Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II.Wyciek oleju z silnika


Bolek G

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam delikatny(jak to można nazwać) wyciek oleju z silnika w okolicach turbinki.

Jest to silnik 1,5dci 100KM. Megane II.

Jak autko było jeszcze na gwarancji, wystąpiła ta sama usterka.W ASO

wymienili uszczelke i po sprawie.Powiedzmy,bo teraz,kiedy gwarancja sie skończyła,

znów widze że z tego samego miejsca się sączy olej.

 

Zastanawiam się,czy w serwisie specjalnie w ten sposób usuwają usterki,żeby klient

wcześniej,czy pożniej do nich powrócił ?? ,lub złośliwość rzeczy martwych.

 

Wydaje mi się że jest to uszczelka pod turbinką- kolektorem,coś w tym rodzaju.

Czy ktoś może mi doradzić,jak to samemu wymienic??

 

Za wszelaką podpowiedz,poradę,z góry dziekuje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ciężka sprawa, tylko dlatego że dostęp do tego miejsca jest fatalny. A o serwise renault to ja mam swoje zdanie i to nie najlepsze. Lepiej smamemu pomyśleć niż dać im auto do roboty. Więcej zepsują niż zrobiął. A konkretnie skąd ten olej? z okolic skąd bierze powietrze czy gdzieś z przewodów bocznych??? bo może wystarzczy podokręcać nakrętki?? pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od lutego trochę czasu upłynęło,kiedy pisałem ten post.Narazie zmieniłem opaskę zaciskową na wężu

gumowym zdaje się doprowadzające powietrze do turbinki,i dalej obserwuje czy jeszcze

gdzieś wycieka olej.

Jest ciężki dostęp do całej turbinki,z kanału jak i z góry samochodu.

Także trzeba się nieżle pogimnastykować.

 

Spróbuje jeszcze podokręcać wszystkie śruby w pobliżu.Może cos pomoże.

Dzięki za podpowiedż.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! skoro piszesz, że olej pojawił się na rurze doprowadzającej powietrze do turbiny ( przewód z prawej strony turbiny prowadzący do filtra powietrzego) to, ze pojawił się tam olej to normalka - jedyne co możesz zrobić to dokręcić objemke, tylko tyle. Moi znajomi mają takie same trochę spocone:)) ojelem przewody w tym miejscu. W każdym turbo dieslu to normalka. Trzymaj się. Nara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!