Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic II - okolice Częstochowy


sajmonp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Nadszedł czas rozstania z moim starym wozidłem. Jako, że zawsze podobał mi się scenic I, a chciałbym coś technologicznie nowszego, wybór padł na scenic II.

Wyszukałem kilka ofert z mojej okolicy, czy jakaś miła duszyczka mogła by rzucić okiem?

 

- po mamusi, ogłoszenie ponowione, widziałem je już wcześniej

- Po żonie, jest lpg i chyba dużo jeżdzone (na foto sprzed roku jest 112tys, w ogłoszeniu 160)

- dwulitrowiec wygląda na użytkowany (nie handlarz), kuszą zimówki gratis :)

- typowy handlarz

 

Generalnie wolałbym autko od prywatnej osoby, które na co dzień jeździło , jakoś nie ufam w sprowadzanym autom w stanie idealnym.

Jeszcze takie pytanie: rozumiem, że przełom 2003/2004 to początek produkcji. Czy nie lepiej szukać czegoś nowszego? Głównie chodzi mi o awaryjność (podobno elektronika coś nie ten teges), czy coś się zmieniło wraz z wypuszczeniem ph2?

Ogólnie rzecz biorąc chciałbym zmieścić się 15tys zł. Jeśli coś zostanie, nie będę płakał (będzie np na opony lub pierwszy przegląd). Z drugiej strony, gdyby była super okazja złapać coś w bdb stanie i wyposarzeniu, lub nawet jakiegoś Granda i trzeba byłoby zwiększyć budżet - zawsze jest debet na karcie :) Szukam benzyny - głównie krótkie trasy.

 

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

- na zdjęciach nic podejrzanego nie zauważam, a może dlatego, że jest ich mało. W zasadzie wiele nie pokazał. Zdjęcia nie są aktualne, bo na drzwiach jeszcze gęsto i zielono;

- jaki w końcu ten przebieg, 110 kkm czy 115 kkm? W różnych miejscach ogłoszenia podał różne dane;

- bogata wersja wyposażenia, auto może być warte swojej ceny, tym bardziej, że było wymieniane nie mało. Szkoda tylko, że klimatyzacja manualna. Obecność systemu ESP nie jestem w stanie stwierdzić, ponieważ na tych zdjęciach tego nie widać.

 

2.

- do sprawdzenia naklejka na progu przy lewym tylnym kole. Z prawej strony jest, niestety z lewej zdjęcia brak;

- w opisie podaje inną wartość przebiegu w porównaniu ze wskazaniem licznika. Podejrzewa, że jest dużo większa;

- urwana rączka regulacji wysokości fotela kierowcy;

- system ESP/ASR jest;

- urwany zaczep rolety w prawych tylnych drzwiach. Lewych nie widać;

- zdjęcia słabej jakości i mało, nie ma jak porównać opisanego wyposażenia ze stanem faktycznym.

Jak dla mnie to auto mało zachęcająco wygląda na tych zdjęciach. Zastanawiam się skąd taka cena. Wydaje mi się, że jak na 2003r to trochę za dużo, ale kto wie...

 

3. Wygląda ładnie.

- wyposażenie zgodne z opisem. Może poza kierownicą wielofunkcyjną, chyba że miał na myśli możliwość włączania klaksonu;

- naklejki na progach wyglądają na nowe - do ewentualnego sprawdzenia;

- dach otwierany, sprawdź czy nie przecieka. Było kilka razy opisywane na forum, że czasem może już być nieszczelny, szczególnie z tego roku. Do sprawdzenia;

- nawet okresowe przeglądy były robione, niestety nie jestem w stanie dopatrzyć się, z którego roku jest ostatni wpis;

Auto na zdjęciach prezentuje się fajne. Myślę, że warto oglądnąć go osobiście.

 

Scenica II PhI produkowano od czerwca 2003 roku do podajże września 2006. W PhII zmieniono co nieco. Nie tylko wygląd zewnętrzny, ale i niektóre podzespoły. Na przykład moduł połączeń w komorze silnika został tak ulokowany, że wyeliminowano wady poprzedniego rozwiązania. To właśnie ten element był m.in. częstą przyczyną wariującej elektryki w aucie. W Ph II już te problemy nie są tak zauważalne, jeśli w ogóle występują. To tylko przykład. Niemniej jednak wiele elementów zostało niezmienione i dalej były z nimi problemy.

Nie ma co narzekać, ponieważ nie ma idealnych rozwiązań. Jak to się mówi - jak się dba, to się ma i sprawdza się to w każdej sytuacji. Oczywiście trzeba wcześniej uważać, żeby nie kupić jakiegoś "ulepa".

