjeżdżam do miasta ( prowadzi do niego 30km ekspresówki) to z automatu zapobiegawczo zawsze wyłączam Start&Stop, a tak to mi w niczym ten system nie przeszkadza. Jak jeżdżę normalnie, i auto nie dostaje po garach to nawet mi pasuje jak się wyłączy, sam to wtedy symuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano. Nie napisałeś, że nie chodzi o Megane. Ja w autach z S&S jakimi jeździłem (Auris i aktualnie Q7) wyłączam to dziadostwo automatycznie po uruchomieniu silnika. Mam już taki odruch ale w tych autach stosunkowo łatwo dostępne są przyciski o tej funkcjonalności. Serce boli jak dojeżdżasz do bramek na autostradzie albo po prostu do celu po iluś tam kilometrach i auto gaśnie od razu. Tato w RIO też wyłącza i też robi to już odruchowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja przed chwilą wyłączyłem s&s za pomocą pyclip. Jedyny minus taki że po uruchomieniu silnika pojawia się na 5 sekund monit stop i star do kontroli.

 

Mi nie udało się do s&s po 3 latach przyzwyczaić.  

20190627_192855.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
Dnia 25.11.2018 o 01:40, rjb napisał:

Cześć. Odgrzewam kotleta, ale proponuję wejść na tą stronę wiele wyjaśni i pomoże. Dla nie znających francuskiego otwierać w google chrome http://www.meganers.fr/phpBB3/viewtopic.php?f=50&t=51252

Pozdrawiam

Start stop wyłączenie.png

Napisz na priv, bo ja nie wiem jak to tutaj zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@aniewa

Czy spotkałeś się z takim problemem, że ECU Tweaker zapisuje opcje "Start Stop inhibited" a nie zapisuje opcji o wyłączeniu komunikatu "StopStartStateDisplayRequest"? Próbowałem wyłączyć ten komunikat kilkanaście razy i kończy się na tym, że wracam do tego ustawienia i jest cały czas "StopStartStateDisplayRequest" a nie "Stop StopStartStateDisplayRequest". 

Z góry dzięki za pomoc (i przepraszam jeśli było a się nie dokopałem do tego)

(Samochód to Megane 3 1,5 dci 2016 r.)

Edytowane przez wotek16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!