Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie działa dżojstik na telefonie


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś zna jakieś ogarnięte ASO w Poznaniu, które mogłoby mi wgrać nowy soft do radia w MIII ph2? W ASO Rosiak i Syn w Komornikach twierdzą, że obecnie wgrane (First_2.2.0.19 Classic) jest najnowsze. Co prawda już dzwoniłem i podjadę do nich jeszcze raz, ale za wiele sobie nie obiecuję. Aktualna wersja to nadal First_3.0.0.27 Classic, czy wyszło coś nowego?

 

Dodano: 07 lip 2015 - 14:41

Tak jak podejrzewałem, ASO obstaje przy swoim, że mam aktualną wersję (2.2.0.19) oraz, że rolka nie służy do obsługi telefonu, ale tylko do radia. Swoją opinię podpierają ponadto tym, że w stojących u nich fabrycznie sytuacja wygląda dokładnie tak samo, jak u mnie. Czy któryś z kolegów, mających wgraną nową wersję softu, mógłby zrobić u siebie w aucie zdjęcie albo nakręcić wideo? - tak aby było widać, że rolka działa na telefonie i aby było widoczne na wyświetlaczu oznaczenie wersji softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leżeli masz na myśli rolkę w pilocie przy kierownicy to niestety mają rację, rolka nie służy do obsługi funkcji telefonu.

Rolka nawet nie w pełni obsługuje funkcje radiowe. Można nią przewijać pewne funkcje radiowe ale zatwierdzić pilotem już nie idzie, tylko przyciskiem na panelu radia, bezsens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lelupi, w innym wątku: KLIK, pisałeś, że masz soft 3.0.0.27. Możesz napisać co on zmienia i gdzie w Poznaniu Ci go wgrali? Bo jak mówię ja mam 2.2.0.19 i u Rosiaka twierdzą, że nic nowszego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft wgrywali u Rosiaka albo u Smktała-Leszno. Nie pamiętam, w obu ASO serwisuje swoje auta.

Pierwszy raz wgrywali na moje zgłoszenie problemów z radiem. Następowały samoistne restarty radia.

Co wniósł nowy soft? W zasadzie nie zmienił nic. Jeżeli dobrze pamiętam to powiększyła się skala regulacji barwy dźwięku i pojawiły się kłopoty z odtwarzaniem mp3. Obecnie po każdym uruchomieniu auta startuje od początku ostatnio odtwarzany utwór. Z zauważalnej użyteczności i funkcjonalności nie wniosły nowe softy nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo + rozwiązał się sporadyczny problem z brakiem możliwości rozłączenia rozmowy telefonicznej. Ogólnie nowe oprogramowanie oficjalnie dodaje obsługę nowych telefonów, a przy okazji rozwiązuje stare problemy... powodując nowe. Rolka w pilocie nigdy nie umożliwiała zatwierdzania kliknięciem i żadne oprogramowanie tego nie rozwiąże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie cały czas o rolce w pilocie pod kierownicą?

U mnie obsługuje telefon, wciskając ją odbieram i kończę romowę, wybieram numery (z ksiązki, listy ostatnich numerów - wciskam i wybiera się numer)

Przewijam i zatwierdzam (wciśnięciem) utwory z pendrivea, płyty.

 

Wszystko rolką w pilocie pod kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyświetlaczu jest napis: "Wersja First_3.0.0.27 Classic"

Chyba nie ma ph3

Może to kwestia telefonu - mam francuskiego Alcatel one touch idol.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Nexusie 5 nie działa. Ale i tak zostawię chyba temat, bo uporali się z tym, co mnie najbardziej wkurzało (spod kierownicy nie można było odebrać połączenia, jedynie odrzucuć). W ASO rzekomo sprawdzali sprawę rolki na nowych Megankach ph3, na różnych telefonach (Samsungach, LG) - i twierdzą, że nie działa. Deku, pewnie masz ph3 - duży romb na masce i ledy dzienne w zderzakach, czy mały romb i ledy w reflektorach? Możesz wrzucić foto radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deku, pewnie masz ph3 - duży romb na masce i ledy dzienne w zderzakach, czy mały romb i ledy w reflektorach? Możesz wrzucić foto radia?