Myślę, że do 15 tyś. zł spokojnie można kupić dobrego Scenica, nawet z 2005 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz ładnego scenica w Częstochowie ? Skontaktuj się z tym gostkiem i powiedz że jesteś z tego forum. Kupowałem u niego dwa auta i wszystko ok. Dzwoń pod ten numer, możesz powiedzieć że masz go od Tomika z forum 519052672

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1...

Szkoda tylko, że klimatyzacja manualna. Obecność systemu ESP nie jestem w stanie stwierdzić, ponieważ na tych zdjęciach tego nie widać.

Manualne sterowanie klimą chyba jest do ogarnięcia. BYleby działała. Po przesiadce z matiza wszystko będzie lepsze, nawet manualne sterowanie :)

2...

- w opisie podaje inną wartość przebiegu w porównaniu ze wskazaniem licznika. Podejrzewa, że jest dużo większa;

- urwana rączka regulacji wysokości fotela kierowcy;

czyli fotela nie ustawię... myślę, że od sierpnia 2013(data zdjęcia) po prostu natrzepane jest 50tys, zwłaszcza, że po coś ma lpg..

3...

- naklejki na progach wyglądają na nowe - do ewentualnego sprawdzenia;

- dach otwierany, sprawdź czy nie przecieka. Było kilka razy opisywane na forum, że czasem może już być nieszczelny, szczególnie z tego roku. Do sprawdzenia;

- nawet okresowe przeglądy były robione, niestety nie jestem w stanie dopatrzyć się, z którego roku jest ostatni wpis;

Auto na zdjęciach prezentuje się fajne. Myślę, że warto oglądnąć go osobiście.

jak są nowe, to znaczy że coś mogło być robione?

kurcze, nie zwróciłem uwagi na dach, nie jest mi do szczęścia potrzebny.

i czy 2litrowy silnik nie zrobi wirów w baku???

Myślę, że do 15 tyś. zł spokojnie można kupić dobrego Scenica, nawet z 2005 roku.

czyli nadal to będzie ph1.

 

Jeszcze pytanko: na co zwrócić uwagę w perwszej kolejności (tzn co najczęściej może być niehalo w tych rocznikach)?

Gdzie szukać ewentualnych początków rdzewienia? Bardzo łapie rdza ten model?

 

@Tomik

Kontakt tylko telefoniczny, czy jest gdzieś oferta tego 'gostka'? Jakieś dodatkowe informacje można prosić?

 

Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nr 3:

-dużo większego wiru w baku niż 1.6 16V nie zrobi, z doświadczenia i tego co mam w domu widzę niewielką różnicę między 1.6 16V a 2.0T (czyli mocniejszy niż ten z ogłoszenia);

-nowe naklejki na progach mogą sugerować niedawna naprawę blacharską lub lakierniczą;

-gratisowe zimówki mogą być przydatne. Ale zależy na co trafisz, jak kupowałem kilka lat temu poprzedni samochód też dostałem z nim zimówki. Razem z letnimi zaraz po zakupie trafiły do kosza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1)

Do obejrzenia - ale jak taka perełka - to dziwne, że długo się sprzedaje

 

ad. 2)

Dla mnie auto na zdjęciach sprawia wrażenie zaniedbanego. Jakbym sprzedawał to starałbym się by to jakoś wyglądało, a tu zdjęcie bez kołpaka, jakby nawet nie umyty itd. Po drugie - dla mnie używanie przez kobietę jest wadą, a nie zaletą. Osobiście ogłoszenie mnie nie zachęciło

 

Mam wrażenie, że ceny poszły w górę. Jeszcze niedawno myślałem, że za swojego mogę oczekiwać góra 11 tys. zł. A tu widzę, że może i do 13 tys. dobiję heheheh marzenie, wiem. W końcu mój nie będzie od handlarza, w 100% bezwypadkowy i nawet fajnie wyposażony.... tylko przebieg może być przeszkodą dla statystycznego Kowalskiego. Ale będę sprzedawał bez pośpiechu do IV 2015 - im bliżej tej daty tym lepiej będzie opuścić cenę niż pakować się w kolejne ubezpieczenie i przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1)

Do obejrzenia - ale jak taka perełka - to dziwne, że długo się sprzedaje

w sumie mi ta sztuka jakoś najbardziej się widzi :)

Mam wrażenie, że ceny poszły w górę. Jeszcze niedawno myślałem, że za swojego mogę oczekiwać góra 11 tys. zł. A tu widzę, że może i do 13 tys. dobiję heheheh marzenie, wiem. W końcu mój nie będzie od handlarza, w 100% bezwypadkowy i nawet fajnie wyposażony.... tylko przebieg może być przeszkodą dla statystycznego Kowalskiego. Ale będę sprzedawał bez pośpiechu do IV 2015 - im bliżej tej daty tym lepiej będzie opuścić cenę niż pakować się w kolejne ubezpieczenie i przegląd.

