Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podświetlane lusterka zewnętrzne


bammber

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, chciałbym podzielić się pomysłem jak zrobić podświetlanie lusterek zewnętrznych w Grand Scenic-u. Ja wykorzystałem diody przeznaczone do oświetlenia zderzaka http://allegro.pl/oswietlenie-zderzaka-3-led-biale-wyprzedaz-1-kpl-i4687359799.html?source=mlt Po odkręceniu lusterek jest wystarczająco dużo wolnej przestrzeni w obudowie lusterka na montaż tych lampek. Należy wywiercić otwory o średnicy 14mm i wkręcić lampki. Później zostaje tylko przeciągnięcie przewodów do którejś z lampek oświetlenia wnętrza auta i to wszystko. Efekt końcowy bardzo pozytywny. Lampki dają jasne światło przez co bardzo ładnie oświetlają teren przy drzwiach. Pomocny gadżet o tej porze roku, pomaga nie wdepnąć w kałużę lub coś innego :-)

post-75245-0-95302300-1413738502_thumb.jpg

post-75245-0-41106700-1413738585_thumb.jpg

post-75245-0-79656200-1413738617_thumb.jpg

post-75245-0-45131100-1413738693_thumb.jpg

post-75245-0-93020300-1413738741_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja myślę podobnie zrobić ale oświetlenie chce dać w obudowie lusterka podpięte do oświetlenia wew. drzwi i to samo myślę zrobić do oświetlenia klamek i wszystko będzie się zapalać po przyciśnięciu otwarcia drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do oświetlenia otoczenia lepsze jest niższe zabudowanie diodek, tak by ostrzej świeciły na "glebę" i tak by drzwi nie robiły cienia. A tak jest jak diodki są na zewnątrz w obudowie lusterek. Ja na to znalazłem inne miejsce....

Takim miejscem łatwym do zabudowy jest wewnętrzna tapicerka, by świeciły nie przed drzwi ale tam gdzie faktycznie nogę stawiamy przy wysiadaniu..

I co ważne są 3 rodzaje diod LED o różnym kącie emisji, warto dobrać odpowiednie.

No i 10 szt kosztuje w granicach 2,50zł. 9zastosowałem 12 szt. o różnej barwie i kącie emisji)

Tu trochę fotek z mojego rozwiązania:

http://megane.com.pl/topic/12511-co-dzis-zrobiles-dla-swojego-autka/page__st__4695__p__406333#entry406333

http://megane.com.pl/topic/12511-co-dzis-zrobiles-dla-swojego-autka/page__st__4695__p__406731#entry406731

Fotki także w moim temacie, a link w podpisie.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że to standard w sceniolach II - widać nie - ale w moim mam lampki w drzwiach - które do tego służą. :mrgreen: by nie wdepnąć butem w kałuże albo inne "miekkie" podłoże.

Po drugie zaciekawiły mnie te "diody przeznaczone do oświetlenia zderzaka". Po co się oświetla zderzak? By pieszy go lepiej widział? Bo nie rozumiem nawet gdzie takie lapmki sie montuje? Na klapie by oświetlały z góry zderzak? Na jakimś wysięgniku jak oświetla się billboardy? I w ogóle - po co oświetlać zderzak? Pytam serio! bo nijak nie potrafię wyobrazic sobie sensu oświetlania zderzaka. Ale człowiek uczy się przecież całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że to standard w sceniolach II - widać nie - ale w moim mam lampki w drzwiach - które do tego służą

No i dobrze myślałeś, jest to standard, a te dodatkowe nie są do oświetlania ale DOŚWIETLANIA, czyli poprawy tego fabrycznego, które jest skierowane w stronę progu auta, a na podłoże świeci zdecydowanie mniej.

Po drugie zaciekawiły mnie te "diody przeznaczone do oświetlenia zderzaka". Po co się oświetla zderzak?

Moim zdaniem jest to ukryta zachęta" zrób sobie światła dzienne", co już na takich lub bardzo podobnych diodach zrobione widziałem. (spotkany w Katowicach Nissan na podkarpackich tablicach)

post-2372-0-03960500-1413968459_thumb.jpg post-2372-0-46353100-1413968493_thumb.jpg

Aro1985

Tak, wszystkie dobudowane diodki są zasilane równolegle z lampkami w dole drzwi.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha taka gra słów - no fakt. Napisałby do montowania w zderzaku - to bym zrozumiał co miał na myśli.

Co do lapmek - jak zwykle kwestia gustu. W moim guście to nie jest - bo dla mnie liczy sie tylko samochód taki jak z fabryki: więc żadne przyciemniane szyby, brewki, orurowanie, pokrowce na kierownice/fotele itp festyniarstwo - nie ma prawa przejść.

Ale samo wykonanie wygląda na pożądne i ładnie zrobione. Więc "plus" się należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!