Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zabezpieczenie antywłamaniowe


Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z instrukcją włączam zabezpieczenie antywłamaniowe drzwi wciskając na karcie dwa razy przycisk zamknięcia - jednak światła nie mrugają mi pięć razy,(jak niby powinno to być), tylko dwa. :unsure:

Szyby zamykają się i drzwi są zamknięte, jednak przy bujaniu pojazdem i ciągnięciu (mocnym) za klamki nie wyje alarm ani nic się nie dzieje?! :mad:

Ktoś ma jakiś pomysł :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby zamykają się i drzwi są zamknięte, jednak przy bujaniu pojazdem i ciągnięciu (mocnym) za klamki nie wyje alarm ani nic się nie dzieje?! :mad:

Ktoś ma jakiś pomysł

Pomysłu nie mam, nie wiem jaki masz alarm. U mnie, jak nie chcę, aby wrzeszczała syrena przy byle jakim hałasie (szarpniecie klamką, przejazd głośnego samochodu), to po włączeniu alarmu pilotem (jedno wciśnięcie przycisku, wszystko się zamyka i raz migną kierunkowskazy) w ciągu 5 sekund ponownie wciskam przycisk i wtedy migną mi dwa razy kierunkowskazy i dwa razy piknie syrena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem nie ma w instrukcji opisu w nawiasie "dotyczy niektórych krajów", bo taka informacja jest zawarta w instrukcji meganki II. I obawiam się, że ta opcja nie jest aktywna w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie, jaki masz alarm w aucie?

Szczerze mówiąc, jeszcze nigdy nie miałem w aucie alarmu, który uaktywnia się po szarpnięciu klamki. :)

Jeżeli dobrze zrozumiałem, chciałbyś sprawdzić działanie alarmu. Zamknij auto z otwartą szybą, naciskając raz przycisk pilota.

Następnie po aktywowaniu alarmu (chyba 1-3 minuty, nie pamiętam) włóż rękę do wnętrza, ewentualnie otwórz drzwi kluczykiem. Założyłem, że w aucie posiadasz fabryczną Cobrę z czujnikami w kabinie.

A co do pytania, o samą blokadę, w instrukcji jest adnotacja:

...W przypadku, gdy pojazd posiada takie

wyposażenie, pozwala ono na zablokowanie

elementów otwieranych nadwozia oraz na

uniemożliwienie otwarcia drzwi za pomocą

klamek wewnętrznych (przypadek stłuczenia

szyby w celu otwarcia drzwi od wewnątrz)...

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, jeszcze nigdy nie miałem w aucie alarmu, który uaktywnia się po szarpnięciu klamki.

Ja coś takiego mam w corolli. To jest czujnik, który reaguje na dźwięki o odpowiednim natężeniu (stłuczenie szyby, uderzenie ręką w samochód, przejeżdżający głośny samochód, a nawet na trzask kurczącej się lub rozszerzającej się cieplnie plastikowej tapicerki), czasem może to być uciążliwe i wtedy tym drugim kliknięciem czujnik ten wyłączam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aston 76 informacji takiej nie ma! :rolleyes:

Lelupi to nazywa się zabezpieczenie antywłamaniowe drzwi, po naciśnięciu dwukrotnym kłódki na karcie - pojazd zamyka wszystkie drzwi , okna, składa lusterka itp. i powinien pięć razy zasygnalizować, to światłami awaryjnymi(czego nie robi)! <_<

Ale dobra wiadomość jest taka, że dziś gdy tankowałem samochód zostawiłem kobitę w środku Scenica i kliknąłem kłódkę dwa razy, potem do kasy i gdy żona ruszyła się w środku , to Scenik zawył :lol:

Czyli, chyba alarm działa...

Ps. ale jaki rodzaj, to alarmu tzn. czy jest, to Cobra, czy cuś innego, to nie wiem?!

Edytowane przez Strzegomia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!