Bo scenic za takie to chyba dość fajna opcja, widzę ich coraz więcej (albo po prostu wzrok mi się wyostrzył na ten model)

czy rozumiem, że swojego chcesz sprzedać, a jedyna jego wada to przebieg? może nie warto czekać do wiosny ;)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety - ale "nowy" pojazd dopiero się produkuje :notacrook: i ma być dopiero w grudniu (pod koniec, ale może sie wyrobią pod choinkę hihihihi). A i czasami nachodzą nas rozterki czy go nie zostawić i mieć dwa samochody w rodzinie bo czasami brakuje drugiego... ale potem przemyślenia, że raczej szkoda kasy na dwa auta... było nie było to samo ubezpieczenie (AC+OC ok. 1800zł/rok), przegląd i jakieś drobne zakupy to daje spokojnie z 250zł miesięcznie na scenica w ogóle bez jeżdżenia. To już na ten raz, dwa w miesiącu gdy jest "konflikt" kto ma jechać samochodem (ja czy żona) - wybiorę taxi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nadal to będzie ph1.

Owszem, będzie to jeszcze PhI, jednak to nie znaczy, że z tego powodu będzie jakiś gorszy. Jakby tak każdy podchodził do tematu, to nikt nie kupiłby PhI. To normalne, że późniejsze produkcje (nowsze) będą pozbawione pewnych wad poprzednika.

W rodzinie mamy Scenica z 2003 roku i sobie chwalimy. Z takich poważnych rzeczy, to niedługo po zakupie do wymiany był wysprzęgnik w skrzyni biegów no i potrzebny był mechanik. Poza tym, problemy z elektryką występowały, ale były na tyle trywialne, że poradziłem sobie sam (głównie zaśniedziałe złączą). Od tamtej pory problemów z elektryką brak.

Jeszcze pytanko: na co zwrócić uwagę w perwszej kolejności (tzn co najczęściej może być niehalo w tych rocznikach)?

Uwagę trzeba zwrócić (poza typowymi rzeczami jak przy oględzinach każdego auta) przede wszystkim na wszechobecną elektronikę, typu klimatronik, system hands free, szyby itp. Najlepiej jakbyś zapoznał się nawet pobieżnie z najważniejszymi funkcjami tego auta w instrukcji i już będziesz miał ogólną wiedzę w jaki sposób co ma działać. Jak coś będzie nie tak, to zawsze może być to pretekst do obniżenia ceny, a naprawdę sporo rzeczy można naprawić we własnym zakresie i nawet niewielkim nakładem kosztów.

Zbyt nowe naklejki na progach już wiesz co oznaczają. Jednak nie jest to też regułą, ponieważ mogły zostać wymienione ze względów estetycznych. Takie przypadki też były opisywane na forum.

Gdzie szukać ewentualnych początków rdzewienia? Bardzo łapie rdza ten model?

Według licznych opinii na tym forum S/M II mają bardzo dobrze zabezpieczoną karoserię. Jeśli coś widać, to wielce prawdopodobne, że były przeprowadzane naprawy blacharko-lakiernicze i do tego ktoś "spaprał" robotę. Ja to mogę w 100% potwierdzić, na swoim sceniolu nie mam jakichkolwiek oznak korozji. Dodam, że mam przypuszczenia, że nie był wcześniej garażowany przez pierwszego właściciela (jeśli już to rzadko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z damiarem. Scenici II (od phI) mają mega dobre zabezpieczenie korozyjne. Ośmielę się stwierdzić, iż nawet najstarsze - gdy nie było naprawy blacharskiej - nie będą miały żadnego ogniska czy początku korozji.

Na co patrzeć?