Postaram się wrzucić.

Tak, mam ledy w zderzakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne i ciekawe, jesteś pierwszą osobą, której rolka działa.

To nie jest kwestia z jakim telefonem współpracuje zestaw z auta. W naszych autach nie jest aktywny "klik" rolki, bo nie działa również w funkcjach radiowych.

W phase 3 pewnie coś zmieniono bo w phase 2 odbiór i zakończenie rozmowy następuje nie po kliknięciu rolki pilota tylko,(hmm... nie pamiętam) pauzy?

Owszem rolką można zmieniać kolejno utwory z pendrive ale tylko kolejno. Wchodząc na listę utworów, można tylko przewijać góra-dół a nie można wybrać konkretnego utworu do odtwarzania.

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to "jako całość" system nie działa jak należy. Tzn. rolka działa, można odbierać i wybierać numery.

Ale czemu nie działa odbieranie wyznaczonym do tego przyciskiem (pomiędzy przyciskami głośności)? Zamiast tego, po wciśnięciu pojawia się "PAUZA" na wyświetlaczu.

 

 

Jeszcze raz. Rolka działa właściwie wszędzie gdzie się od niej tego oczekuje. Nie działa natomiast odbieranie i dzwonienie wyznaczonym do tego przyciskiem (właściwie ponieważ rolka działa mi to nie bardzo mocna nie doskwiera i zupełnie o tym zapomniałem do momentu, kiedy musiałem zrobić zdjęcia).

post-75111-0-20590500-1436774501_thumb.jpg

post-75111-0-23152000-1436774508_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie samo radio i pilota. To widzę, że niezłe jaja z tym systemem. U mnie działa odbieranie przyciskiem pomiędzy przyciskami głośności - krótkie naciśnięcie odbiera połączenie, długie - odrzuca. W czasie słuchania radia lub CD włącza pauzę. Natomiast na początku coś było ewidentnie skopane - można było tylko odrzucić połączenie. Serwis się z tym uporał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to "jako całość" system nie działa jak należy. Tzn. rolka działa, można odbierać i wybierać numery.

Ale czemu nie działa odbieranie wyznaczonym do tego przyciskiem (pomiędzy przyciskami głośności)? Zamiast tego, po wciśnięciu pojawia się "PAUZA" na wyświetlaczu.

 

 

Jeszcze raz. Rolka działa właściwie wszędzie gdzie się od niej tego oczekuje. Nie działa natomiast odbieranie i dzwonienie wyznaczonym do tego przyciskiem (właściwie ponieważ rolka działa mi to nie bardzo mocna nie doskwiera i zupełnie o tym zapomniałem do momentu, kiedy musiałem zrobić zdjęcia).

Pilota posiadam identycznego, prawie i to właśnie chyba czyni różnicę.

Mój pilot posiada inne funkcje-opisy niektórych klawiszy:

-"source audio" mój posiada "media"

-"tel" mój posada "radio"

-na moim nie ma w oznaczeniu rolki "OK"

-reszta jest tak samo

Z pilota nie posiadam możliwości zainicjowania rozmowy co jest dla mnie dużą porażką całego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, u mnie jest tak samo jak u Lelupi - nie zwróciłem uwagi na te detale. Ktoś pisał już w tym wątku, że wymienili mu w ASO na próbę pilota na takiego jak ma Deku - nie pomogło za bardzo, bo trzeba by razem z nim wymienić również wyświetlacz na taki z phIII. Wygląda na to, że po prostu w phII w joysticku nie ma funkcji OK i obsługi telefonu rolką.

post-76463-0-43748600-1437161499_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!