Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wygląda sprawa montażu klimatyzacji do megane II 1.4

niestety nie posiadam klimy :evil: i naszła mnie myśl ( moze głupia ) żeby sie dowiedziec ile moze mnie teraz taka przyjemnosc kosztowac i jakie mogą byc tego konsekwencje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Moze tez zadam glupie pytanie ale ...

Nie ma głupich pytań.

Z tego co wiem, wszystko można zrobić - problem jest tylko w kosztach. Nie wiem czy trzeba zmieniać układ chłodzący (sprężarka, parownik, skraplacz, przewody i osprzęt), nie wiem czy trzeba zmieniać komputer sterujący klimatyzacją - ale na pewno trzeba zmieniać sterownik na desce i co najmniej dołożyć czujnik temperatury wewnętrznej.

Pytanie - czy warto <ok>

Niby trochę więcej komfortu, ale musisz dłubać, płacić za zmianę i na koniec masz parę dodatkowych urządzeń które mogą się zepsuć...

Swoją drogą renault mógły pomyśleć o sprzedaży "packów" - kompletnych rozwiązań w kwestii klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam a ja po 10 dniach walki zakończyłem dzisiaj montaż klimatyzacji do megane I ph2 1,4 16V 2000r Koszt :zakup kompletu klimy z anglika + wiązki elektryczne 1050 +150 nabicie + 40 filtr nawiewu. Dzisiaj przy temp. 29st na wolnych obrotach uzyskałem 8st przy nawiewie zewnętrznym pan od klimy powiedział że to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Witam a ja po 10 dniach walki zakończyłem dzisiaj montaż klimatyzacji do megane I ph2 1,4 16V 2000r Koszt :zakup kompletu klimy z anglika + wiązki elektryczne 1050 +150 nabicie + 40 filtr nawiewu. Dzisiaj przy temp. 29st na wolnych obrotach uzyskałem 8st przy nawiewie zewnętrznym pan od klimy powiedział że to dobrze.

 

Czy możesz opisać dokładniej z czym trzeba było walczyć. Ja mam 1.6e coupe i też chcę założyć klimę, wiem, że w kompie jest wejście i wyjście dotyczące klimy wejście to info o włączeniu a wyjście to pozwolenie włączenia klimy. Z tego co wiem tak jest w każdym kompie ale mogę się mylić - wskazywałoby to że trzeba zmienić instalację a nie komputer, pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1.6 8V potrzebna jest łapa silnika :/ a wraz z nia inna pompa wspomagania i tez inne przewody do tego.Zdaje sie ze tez koło paskow napedu jest inne niz bez klimy( srednica).Reszta dosyc prosta o ile masz obieg wewnetrzny... POmijam zabawe z elektryka bo to jest jednak najbardziej zakrecone :mrgreen: Faktycznie w kompie sa takie złacza-kiedys mocno interesowałem sie tematem montazu klimy.Acha..najlepiej wymienic cała chłodnice wody-wmontowac nowa wraz z ta od klimy.... tO tak skrotowo i wybiorczo bo pozno juz a rano do pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po wymianie całego silnika [bez osprzętu], po kole pasowym wychodzącym z silnika poznałem, że to silnik od auta z klimą, więc kilka rzeczy by odpadło. Faktycznie pompa wspomagania powinna mieć szersze koło pasowe.

Mam 10 letnią Megankę z pierwszej ręki w skórach i pełnej elektryce z naszego ASO i szkoda mi jej sprzedawać, żona robi prwo jazdy i chcę to auto zostawić dla niej bo jest w dobrum stanie i ma mały przebieg.

Pzdr.

 

[ Dodano: 2008-07-31, 23:32 ]

Aha no i mam obieg wewnętrzny :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!