- na klimę - czy działa. Ale czy jest nabita. Gdy nie jest nabita - to już minus. Bo z jakiego powodu? Normalnie nic nie ucieka. Ale np. czy w klimatroniku działa dmuchawa. Częsta usterka - a naprawa banalna i kosztuje od 12 zł (za sam tranzystor, ale pomogą tak pół na pół) do wymiany modułu PWM (tu już cena pod 200zł) - może da się utargować np. 300zł

- na działające Handsfree - czyli otwieranie samochodu po włożeniu ręki za klamkę. Sprawdzić KAŻDE z czworo drzwi. Częsta po czasie usterka. 99,999999% związana z uszkodzonym mikrostykiem po 6zł sztuka w ASO. Wymiana łatwa, lekko czasochłonna - po max 40 minut na drzwi za pierwszym razem. Teraz zajmuje mi całość do 20 minut. Więc sprawdzić każde drzwi i jak któreś nie działają - targować się. W ASO za jedne drzwi (jak kiedyś pytałem) chcieli 170zł - bo czarowali, że trzeba całą tapicerkę ściągać (nie trzeba) itd. itp. - wyraźnie naciągali by uzasadnić cenę.

- działanie elektrycznego ręcznego - jak nie działa, to już bym chyba odpuścił. Różne usterki mogą być od tanich do drogich

- czy jest napięcie w tylnych (umiejscowionych pod siedzeniem) gniazdach zapalniczki. W starszych egzemplarzach może nie być. Związane ze zgniciem wtyku w przekaźniku. Trzeba więc wymienić tylko wtyk w gnieździe pod siedzeniem kierowcy. Koszt wtyku 2,5zł, plus trochę gimnastyki. 45 minut roboty. Ale można coś utargować, że Panieeee i z elektryką coś popieprzone.

- zobaczyć jak zsuwają się szyby. Powinny jednym ciągiem. Ale np. po odłączeniu akumulatora chodzą skokowo - 5 cm i stop, 5cm i stop. Bo po każdym odłączeniu aku trzeba je przyuczyć: czyli dojechać skokowo w jedno i drugie skrajne położenie i następnie przytrzymać przycisk 2 sekund i potem w drugiej skrajnej pozycji. Ale handlarzyna nie musi wiedzieć tego i znów można go spróbować naciągnąć, że coś z elektryką jest i coś utargować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia z korozją w SII. Mam SIIphII z 2006 r. kupiony nowy w salonie i żona lekko obtarła tylne nadkole, pod koniec leasingu w 2009 r. naprawiane w ASO. Tak naprawili że zaczęło rdzewieć i niedługo się za to wezmę. Drugiego mam GSIIphII 2007 r. krajowy z pełną historią serwisową kupiony w 2010 r. Miał też otarte oba nadkola z tyłu i też był robiony w ASO. Miesiąc temu zostało poprawione przez niezależnego blacharza który już mi kilka samochodów poprawiał bo tak dobrze w ASO zrobili ze na prawym nadkolu miałem purchla mniej więcej 3 cm. W innych miejscach mam drobne uszczerbki na lakierze w obu samochodach (jakby nie patrzeć mają już 7 i 8 lat i przebiegi 110000 km. krótki i 163000 km. długi), niektóre dosyć głębokie ale żadnych początków korozji nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Wiem coraz więcej, pewnie na dniach trzeba będzie się ruszyć i coś w końcu obejrzeć :)

Jeszcze mam prośbę, by zerknąć na poniższe ogłoszenie:

Kleszczów

 

Od handlarza, na placu 3 x scenic, 2 x modus, fan renault?

Czy ta cena za ten rocznik/przebieg i wyposażenie jest w miarę OK?

Waham się, czy warto się tam kopnąć...

Dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez sajmonp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu podejrzewam "umowę na niemca". Aż tak się nie znam na tablicach rejestracyjnych, ale w przypadku Niemiec powinna być jeszcze chyba naklejka landu, czy jakoś tak. Może kol. Optima coś więcej napisze, bo bardziej ogarnia temat :)

Wyposażenie nawet zgodne z opisem (przynajmniej to co widać na tych zdjęciach). Co mi się nie podoba, to felgi. Na pewno wzór nie jest oryginalny od scenica. Rozmiaru nie jestem pewny, ale chyba powinny być R16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 16V oryginalnie wychodziły na 195/65R15, 205/55R16 były możliwe jako wyposażenie dodatkowe za dopłatą. Wyposażenie konkretnego egzemplarza jest całkiem sympatyczne, ESP jest, czujnik deszczu i włączenia świateł także, ale szkoda że ma ręczną klimatyzację i nie widzę roletek na szybach drugiego rzędu. Tablice sugerują zakup "na Niemca". Do dokładnego obejrzenia listwa przednich prawych drzwi, możliwe że to tylko zdjęcie i światło, ale wygląda mi że jest szara w porównaniu z resztą czarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!